NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S najľahší superteleobjektív.

Spoločnosť Nikon oznámila ďalší prémiový superteleobjektív, NIKKOR Z 600 mm f/6,3 VR S. Tento najnovší prvotriedny objektív radu S je najnovším prírastkom do mimoriadne obľúbeného radu objektívov Nikon. Objektív bol vyvinutý na snímanie z ruky a poskytuje bezprecedentnú kvalitu obrazu. Od voľne žijúcich zvierat až po vtáky, motoristické športy, lietadlá a ďalšie objekty, dokážu fotografi zachytiť rýchlosť, silu a pôvab vzdialených objektov v úžasných detailoch.

NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S

S hmotnosťou približne 1 470 g (so statívovou objímkou) a dĺžkou 278 mm, je tento objektív najľahším 600 mm objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou vo svojej triede. Vďaka ťažisku bližšie k telu fotoaparátu je výnimočne dobre vyvážený a umožňuje mimoriadne pohodlné snímanie z ruky: fotografi sa môžu s objektívom pohybovať s plynulosťou, ktorá je pri dlhej 600 mm ohniskovej vzdialenosti nezvyčajná, a to aj pri sledovaní pohybujúceho sa objektu alebo komponovaní záberu nad hlavou.

NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S
NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S

Nikkor Z 600mm F6.3 VR S obsahuje 21 prvkov v 14 skupinách, vrátane dvoch prvkov s extra nízkym rozptylom (ED) a jedného prvku s krátkovlnnou dĺžkou lomu (SR) na korekciu pozdĺžnej chromatickej aberácie. K dispozícii je tiež fluórová vrstva a vrstva nanokryštálov (pre odlesky).

Či už vytvárate statické snímky alebo natáčate videosekvencie, vysokovýkonná optika Nikon prináša pôsobivý obraz s maximálnou ostrosťou a príjemným bokehom, ktoré dokážu vytvoriť iba objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou radu S. Dokonca aj pri snímaní s priamym pohľadom na západ slnka sú snímky dokonale ostré a kontrastné pri akejkoľvek clone.

V situáciách so slabým svetlom, napríklad za súmraku, za úsvitu alebo v hustom lese, môžu fotografi pracovať so stabilizáciou obrazu s účinnosťou až 6,0 EV a získať stabilné zábery bez rozmazania.
A tí, ktorí fotografujú voľne žijúcu zver a vtáky, ocenia tiché a presné automatické zaostrovanie, ktoré sleduje objekty a zaostruje na ne v takmer úplnej tichosti. Objektív má minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť 4 m.

NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S
NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S

Rozsiahle utesnenie zaisťuje, že tento ľahký 600 mm objektív je maximálne pripravený na drsné prostredie a neisté počasie.
Tí, ktorí požadujú ešte väčší dosah, môžu objektív NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S navyše skombinovať s telekonvertorom radu Z bez zníženia rozlíšenia. Objektív je možné použiť s telekonvertorom: TC-1.4× alebo TC-2.0×, takže rozsah teleobjektívu možno rozšíriť na 840 mm, respektíve 1200 mm.

NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S
• Najľahší 600 mm objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou vo svojej triede
• Vysokovýkonná optika radu S
• Presné automatické zaostrovanie
• Stabilizácia obrazu s účinnosťou až 6 EV
• Rozsiahle utesnenie
• Intuitívne ovládanie
• Použitie aj s telekonvertormi Nikon Z

Cena a dostupnosť
Objektív Nikkor Z 600mm F6.3 VR S sa objaví na trhu koncom októbra 2023 za odporúčanú maloobchodnú cenu 5 800 EUR.

NIKKOR Z 600 mm f/6,3 VR S – ponúka vynikajúci optický výkon a prenosnosť. Použitie prvku Phase Fresnel (PF) objektívu prispieva k výrazne menšej celkovej veľkosti a hmotnosti, čím sa znižuje potreba statívu. Vďaka pokročilému výkonu AF a VR, ako aj vynikajúcej kvalite vykresľovania radu S, dáva NIKKOR Z 600 mm f/6.3 VR S používateľom istotu, že získajú ostré snímky rýchlo sa pohybujúcich objektov z diaľky.

Viac na:
https://www.nikon.sk/sk_SK/product/lenses/mirrorless/nikkor-z-600mm-f6.3-vr-s
Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo