LANDA S10P Nanographic Printing® Press With Perfector.

Spoločnosť Landa Digital Printing oznámila, že úspešne dokončila inštaláciu nanografického tlačového stroja Landa S10P Nanographic Printing® Press v komerčnej tlačiarni BluePrint AG v Mníchove / Nemecko. 

Nový tlačový stroj Landa umožní spoločnosti zvýšiť vnútornú efektívnosť, úsporu nákladov a zvýši nový obchodný rast až o 30%.

Obojstranne tlačiaci stroj Landa S10P (Perfector) pre formát B1 umožní spoločnosti BluePrint AG uspokojiť požiadavky zákazníkov na veľkoformátové komerčné úlohy so širšími možnosťami a vyššou úrovňou kvality, pri nízkych až stredných objemoch.

Podľa majiteľa a generálneho riaditeľa spoločnosti Gerharda Meiera nanografická technológia tlače umožní spoločnosti zvýšiť produktivitu a skrátiť čas výroby. Vďaka siedmim farbám systému Landa S10P a mimoriadne širokému farebnému rozsahu bude spoločnosť BluePrint AG schopná splniť zákazníkom aj tie najnáročnejšie požiadavky na ultra-realistické fotografické snímky s vysokou úrovňou personalizácie.

LANDA S10P Nanographic Printing® Press With Perfector
LANDA S10P Nanographic Printing® Press With Perfector

Gerhard Meier, hovorí: „BluePrint AG má veľkú zákaznícku základňu vrátane prestížnych nadnárodných spoločností ako Porsche, BMW, ako aj farmaceutických výrobkov vrátane spoločnosti Novartis.“

„Vo výsledku je našou trvalou prioritou poskytovať zákazníkom iba tie najkvalitnejšie riešenia. Aby sme to dosiahli, investujeme do najnovšej, často meniacej sa technológie, aby sme poskytli rýchle, flexibilné a udržateľné riešenia za konkurenčné ceny. Landa S10P sa k tomuto účtu perfektne hodí a už teraz otvára nové obchodné príležitosti.“

„Z hľadiska formátu B1 (1050 mm x 750 mm) a schopnosti tlačiť na širokú škálu podkladov nám všestrannosť modelu Landa S10P umožňuje stroj využiť v takmer celom rozsahu nášho podnikania. To nám umožňuje zvyšovať produktivitu presunom práce z našich ofsetových a digitálnych strojov. Sedem farieb a ultra-široký farebný rozsah stroja Landa S10P navyše poskytuje bezkonkurenčné výsledky z hľadiska definície farieb a kvality tlače.“

S portfóliovým mixom tradičných ofsetových strojov a digitálnych zariadení menšieho formátu plánuje spoločnosť BluePrint AG presunúť existujúce zákazky stredných objemov na svoju novú Landa S10P. Typické aplikácie zahŕňajú katalógy, časopisy, plagáty, pozvánky a personalizované tlačoviny.

„V porovnaní s ofsetovými procesmi je obrovskou výhrou aj schopnosť tlačového stroja S10P znížiť naše emisie uhlíka až o 35%. Nanografia je jedinečná technológia, ktorú sme v našom portfóliu potrebovali, a je nielen veľkým predajným miestom pre nás, ale aj pre našich zákazníkov pri plnení ich programov spoločenskej zodpovednosti.“

Spoločnosť BluePrint AG, ktorá bola založená pred 25 rokmi, dnes zamestnáva 160 ľudí a operuje hlavne na nemeckom, švajčiarskom a rakúskom trhu.

Spracoval: František Martančík
Zdroj: BluePrint AG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo