Blíži sa termín 40. výročia veľtrhu Labelexpo Europe, najväčšej svetovej výstavy etikiet a obalov. Toto jedinečné štvordňové podujatie, ktoré sa bude konať 24. až 27. septembra v Bruseli na výstavisku Brussels Expo, sľubuje stovky živých ukážok najnovších technológií, svetové premiéry a odborné workshopy vedené odborníkmi.

Labelexpo Europe

Od svojej premiéry v Londýne v roku 1980 (v roku 1985 sa výstava presťahovala do Bruselu), sa výstava Labelexpo Europe s dvojročnou periodicitou etablovala ako popredná svetová priemyselná platforma pre profesionálov v oblasti tlače etikiet a obalov a preslávila sa veľkým počtom živých ukážok strojových zariadení. Veľtrh spája pod jednou strechou všetky najvýznamnejšie firmy a spoločnosti sveta: od výrobcov a dodávateľov najmodernejších technológií s tlačiarňami, majiteľmi značiek, návrhármi, dizajnérmi a grafikmi. Labelexpo Europe je súčasťou globálnej série veľtrhov Labelexpo, a je z nich najväčší.

Labelexpo Europe

Ročník 2019 s mottom „Posunúť svoje podnikanie vpred“ sa bude zameriavať na zlepšenie obchodnej stratégie a posunu vpred v tomto odvetví

Labelexpo Europe 2019 je tradične podporovaná obchodnými inštitúciami FINAT, EUWID, Febelgra, SPPES, UNFEA a VskE. V priestoroch 9 výstavných halách sa predstaví viac ako 600 svetových vystavovateľov vrátane ABG, Avery Dennison, Bobst, Domino, Durst, Epson, ETI, Fujifilm, Gallus, HP, Kocher & Beck, Konica Minolta, Mark Andy, MPS, Nilpeter, Omet, RotoMetrics, Xeikon a ďalší.

Spoločnosti a výrobcovia budú predvádzať svoje najnovšie inovácie a technológie vrátane: digitálnych a konvenčných tlačiarenských strojov; high-tech etikety a obalové materiály; dokončovacie a konverzné systémy; kontrolné, predtlačové a aplikačné vybavenie pre výrobu etikiet; farby, nátery a laky; RFID a bezpečnostné riešenia; softvér a interaktívne technológie.

Labelexpo Europe
Rovnako ako v minulých rokoch, v nadväznosti na popularitu a veľký záujem v súlade so spotrebiteľskými trendami, ktoré v súčasnosti ovplyvňujú trh, sa v spolupráci s asociáciou Label Academy uskutočnia tri poldenné majstrovské kurzy vedené odborníkmi a workshop. Hlavné témy zahŕňajú: 1) flexibilné balenie; 2) farby, nátery a laky; a 3) digitálnu tlač štítkov, etikiet a obalov; zatiaľ čo workshop bude zahŕňať samolepiace materiály.

Labelexpo Europe
Lisa Milburn, generálna riaditeľka veľtrhov Labelexpo Global, uviedla: „Toto je míľnikový rok pre spoločnosť Labelexpo, pretože oslavuje neuveriteľných 40 rokov, a preto to chceme osláviť vytvorením našej najväčšej, najambicióznejšej show. Ide o rýchlo sa rozvíjajúci priemysel, ktorý je živý a nikdy sa nezastaví, preto pre tento pulzujúci proces majú zásadný význam správne nástroje a správna stratégia, ktorú sme chceli zohľadniť v tohtoročnej ukážkovej téme.“

„Naším cieľom je, aby kupujúci, ktorí sa zúčastňujú na Labelexpo Europe 2019, prostredníctvom živých ukážok, inovatívnych výrobných funkcií a majstrovských kurzov vedených odborníkmi, našli tie správne riešenia, ktoré im umožnia vytvoriť stratégiu, ktorá ich podnikanie – a teda aj priemysel – posunie vpred. “

LabelExpo_global series
Obr.: Labelexpo Europe je súčasťou globálnej série veľtrhov Labelexpo.

Vo večerných hodinách 24. septembra sa uskutoční aj prestížne každoročné ocenenie Label Industry Global Awards, ktoré hodnotí a oceňuje kľúčové úspechy v oblasti tlače etikiet a obalov. Slávnostný ceremoniál oslávi aj 40. výročie podujatia Labelexpo a bude dvakrát väčší ako v predchádzajúcich rokoch.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: LabelExpo

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo