Spoločnosť Canon Europe získala od asociácie odborných časopisov zameraných na obrazovú a zvukovú techniku EISA päť prestížnych ocenení, ktoré potvrdzujú jej postavenie ako jedného z najvýznamnejších hráčov na trhu. Ceny EISA 2019 pre objektívy radu RF a EF a telo EOS RP sú dôkazom špičkovej optickej a technickej kvality výrobkov značky Canon, ktorá vychádza z dlhoročnej tradície. Od uvedenia systému EOS R na trh v septembri 2018 posúva Canon hranice fotografickej techniky. Vyvíja telá a objektívy, ktoré rozširujú možnosti fotoamatérov rovnako ako profesionálnych fotografov – čo ocenila aj porota tohtoročných cien EISA.

Spoločnosť Canon už po desiatky rokov vlastnými zdrojmi vyvíja kľúčové prvky obrazovej techniky od tiel systémových kompaktov po objektívy radu EF. Systém EOS R reaguje na podnety používateľov a spája to najlepšie z pôvodných produktov EOS spolu s najmodernejšími technológiami. Bajonet RF s krátkou vzdialenosťou od snímača a priemerom otvoru 54 mm dáva optickým konštruktérom spoločnosti Canon široké možnosti pri vývoji novej generácie objektívov – menších, s vysokou obrazovou kvalitou a špičkovými parametrami.

Canon plánuje naďalej investovať do úspešnej a obľúbenej platformy EOS a uviesť nové fotoaparáty a objektívy RF a EF, ktoré nastavia novú latku kvality obrazu, optických vlastností a výkonu, ktorý uspokojí stále náročnejšie požiadavky zákazníkov.

Asociácia EISA prostredníctvom poroty zloženej z uznávaných a všeobecne známych zástupcov 60 významných časopisov z 30 krajín sveta zameraných na spotrebnú elektroniku oceňuje produkty, ktoré spájajú najpokročilejšie technológie a najžiadanejšie funkcie. Odborná porota EISA produktom značky Canon udelila nasledujúce ocenenia:

Ocenenie EISA 2019-2020 – najvýhodnejšia kúpa v kategórii plnoformátových prístrojov

Canon EOS RP – predstavuje cenovo dostupný vstupný model kategórie plnoformátových systémových kompaktov. Je vybavený snímačom s rozlíšením 26,2 milióna bodov a výkonným procesorom DIGIC 8, ktoré zabezpečujú špičkovú kvalitu obrazu. Ďalšou silnou stránkou prístroja je nesmierne citlivý hybridný systém automatického ostrenia sa 4779 bodmi, ktorý umožňuje spoľahlivo zaostriť aj pri extrémne nízkej hladine osvetlenia.

EOS_RP_Body
Ľahké telo kompaktných rozmerov možno používať buď s vynikajúcimi novými objektívmi radu RF alebo so všetkými existujúcimi objektívmi EOS EF a EF-S v spojení s adaptérom Canon EF-EOS R. Prehľadnejšie rozmiestnenie ovládacích prvkov a plne otočný dotykový LCD displej prispievajú k jednoduchosti obsluhy.

Ocenenie EISA 2019-2020 – kategória štandardných objektívov s pevným ohniskom

Canon_RF 50mmCanon RF 50mm F12L USM je štandardný svetelný objektív bez kompromisov, ktorý dokazuje potenciál nového bajonetu EOS RF. Objektív vyniká mimoriadne vysokou svetelnosťou f/1.2, vynikajúcou ostrosťou v celom rozsahu a atraktívnym bokehom vďaka desaťilamelovej clone. Praktický ovládací prstenec umožňuje ľahko nastavovať parametre pri fotografovaní. Špičkové optické prvky sú umiestnené v robustnej konštrukcii prispôsobené k intenzívnemu užívaniu aj v náročných podmienkach. Poskytujú úchvatné výsledky v rôznych žánroch – od portrétov po svadobnú fotografiu.

Ocenenie EISA 2019-2020 – kategória štandardných zoomových objektívov

Canon_RF 24-105mmCanon RF 24-105mm F4L IS USM – tento vysoko kvalitný univerzálny zoomový objektív je skvelým spoločníkom pre bežné fotografovanie s novou radou plnoformátových bezzrkadlových prístrojov EOS R. Ponúka veľmi užitočný rozsah ohniskových vzdialeností pre celé spektrum žánrov – od širokouhlých záberov krajiny po krátke portrétne telefoto. Ponúka konzistentnú obrazovú kvalitu v celom ohniskovom rozsahu, pri všetkých clonách a ostriacich vzdialenostiach.

Ostriací systém Canon Nano USM sa stará o tiché a presné automatické zaostrovanie pri statických snímkach aj pri natáčaní videa. Dopĺňa ho vysoko účinná optická stabilizácia obrazu, ktorá zabezpečuje ostrosť aj pri dlhých expozičných časoch. Univerzálnosť použitia podčiarkuje robustná konštrukcia utesnená proti prachu a vode.

Ocenenie EISA 2019-2020 – inovácie u objektívov

Canon_RF 28-70mmCanon RF 28-70mm F2L USM je prvý štandardný zoomový objektív pre plnoformátové bezzrkadlovky s konštantnou svetelnosťou f/2 v celom ohniskovom rozsahu.

To umožňuje fotografovi skrátiť hĺbku ostrosti do miery, aká bola predtým možná len pri objektívoch s pevným ohniskom, a použiť kratší čas aj za zlých svetelných podmienok.

Obrazová kvalita a ostrosť je vynikajúcia v celom rozsahu ohniskových vzdialeností a motor typu USM zabezpečuje rýchle a spoľahlivé automatické ostrenie. Objektív je výstavnou ukážkou, čoho je možné dosiahnuť s bajonetom EOS R.

Ocenenie EISA 2019-2020 – kategória teleobjektívov s pevným ohniskom

Canon EF 600mm f/4L IS III USM – podobne ako jeho menší súrodenec EF 400mm f/2.8L IS III USM využíva tento superteleobjektív úplne nové usporiadanie optických členov, vďaka ktorému dosahuje mimoriadnej kvality obrazu. Konštrukcia zo zliatiny horčíka a z titánu umožnila znížiť hmotnosť pri zachovaní vysokej mechanickej odolnosti a kvality spracovania.

Canon_EF 600mm
Ultrazvukový motor zabezpečuje extrémne rýchle automatické zaostrovanie a vstavaná stabilizácia obrazu umožňuje fotografovať z ruky s expozičným časom až o štyri stupne dlhšom ako za bežných okolností. Vďaka pevnému clonovému číslu f/4 je možné k objektívu pripojiť telekonvertor Canon Extender EF 2.0x III a dosiahnuť tak efektívnej ohniskovej vzdialenosti 1200 mm pri zachovaní funkcie automatického ostrenia.

Oficiálne vyhlásenie cien EISA sa uskutoční 6. septembra 2019 v Berlíne.

Zdroj: Canon

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo