Nová Luma Krivka - lepšie zachováva pôvodnú úroveň saturácie farieb.

Všestranný program pre správu a úpravu fotiek Zoner Photo Studio X sa v jesennej aktualizácii zameriava najmä na modul Vyvolať a prináša lokálne úpravy farieb, novú Luma krivku a viac variantov úprav pri jednej fotke.

Zmeny farieb aj lokálne

S jesennou aktualizáciou je farby možné upravovať už aj len v časti vyvolávanej fotky. Vývojári zapracovali na lokálnych nástrojoch, ktoré obohatili o Tonálnu krivku, Farebné korekcie a voľbu intenzity krytia masky. Sú na fotke autá rôznych a vy chcete zmeniť na modré na inú farbu? Žiadny problém.


Rôzne varianty jednej fotky

Teraz môžu používatelia vyskúšať množstvo verzií úprav, bez potreby fotky zbytočne duplikovať. Stačí vytvoriť variantu fotky, v podstate virtuálnu kópiu, ktorá nezaberá takmer žiadne miesto na disku. Pôvodná fotka môže zostať so základnými úpravami, jeden variant upraví preset a ďalší variant doladí farebné tónovania. Všetko bude zároveň prehľadné vďaka možnosti pomenovania variantov a pridelenia hviezdičiek a popisov.

Voliteľná intenzita presetu

Presety sú obľúbenou funkciou Zoner Photo Studia X, nemusia ale za každých okolností stopercentne zodpovedať predstave fotografa. Nová aktualizácia prináša preto možnosť ovládania intenzity presetu, kedy sa užívateľ sám rozhodne, do akej miery chce preset aplikovať.

Nová Luma Krivka

V jesennej aktualizácii predstavujeme tiež novú Luma krivku. Tá pri úprave fotky lepšie zachováva pôvodnú úroveň saturácie farieb. Funkciu užívateľ ocení napríklad pri portrétoch, kde nechce ovplyvniť sýtosť pleťovej farby. Medzi krivkami je možné navyše jednoduchšie prepínať a zadávať ručne hodnoty bodov. Úprava fotiek je tak zase pohodlnejšia.

Automatické porovnanie línií

Kus práce za fotografa teraz odvedie automatické vyrovnanie línií. Funkcia vyvinutá v spolupráci s Vysokým učením technickým v Brne, rozpozná línie na fotke a podľa nich fotku narovná. Inteligentný mód navyše sám vyhodnotí, do akej miery je vhodné úpravu aplikovať, aby nedošlo k príliš výraznej deformácii obrazu.


Orientácia vo vykonaných úpravách

Nepatrnou, ale veľmi užitočnou novinkou je indikácia vykonaných úprav vo fotke. Všetky použité nástroje, krivky a farebné úpravy sú novo označené viditeľným bodom. Užívateľ tak okamžite zistí, čo už na fotke zmenil.

Vylepšené fotopredmety

V module Vytvoriť spoločnosť reaguje na podnety zákazníkov a prináša nové rozloženie strán alebo rýchle zostavenie celej fotoknihy iba pretiahnutím fotiek z filmového pásu. Zoner Photo Studio X šetrí okrem času aj peniaze, pretože si zákazníci môžu po novom kúpiť viac predmetov za jedno poštovné.

Zoner Photo Studio X si môže každý bezplatne vyskúšať po dobu jedného mesiaca. Používatelia, ktorým už vypršala skúšobná lehota, majú možnosť vyskúšať novinky po dobu 15 dní.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokZONER software bilancuje účtovný rok 2019/2020
Nasledujúci článokArctic Paper získava certifikáciu Cradle to Cradle Certified ™