Spoločnosť Konica Minolta prichádza na trh s novou verziou digitálneho atramentového tlačového stroja AccurioJet KM-1e. Aktualizácia stroja AccurioJet KM-1, ktorý bol pôvodne uvedený na trh v roku 2016, má v názve „e“, čo znamená „vylepšený“. Tento hárkový produkčný inkjetový stroj pre formát B2+ (585 x 750 mm) je navrhnutý tak, aby urýchlil rast a pozíciu Konica Minolta na trhoch priemyselnej tlače.

Zatiaľ čo model KM-1 sa primárne zameriaval na komerčný segment tlače, teraz Konica Minolta pomocou nového stroja KM-1e sa zameriava na oblasť štítkov a segment výroby obalov.

Konica Minolta AccurioJet KM-1e
Ohlásenie digitálneho tlačového stroja KM-1e pre tlačový formát B2 nadväzuje na oznámenia od konkurentov, ako je spoločnosť HP (ktorá uviedla na trh svoje B2 zariadenia HP Indigo 15K a 100K začiatkom tohto roka) a spoločnosť Fujifilm (ktorá začala predávať svoje B2 zariadenie Jetpress 750 minulý rok).
Je zrejmé, že viacerí výrobcovia digitálnych tlačových strojov sa snažia strategicky využiť svoje B2 formátové stroje na získanie objemov tlače z analógových a tonerových zariadení.

AccurioJet KM-1e / LED UV / B2+

Konica Minolta KM-1e je hárkový digitálny atramentový tlačový pre formát B2+, ktorý pre tlač používa UV atramenty CMYK, ktoré sú vytvrdzované LED-UV žiarením.

AccurioJet KM-1e LED UV
Systém tlače a sušenia LED UV umožňujú stroju pracovať so širokou škálou substrátov vrátane štandardných ofsetových materiálov alebo syntetických a metalických materiálov bez potreby použitia špeciálnych upravených médií alebo použitia primeru. Zvláda média od hrúbky 0,06 mm až po 0,6 mm, ako aj silne štruktúrované alebo reliéfne.

AccurioJet KM-1e_media
Vysoká kvalita tlače je garantovaná patentovanou UV technológiou a tlačovými hlavami s vysokým rozlíšením, ktoré poskytujú skutočné rozlíšenie 1 200 x 1 200 dpi. Detekcia zobrazovania chýb pomocou zabudovaných snímačov zaručuje trvalo kvalitný výstup obrazu.

AccurioJet KM-1e
AccurioJet KM-1e dokáže potlačiť 3 000 hárkov jednostranne a 1 500 duplexne formátu B2 za hodinu. K dispozícii sú tri režimy tlače s rovnakým rozlíšením, ale rozdielnymi veľkosťami kvapiek atramentu, čo pomáha znižovať spotrebu atramentu v závislosti od požiadaviek.

AccurioJet KM-1e zdedil dokonalosť z modelu AccurioJet KM-1 a zahŕňa nekonečné možnosti rozšírenia podnikania, od súčasných obchodných oblastí po výnosnejšie zákazky s vysokou pridanou hodnotou, kde sa vyžaduje kvalitná výroba, rozsiahla kompatibilita médií a personalizácia.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=q5TH8ecqexI

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo