Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Stal sa ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku. Na novú pozíciu prináša nielen bohaté manažérske skúsenosti, ale aj skúsenosti z oblasti obchodu a komunikácie s klientmi.

Peter Halmo preberá riadenie spoločnosti Xerox v Českej republike a na Slovensku, na pozícii nahrádza Veroniku Brázdilovou, ktorá zo spoločnosti k 31. máju tohto roku odišla.
Peter Halmo si zakladá na profesionálnom zákazníckom prístupe zahŕňajúcom kompletný servis a služby. Jeho cieľom je nadviazať na skvelý výkon pobočiek v posledných piatich rokoch a ešte viac upevniť pozíciu lídra na trhu v oblasti tlačových služieb a to ako v Českej republike, tak aj na Slovensku.

Peter Halmo, generálny riaditeľ spoločnosti Xerox pre Českú republiku a Slovensko

„Je mi veľkou cťou, že môžem stáť v čele tak skvelého tímu profesionálov, aký v Česku a na Slovensku máme. Rovnako ako podieľať sa na rozvoji a raste takej značky akou je Xerox. Súčasná situácia pred nás postavila úplne nové výzvy a ja i môj tím sme pripravení sa im postaviť čelom. Pandémie nám ukázala, aká dôležitá je digitalizácia a správa dokumentov. Osveta a pomoc firmám sa týmto smerom rozvíjať je jednou z mojich priorít.“

Peter Halmo pracuje na vedúcich pozíciách v Xeroxu už niekoľko rokov. Od septembra 2017 pôsobil ako obchodný riaditeľ pre Slovensko, kde sa zameral na rast predaja a aj posilnenie pozície spoločnosti Xerox na slovenskom trhu. Dôraz kládol na rozšírenie nepriame predajnej siete a prezentáciu komplexných tlačových služieb, ktoré zvyšujú efektivitu práce zákazníkov. Od februára 2019 potom pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja pre Českú a Slovenskú republiku, kde mal za cieľ zvýšiť podiel na trhu vo všetkých obchodných líniách.

Do Xeroxu priniesol bohaté manažérske skúsenosti z oblasti obchodu, ktoré získal na predchádzajúcich vedúcich pracovných pozíciách. Pôsobil napríklad v IBM vo Veľkej Británii, kde sa zameriaval na úzku spoluprácu s klientmi a na ich spokojnosť. Vo firme Lexmark ukázal svoje silné stránky vo vedení ľudí aj v kritických situáciách vyžadujúcich strategické rozhodnutie.

Zdroj: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo