Inovačné centrum bude domovom inovácií pre svet špeciálnych papierov na balenie a kreatívitu.

Fedrigoni Group zriaďuje „Inovačné centrum“ s rozlohou 3 000 metrov štvorcových vedľa svojej kancelárie vo Verone v Taliansku. Investícia, ktorá bude zahŕňať podiel verejného financovania prostredníctvom fondov, bude plne funkčná v prvom štvrťroku 2024.

„Veríme, že bez neustáleho zlepšovania nie je žiadna budúcnosť,“ povedal Marco Nespolo, generálny riaditeľ skupiny Fedrigoni, „a toto zlepšenie určite prichádza prostredníctvom výskumu a vývoja, ale aj výmenou skúseností a spoluprácou medzi rôznymi odvetviami, aby sme dosiahli čo najširšie možnú perspektívu a využili všetky príležitosti.“

Cieľom Inovačného centra je byť domovom inovácií pre svet špeciálnych papierov na balenie a kreatívnu komunikáciu, etikiet a prémiových samolepiek – fyzické miesto, kde sa stretávajú najlepšie talenty vo Fedrigoni aj mimo nej a pokročilé technologické riešenia na vývoj špecifických projektov, produktov a aplikácií, ktoré podporujú zákazníkov pri prechode na životné prostredie.

„Niektorými príkladmi sú RFID senzory pre inteligentné papiere, nielen pre štítky, alebo trvanlivé papierové alternatívy k plastu, vrátane papierov, ktoré sú odolné voči roztrhnutiu, mastnote, vode a podobne. Tieto papiere sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov vlákien a mnohé z nich sú vyrobené z úplne recyklovateľných surovín,“ dodal Marco Nespolo, generálny riaditeľ.

FEDRIGONI
FEDRIGONI
Inovačné centrum bude pozostávať zo štyroch oblasti (sektorov), ktoré sa navzájom úzko dopĺňajú

V prvom bude sídliť výskumný, vývojový a inovačný tím s laboratóriami na analýzu nových surovín, počnúc recyklovanými vláknami a alternatívami k celulóze; najmodernejšie stroje na testovanie a prototypovanie inovatívnych úprav pri minimalizácii vplyvu na životné prostredie; tlačiarne pre testy digitálnej tlače, vrátane tlačiarne HP Indigo 7K Digital Press, pre ktorú bude Fedrigoni kompetenčným centrom pre Taliansko v spolupráci s HP Indigo; a plne automatizovaný sklad vzoriek, jedinečný vo svete, ktorý zhromaždí viac ako 8 000 vzoriek špeciálnych papierov.

Druhá oblasť – multifunkčná a modulárna – bude venovaná FedLab, inkubátoru-urýchľovaču nových nápadov, ktoré sa majú transformovať na vysoko udržateľné produkty, služby alebo procesy, a to aj prostredníctvom ekosystému najlepších aktérov, partnerstiev a spolupráce. Partnerstvá už fungujú s talianskymi a zahraničnými univerzitami a výskumnými centrami, ako sú univerzity v Miláne, Neapole a Pise, International Paper Engineering School of Grenoble Inp-Pagora a Pulp and Paper Research & Technical Center (CTP), spoločnosti a start-upy ktoré budú môcť spolupracovať v coworkingových priestoroch.

Tretia oblasť bude hostiť Zákaznícke centrum, kde prostredníctvom vystavenia skutočných aj virtuálnych produktov, prístupných cez veľkoplošné displeje a „dotykové“ stoly, Fedrigoni ponúkne rôzne interaktívne a pohlcujúce zážitkové cesty, ktoré uspokoja potreby všetkých návštevníkov — od značiek až po investorov, od grafických dizajnérov po tlačiarne a konvertory, od inštitúcií po študentov grafiky a komunikácie až po školské skupiny na vzdelávacích výletoch – ktorí budú schopní navrhnúť a nakonfigurovať produkt na mieru v reálnom čase. Prostredníctvom systému crowdsourcingu môžu tí, ktorí si to želajú, prispieť aj svojimi nápadmi a postrehmi k vývoju nových riešení.

Štvrtá oblasť bude hostiť Customer Academy, vzdelávacie a školiace centrum pre celú komunitu Fedrigoni – kolegov, zákazníkov, partnerov a študentov univerzít – ktorej cieľom je stať sa referenčným bodom pre celý svet špeciálnych papierov a samolepiacich materiálov. Miesto na účasť na podujatiach, zdieľanie zručností a odborných znalostí a zintenzívnenie spolupráce v záujme udržateľného rastu.

|Fedrigoni|
Fedrigoni Group so sídlom v Taliansku je popredným výrobcom špeciálnych papierov na grafické použitie a samolepiacich produktov na etikety a predovšetkým výroby samolepiacich etikiet pre vinársky sektor.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Fedrigoni

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo