EIZO zverejnilo na svojom webe, na Youtube, Facebooku a Instagrame poučný seriál „Colourclass Namibia“. V jedenástich dieloch sa diváci dozvedia o základoch viacerých fotografických tém. Seriál sa bude venovať tiež filmovaniu s fotoaparátom a názorne vysvetlí okrem iného správu farieb vo fotoaparáte, prácu na monitore s kalibračným softvérom a úpravu fotografií pred tlačou.

Colourclass

Nemecký fotografický inštruktor Alexander Heinrichs nadväzuje na seriál „Colourclass Lofoten“ zverejnený spoločnosťou EIZO v roku 2018 a v novom kurze „Colourclass Namibia“ vysvetľuje základy panoramatickej fotografie, astrofotografie a fotografovanie divokej prírody.

Keďže moderné fotoaparáty stoja aj za rastúcou obľubou filmovania, kameraman Stephan Klein pridáva tipy ohľadom časozberného snímania, rozprávanie príbehov aj o postprodukcii.
V kurzoch Colourclass samozrejme nesmie ostať bokom ani otázka farieb.
Odborník na správu farieb Christian Ohlig zo spoločnosti EIZO vysvetľuje nastavenie farieb vo fotoaparáte a v programe na spracovanie snímok, kalibračné ciele a obrázkové korektúry pred tlačou v externých fotografických laboratóriách.

Colourclass Namibia

Témy jednotlivých častí

Časť 1:  Príchod a naše vybavenie
Časť 2:  Základy panoramatickej fotografie
Časť 3:  Základy astronomickej fotografie
Časť 4:  Základy časozbernej fotografie
Časť 5:  Najdôležitejšie tipy pre fotografovanie divokej prírody
Časť 6:  Tipy pre fotografovanie na safari
Časť 7:  Tipy na používanie autofokusu pri rýchlych zvierat
Časť 8:  Filmové rozprávanie príbehov
Časť 9:  Nastavenie farieb: fotoaparát, softvér a kalibračné ciele
Časť 10:  Tipy k postprodukcii videa
Časť 11:  Obrázkové korektúry pred tlačou vo fotografickom laboratóriu

Účinkujúci

Fotograf a fotografický inštruktor Alexander Heinrichs, fotograf a odborník na správu farieb Christian Ohlig zo spoločnosti EIZO a kameraman Stephan Klein sa kvôli natáčaniu seriálu vypravili do Namíbie.Cestovaním úchvatnou krajinou juhozápadnej Afriky strávili dva týždne naplnené dobrodružstvom. Ich vysoké očakávania sa naplnili.

Lokácia

Namíbia má fotografom naozaj čo ponúknuť: rozličné púšte sfarbené od sýto červenej po svetlo žltú, pusté stepi, krajiny porastené bujnými trávami a červené skaliská vytvárajú dramatický kontrast k prevažne sýto modrej oblohe. Zanedbateľné svetelné znečistenie navyše robí z Namíbie dokonalé miesto pre astronomickú fotografiu.
Nemenej úchvatný je namíbijský zvierací svet, ktorý možno obdivovať v mnohých národných parkoch a rezerváciách. Na početných miestach sú doteraz viditeľné stopy nemeckej koloniálnej minulosti, čo z Namíbie robí ideálny svet pre cestovateľov, ktorí Afriku len začínajú objavovať.

Výbava

Filmujúci fotografi, fotografujúci filmári, fotografie a filmy – hranice vizuálneho umenia stále viac splývajú. Kompletný filmový a fotografický materiál projektu bol zhotovený fotoaparátmi značky Sony radu α (alpha).
Okrem toho mal tím k dispozícii prototyp nového monitora ColorEdge CS2740 značky EIZO, ktorého robustnosť riadne preveril na 2 400 kilometroch prevažne kamenistých ciest.

Firma EIZO spolupracovala pri príprave seriálu „Colourclass Namibia“ s viacerými partnermi z odboru fotografie. Ďakujeme spoločnostiam Adobe, Epidemic Sound, f-stop gear, G-Technology, Gunther Wegner, Haida, Novoflex, Ricoh, SanDisk, Sony a whitewall za výdatnú podporu.

Podrobnejšie informácie o tomto projekte nájdete na:
https://www.eizo.cz/academy/colourclass-namibia/

Zdroj: Eizo

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo