Nový projektor pre digitálne kino NEC NC1503L.

Spoločnosť Sharp NEC Display Solutions Europe oznamuje uvedenie svojho najnovšieho digitálneho kinoprojektora.

NEC NC1503L je kompaktný, ľahký a tichý model projektora, ktorý má rovnakú veľkosť ako model NC1402L. Nový model využíva laserovú technológiu RB, ktorá zvyšuje jeho výkon na jas až 14 000 lúmenov.

Okrem toho NC1503L umožňuje flexibilnú inštaláciu a používanie. Keďže nie je potrebný žiadny špeciálny systém odvodu tepla, NC1503L je vhodný na inštaláciu na stôl a strop, ako aj na všestranné prehrávanie obsahu. Vďaka týmto kľúčovým výhodám je ideálnym riešením pre malé premietacie kabíny alebo dokonca mobilné kiná bez kabíny.

Digitálny kinoprojektor NEC NC1503L je ideálnou náhradou za súčasné modely s xenónovou lampou: je vybavený laserovým svetelným zdrojom pre spoľahlivý výkon a optimálny jas až 14 000 lúmenov s až 50 000 prevádzkovými hodinami. Laserový svetelný motor tiež znižuje spotrebu energie a počet použitých komponentov.

Okrem toho je optický prvok mechanicky utesnený, čo minimalizuje vnikanie prachu a zabezpečuje stály výkon bez špeciálnej údržby: to znamená, že nie je potrebná výmena lampy alebo filtra, dodatočné náklady na personál alebo zásoby lampy. V kombinácii s takmer bezúdržbovou prevádzkou, výrazne nižšou spotrebou energie a celkovo nižšími celkovými nákladmi na vlastníctvo (TCO) je NEC NC1503L ideálnou náhradou za súčasné xenónové modely.

„Zaradenie najmodernejšieho modelu NC1503L do nášho rozsiahleho portfólia technológií na premietanie v kinách je pokračovaním nášho silného zamerania na podporu filmového priemyslu,“ povedal Gerd Kaiser, Senior Product Line Manager Large Venue and Digital Cinema Projection v spoločnosti Sharp NEC Display Solutions Europe. „Chceli sme prevádzkovateľom kín ponúknuť riešenie, ktoré je vysoko výkonné, spoľahlivé a flexibilné na inštaláciu, a to všetko pri nízkych celkových nákladoch na vlastníctvo. S modelom NC1503L sme vyvinuli riešenie, ktoré spĺňa všetky tieto požiadavky.“

Nový digitálny kinoprojektor NEC NC1503L bude k dispozícii od novembra 2023.
Viac informácií nájdete na webovej stránke produktu.

Zdroj: Sharp/NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo