Fujifilm Revoria Press GC12500

Po predstavení na Printing United v USA v októbri 2023 a predchádzajúcej ukážke technológie na Igas v Japonsku koncom roka 2022 bude nová vlajková loď tonerovej tlačiarne Fujifilm Revoria Press GC12500 prvýkrát predstavená európskemu publiku koncom januára 2024 v Print Experience Center spoločnosti v Ratingene v Nemecku.

Revoria Press GC12500 je prvý B2 digitálny tlačový stroj na trhu s hárkovým podávaním využívajúci technológiu suchého tonera.

Po úspechu vysokorýchlostného hárkového inkjet modelu Jet Press 750S, známeho svojou vysokou kvalitou a produktivitou, teraz Fujifilm predstavuje efektívne tonerové riešenie určené na vysokokvalitnú digitálnu tlač vo formáte B2 s použitím vlastného vyrobeného tonera Super EA-Eco.

Fujifilm Revoria Press GC12500
Fujifilm Revoria Press GC12500.

Tlačiareň Revoria Press GC12500 dokáže tlačiť obojstranne na papier s rozmermi až 750 x 662 mm, čo je najväčšia veľkosť hárku B2 pre digitálnu tlačiareň v tomto odvetví.

• Technológia: Electrophotography / suchý toner
• Formát B2XL: 750 x 662 mm
• Rozlíšenie: 2 400 x 2 400 dpi
• Rýchlosť tlače: 2 500 hárkov/h
• Hmotnosť médií: 64 g/m2 až 450 g/m2
• Papier: natieraný, nenatieraný, textúrovaný a syntetický papier
• Stroj tlačí v CMYK, ale sú k dispozícii dva sloty na pridanie ďalších farieb v budúcnosti
• Systém adaptívneho nastavenia registrácie meria zmrštenie papiera na každom hárku a upravuje sútlač medzi prednou a zadnou stranou v reálnom čase.

Taro Aoki, riaditeľ Digital Press Solutions, Fujifilm Graphic Communications Europe, komentuje: „Predstavenie Revoria Press GC12500 predstavuje pre Fujifilm významný míľnik. Je to prvá digitálna tlačiareň B2 s hárkovým podávaním na trhu využívajúca technológiu suchého tonera a je konečným výsledkom rokov výskumu a vývoja a nahromadených technologických znalostí.
Stavajúc na spojenom úspechu série Revoria a vysokorýchlostného modelu Jet Press 750S je dokonalým doplnkom k našej rastúcej rade digitálnych tlačiarní, ktoré spĺňajú široké spektrum požiadaviek trhu, čo nám umožňuje ponúkať to najlepšie z tonerov aj atramentových tlačiarní.“

Podujatie Peak Performance Print bude zahŕňať aj živé ukážky zvyšku portfólia digitálnych tlačiarní Fujifilm. Hlavným zameraním podujatia budú tiež riešenia pracovného toku, vrátane Fujifilm XMF PressReady, úplne nového riešenia digitálneho pracovného toku spoločnosti, a Revoria Flow DFE.

Zdroj: Fujifilm

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo