Výstava fotografií Filipa Kuliseva na Bojnickom zámku.

Výstavu fotografií Filipa Kuliseva Amazing Planet slávnostne otvorili na Bojnickom zámku. Viac ako stovka hostí z kultúrneho a spoločenského života si pozrelo 22 veľkoformátových obrazov s fotografiami prírodných krás všetkých kontinentov.

Táto výstava zožala nedávno veľký úspech pod záštitou OSN v Ženeve. „Na Bojnickom zámku vystavujem po prvý raz a som rád, že rozprávkové prostredie jedného z najkrajších zámkov v Európe môžu spestriť fotografie prírodných krás, ktoré rád vyhľadávam“. „Obrazy, ktoré som vybral ukazujú prírodu s jej jedinečnou krásou, o ktorú môžeme ľahko prísť, keď budeme k jej ochrane pristupovať ľahkovážne,“ povedal Filip Kulisev.

Výstavu otvoril riaditeľ Múzea Bojnice Igor Socha: „Filipovu prácu sledujem a obdivujem mnoho rokov a musím priznať, že jeho dobrodružné a cestovateľské výpravy ako i úspechy na poli fotografie sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Hovorí sa, že „najlepším umelcom je príroda sama“. Ak ale dôjde k harmonickému spojeniu medzi človekom – umelcom a prírodou-umelkyňou, vznikne z toho skvostné dielo, akým je bezpochyby projekt Amazing planet od Filipa Kuliseva. Som rád, že Filip prejavil záujem o realizáciu výstavy práve na našom zámku,“ zdôraznil Igor Socha.

Fotografie Filipa Kuliseva
Fotografie Filipa Kuliseva spestria leto na Bojnickom zámku

Súčasťou otvorenia bolo premietanie dvoch filmov Filipa Kuliseva, Amazing Planet a Zo zákulisia jeho tvorby. Počas 45 minút si mohli diváci pozrieť pohľady z vtáčej perspektívy na krásy našej planéty i pozadie vzniku viacerých vystavených obrazov, ktoré malo často aj nádych dobrodružstva.

Výstava Amazing Planet
Výstava Amazing Planet
Výstava Amazing Planet
Výstava Amazing Planet
Výstava Amazing Planet
Výstava Amazing Planet
Výstava Amazing Planet
Výstava Amazing Planet

Výstava Amazing Planet spolu s premietaním oboch filmov potrvá na Bojnickom zámku do 26. októbra 2023.

Výstava Amazing Planet
Výstava Amazing Planet

|Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP|
Fotograf a cestovateľ Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP, patrí k svetovej špičke v oblasti fotografovania prírody a krajiny. Počas dvoch desaťročí tvorby absolvoval viac ako 200 individuálnych výstav na Slovensku a v zahraničí.

Za svoje práce získal Filip Kulisev viacero prestížnych medzinárodných cien. Medzi ne patrí najvyššie európske ocenenie pre profesionálnych fotografov Master QEP (Qualified European Professional Photographer), ako aj najvyššie ocenenie, certifikát a titul Fellowship (FBIPP) od Britského inštitútu profesionálnych fotografov (BIPP). Za rok 2012 sa stal Európskym profesionálnym fotografom roka v kategórii príroda. V roku 2020 sa stal držiteľom zlatej kamery a Európskym profesionálnym fotografom roka v kategórii Dron (FEP European Drone Golden Camera Award). Je autorom dvanástich kníh, ktoré približujú krásu a unikátnosť prírody na našej planéte. Svojou tvorbou chce podporiť ochranu biodiverzity a prírodného bohatstva našej planéty pre ďalšie generácie.

Filip Kulisev je zakladateľ Asociácie profesionálnych fotografov SR (APFSR). Jeho diela sú súčasťou zbierok významných osobností na celom svete, ako je pápež František, britský kráľ Karol III., monacké knieža Albert II., či viacerí prezidenti a osobnosti Hollywoodu.

Zdroj: Amazing Planet

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo