Spoločnosti Xerox Holdings Corporation a Vortran Medical Technology spolupracujú na urýchlení a rozšírení výroby ventilátorov GO2Vent Vortran a súvisiaceho monitoru tlaku vzduchu v dýchacích cestách (APM-Plus) pre nemocnice a pohotovosti bojujúce s COVID-19.
Xerox tiež využíva svoje výrobné schopnosti a odborné znalosti v oblasti domácich materiálov na výrobu približne 140 tisíc galónov ručného dezinfekčného prostriedku, a to do konca júna 2020. Ide o iniciatívu zameranú na pomoc pri záchrane životov počas súčasnej globálnej zdravotnej krízy.

Ventilátory GO2Vent Vortran

Spoločnosti Xerox Holdings Corporation a Vortran Medical Technology chcú spoluprácou rýchlo reagovať na nedostatok kritického ventilačného zariadenia nevyhnutného na podporu dýchania pacientov.

Za predpokladu stabilného zásobovania základnými dielmi budú spoločnosti rýchlo zvyšovať výrobu z približne 40 tisíc ventilátorov v apríli na 150 až 200 tisíc ventilátorov za mesiac do konca júna. Spoločne môžu Xerox a Vortran v nasledujúcich mesiacoch vyrobiť až 1 milión ventilátorov.

Napriek tomu, že GO2Vent nenahrádza ventilátory na jednotkách intenzívnej starostlivosti (ICU), je často využívaný v núdzových situáciách, medzi nemocničným transportom a MRI (zobrazovanie prostredníctvom magnetickej rezonancie). Vzhľadom na nedostatok ventilátorov triedy ICU využívajú zdravotníci tieto nástroje a ďalšie technológie na podporu pacientov, ktorí stále alebo už vôbec nepotrebujú dýchací prístroj na úrovni ICU, ktorý je možné uvoľniť pre iného pacienta.

Vortran GO2Vent Ventilator

Vortranov GO2Vent – bol navrhnutý pre núdzové použitie, prírodné katastrofy a ohniská chorôb, ako je pandémia COVID-19.
Plynový jednorazový ventilátor, ktorý je možné nastaviť za niekoľko minút a po použití jedným pacientom zlikvidovať, poskytuje podporu prostredníctvom zabezpečených dýchacích ciest a môže byť pripojený na kompresor kyslíku alebo vzduchu s prietokom minimálne 10 litrov za minútu.
Video: How Xerox is Helping Customers Fight COVID-19

Naše najchytrejšie hlavy sa (virtuálne) stretli s najchytrejšími ľudmi z Vortranu a prišli na to, ako hromadne vyrábať túto kritickú technológiu,“ hovorí John Visentin, podpredseda správnej rady a generálny riaditeľ spoločnosti Xerox. „Chceme pomôcť zaistiť, aby lekári, zdravotné sestry a záchranári v prvej línii mali zdroje, ktoré potrebujú na to, aby pomohli rastúcemu počtu pacientov s COVID-19.“

Dezinfekcia na ruky

Prvé dodávky dezinfekcie sa uskutočnili už počas apríla – len niekoľko týždňov od uvedenia konceptu na trh. Xerox vyrába dezinfekciu vo svojich závodoch v Toronte a blízko Rochesteru v New Yorku a distribuuje tento produkt predajcom, ktorí sú schválenými pre popredné zdravotnícke organizácie.

Xerox-hand-sanitizer

„Je čas, aby sa každá spoločnosť, každý človek, pozrel na to, čo môže urobiť na pomoc spoločnosti,“ hovorí John Visentin, podpredseda správnej rady a generálny riaditeľ spoločnosti Xerox. „Základ, ako je dezinfekcia na ruky, bude i naďalej veľmi žiadaný. Tím postupoval rýchlo, prišiel na to, ako prekonať prekážky a začína dodávať produkt – to všetko za necelý mesiac.

O spoločnosti Xerox

Xerox zlepšuje každodennú prácu. Zaoberáme sa technológiami pre pracoviská, ktoré vytvárajú a integrujú software a hardware pre malé aj veľké podniky. Xerox prináša svoje spoľahlivé a dlhodobé skúsenosti pre tých zákazníkov, ktorí sa snažia spravovať informácie ako cez digitálne, tak aj fyzické platformy. Či už to bol vynález kopírky, ethernetu alebo laserovej tlačiarne. Xerox sa stal na dlhú dobu tým, kto definuje moderné pracovné postupy.

O spoločnosti Vortran

VORTRAN Medical Technology ponúka špičkové lekárske prístroje už od roku 1983. Sme výskumná, vývojová a výrobná spoločnosť pre moderné lekárske dýchacie a ambulantné prístroje. Na domácom aj medzinárodnom trhu disponujeme špičkovou ponukou produktov pre nemocnice, pohotovostné lekárske služby (EMS), pripravenosť na katastrofy a aplikácie MRI/CT v nemocniciach, akútnu starostlivosť, poakútnu starostlivosť, domácu starostlivosť a EMS.

Zdroj: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokKupujte originálne tonerové kazety HP – pomôžete prírode, svojmu zdraviu a bezpečiu
Nasledujúci článokEpson SureColor T2100 – najdostupnejšia veľkoformátová tlačiareň