Všestranný program pre správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio X prináša v jesennej aktualizácii redizajn modulu pre tvorbu videa s výstupom v kvalite 4K Ultra HD, možnosť exportu a lepšiu organizáciu presetov a integráciu Zoner Photo Cloud v katalógu.

Pokročilé metódy spracovania 4K/Ultra HD videa

Nový prepracovaný nástroj na tvorbu videí teraz umožňuje pridať viac obrazových i zvukových stop a prevádzať pokročilejšie úpravy. Hlavnou častou užívateľského rozhrania je časová os, do ktorej je možné pridať nielen videa a fotografie, ale i text a prechodové efekty. Navyše fotografie môžu byť zlúčené do časozberu (time-lapse), ktorý umožňuje i pridanie panning efektu. Jednotlivé klipy sa vkladajú intuitívnym “ťahaj a pusť” spôsobom, dajú sa samostatne upravovať. Medzi pokročilé funkcie patrí možnosť definovať krivku prelínania obrazu a hlasitosti zvuku.

“Snažíme sa užívateľom prinášať skutočne efektívne riešenia pre úpravu fotiek, ale nesmieme zaspomínať ani na video. Nielenže je súčasťou každého fotoaparátu, ale je rozšírené i medzi užívateľmi dronov. Nové funkcie Zoner Photo Studia dávajú možnosť tvoriť video obsah na vyššej úrovni než Windows Movie Maker,” objasňuje produktový manažér J. Kupčík.

Videá užívatelia môžu exportovať v rôznej kvalite až do rozlíšenia 4K pri 60 snímkach za sekundu. Novinkou pre užívateľov Windows 10 je podpora HEVC kodeku, ktorý prináša až 50 % úsporu veľkosti súboru.

ZSX_video-editor

Organizujte a zdieľajte svoje presety

Presety (prednastavenia) sú skvelou voľbou a spôsob, ako urýchliť úpravu fotografií, dodať im unikátny vzhľad a odlíšiť tak svoju tvorbu od tvorby ostatných fotografov. Každý parameter uloženého presetu je možné po aplikovaní upraviť a tak pochopiť, ako úpravy vlastne fungujú napríklad pri modifikácii/úprave kriviek.

Zoner Studio X_ colection preset
Nové vydanie ZPS X pridáva možnosť organizovania, importu a exportu presetov. Užívateľ má možnosť si označiť často používané presety, ako „obľúbené“, prípadne zvoliť svoju štruktúru zložiek a presety radiť napríklad tematický. Nástroj pre import a export ukladá presety do externého súboru. Skúšať nové kreatívne presety je jednoduchšie a rovnako ľahko sa aj dajú zdieľať medzi užívateľmi.

S vydaním novej verzie ZPS X bude zverejnený i extra balíček presetov. Užívatelia sa môžu tešiť na kreatívne presety zamarené na úpravu tonálneho rozsahu a farieb.

Zrýchlený Zoner Photo Cloud integrovaný v katalógu

Nová aktualizácia umožňuje užívateľovi pridať Zoner Photo Cloud priamo do katalógu, tak ako iné zložky, a to so všetkými výhodami: prehliadanie fotiek offline, rýchlym vyhľadávaním a triedením podľa kľúčových slov alebo lokalizácie. Pridanie Zoner Photo Cloudu do katalógu nájdete v nastaveniach katalógu i priamo v rozhraní Zoner Photo Cloudu.

“Optimalizovaný bol i systém nahrávania a rýchlosť uploadu. S novou aktualizáciou je možné nahrať disk s fotografiami o veľkosti 0,5TB (Terabajt) do 48 hodín. Je to vynikajúca hodnota v porovnaní s konkurenciou,” dodáva Jan Kupčík.

Jesenná aktualizácia obsahuje aj ďalšie vylepšenia a opravy chýb v Zoner Photo Studiu X. Plná verzia programu ZPS X vrátane základného plánu Zoner Photo Cloudu s kapacitou 5 GB je k stiahnutiu a vyskúšaniu na 30 dní zadarmo na adrese www.zoner.sk.

ZSX_cloud_catalog

25. výročie založenie firmy

ZONER software je autoritou v oblasti digitálnej fotografie. Práve tento rok v septembri oslavuje 25. výročie založenie firmy. Firma prináša riešenia pre fotografov, počnúc v Česku najpopulárnejším fotografickým programom Zoner Photo Studio, cez online galériu Zonerama až po časopis Milujemefotografii.cz a širokú ponuku fotografických publikácií. Je tiež popredným poskytovateľom internetových služieb, súvisiacich s prezentáciou na internete a e-komerciou. Spoločnosť sídli v Brne a s pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku a USA zamestnáva viac ako 100 pracovníkov.

Zdroj: ZONER

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo