Globálna technologická firma Epson predstavila nový rad tlačiarní, ktorý zahŕňa dve nové 44-palcové tlačiarne – SC-T7700D pre technické/AEC a POS trhy a SC-P8500D pre produkciu fotografií.

Tlačiarne SureColor SC-P8500D a SC-T7700D ponúkajú produktivitu v kombinácii s najvyššími bezpečnostnými štandardmi.

Štíhle a nenápadné zariadenia bez problémov zapadnú do väčšiny pracovných prostredí. Plochá zadná strana umožňuje tlačiarne umiestniť priamo ku stene a plochý horný kryt možno použiť ako náhľadový stôl a odkladacie miesto.

Oba modely sú určené pre užívateľov, ktorí hľadajú kompaktnú a štýlovú tlačiareň v konfigurácii s dvoma rolami ponúkajúcu najvyššiu úroveň zabezpečenia spolu s výnimočnou produktivitou a kvalitou výstupu.
Tieto tlačiarne sa ľahko používajú, pretože je všetko prístupné priamo z prednej strany tlačiarní – intuitívne užívateľské rozhranie, výsuvný kôš a spotrebný materiál – a to všetko bez nutnosti presúvať tlačiareň z jej ideálneho umiestnenia.

SureColor SC-T7700D
SureColor SC-T7700D

O optimalizáciu produktivity sa stará 2,64-palcová tlačová hlava PrecisionCore Micro TFP, technológia Variable Sized Droplet a Nozzle Verification technológia kontroly dýz.

Nová zjednodušená funkcia automatického zavádzania role uľahčuje zakladanie médií.
Spolu s automatickým prepínaním medzi rolami a voliteľným Production Stacker stohovačom možno vytvoriť riešenie, ktoré umožní stohovať výtlačky až z 2 celých rolí.

Tlač zabezpečuje celý rad zdokonalených IT funkcií a bezpečnostných prvkov. Zabezpečená komunikácia s overovaním v sieti, ochrana dát a kontrola prístupu k zariadeniu poskytujú ochranu vysoko dôverných dokumentov.

Podpora otvorenej platformy umožňuje zákazníkom spolupracovať s dodávateľmi softvéru (ISV), ktorí im ušijú tlačové riešenia na mieru. Centrálna aplikácia pre správu a sledovanie, ako je cloudové riešenie Cloud Solution PORT od spoločnosti Epson a softvérové nástroje umožňujú centrálnu správu externých hrozieb. Preto sú tieto tlačiarne ideálne pre komerčné podniky.

SureColor SC-T7700D

Model SC-T7700D ponúka plne integrované tlačové riešenie s produktívnou tlačou, inteligentnými funkciami a ľahkou obsluhou s najvyššími štandardmi zabezpečenia dokumentov. Tlačiareň bola navrhnutá pre architektonické, strojárenské a stavebné spoločnosti (AEC), ktoré tlačia podrobné a presné plány a výkresy v CAD-e, rovnako ako pre maloobchodníkov, ktorí vytvárajú POS (point of sale) reklamné materiály s presným zobrazením farieb.

Z bezpečnostných prvkov na vysokej úrovni bude tiež ťažiť štátny a verejný sektor s pracovníkmi na rôznych pracoviskách.

Séria atramentov so šiestimi farbami Ultrachrome XD3 používa nový červený atrament, ktorý prináša živé farby a aj  presné a ostré línie.

SureColor SC-P8500D

Tlačiareň SC-P8500D bola navrhnutá pre produkciu plagátov s veľkým objemom tlače a pre copy shopy, ktoré ponúkajú veľkoformátovú tlač fotografií aj formou samoobslužnej tlače.
Šesťfarebná atramentová sada UltraChrome Pro6 ponúka matnú a fotografickú čiernu a tiež nový šedý atrament pre plynulé prechody a obmedzenie zrnitosti.

SureColor SC-P8500D
SureColor SC-P8500D

Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager v spoločnosti Epson Europe SK & CZ

„Naši zákazníci v tejto oblasti oceňujú nízke prevádzkové náklady, vysokú prevádzkovú rýchlosť a jednoduchú manipuláciu s tlačiarňou. V kombinácii s vynikajúcou kvalitou obrazu a malými rozmermi je pre nich SC-P8500D ideálnym riešením.“

Tlačiarne SC-T7700D a SC-P8500D budú dostupné na našom trhu od septembra 2021.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo