Polypropylénový materiál rozširuje možnosti trhu a ponúka nové spôsoby použitia.

Spoločnosť HP vydala niekoľko oznámení potvrdzujúcich pokračujúci vývoj v oblasti 3D tlače a digitálnej výroby. HP pomáha rozširovať trh v jeho súčasnej podobe, ponúka zákazníkom nové spôsoby použitia a predstavuje prvý polypropylénový (PP) materiál svojho druhu, ktorý je určený pre aditívnu výrobu.

Nový 3D PP spoločnosti HP s vysokou mierou opakovanej použiteľnosti, vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou BASF, je všestranný, trvanlivý a chemicky odolný  materiál, vhodný pre systémy 3D tlače spoločnosti HP určené na masovú výrobu.

Je teda ideálny pre zákazníkov v automobilovom priemysle, v spotrebiteľskom sektore, v priemyselných odvetviach a v zdravotníctve, ktorí hľadajú optimálnu rovnováhu medzi výkonom a nákladmi.

3D print HP
Spoločnosť HP takisto predstavila nové partnerstvo s firmou Oechsler, globálnym hráčom v oblasti dizajnu a výroby, ktorý rozšíri možnosti uplatnenia nielen nového PP materiálu, ale aj ďalších materiálov z portfólia HP. Oznámený bol aj nový zákazník, využívajúci technológiu kovovej 3D tlače Metal Jet z dielne HP, ktorým sa stala spoločnosť Cobra Golf.

Nový prelomový 3D PP materiál otvára nové príležitosti a prispieva k trvalej udržateľnosti

Nový 3D PP materiál ponúka rovnaké vlastnosti ako PP bežne používaný pri vstrekovaní plastov a ktorý je možné opakovane používať prakticky neobmedzene. Vďaka svojej vynikajúcej chemickej odolnosti, nízkej absorpcii vlhkosti a dlhodobej trvanlivosti je PP ideálnym materiálom pre výrobu potrubných rozvodov, kvapalinových systémov či nádob.
Napríklad výrobcovia automobilov budú môcť použiť ten istý PP na výrobu prototypov a konečných súčiastok nachádzajúcich sa v interiéri, v exteriéri aj pod kapotou vozidla.

Okrem prelomovej hospodárnosti a skvelým funkčným vlastnostiam prispieva nový PP k znižovaniu množstva odpadu, keďže umožňuje až 100 % opätovné použitie nespotrebovaného práškového materiálu.

Na hľadanie úplne nových možností uplatnenia PP spolupracuje spoločnosť HP s partnermi, poskytovateľmi náhradných dielov a zákazníkmi vrátane spoločností, ako sú Extol, špecializovaný výrobca plastov a inovátor, ktorý disponuje špičkovými technológiami pre montáž plastových výrobkov, zabezpečuje zákazkovú automatizáciu a poskytuje inžinierske služby; GKN Powder Metallurgy/Forecast 3D, poskytovateľ pokročilých riešení pre priemyselnú 3D tlač a malosériovú aj veľkoobjemovú výrobu; Henkel, popredný výrobca vysoko účinných lepidiel a poskytovateľ technických riešení; Oechsler, popredný poskytovateľ dielov vyrobených procesom aditívnej výroby; a Prototal, jeden z najskúsenejších európskych výrobcov súčiastok.

3D print HP
V duchu svojho úsilia pomôcť zákazníkom s prechodom na digitálnu výrobu predstavila spoločnosť HP novú, rozšírenú ponuku svojich profesionálnych služieb v oblasti 3D tlače a tiež odborovej aliancie, ktorej je súčasťou. Nové profesionálne služby a rozšírené aliancie zamerané na Priemysel 4.0 umožňujú realizovať masovú výrobu s využitím 3D tlače.

Pokrok v masovej výrobe kovových dielov v spolupráci so spoločnosťou Cobra Golf

Spoločnosť Cobra Golf, popredný výrobca golfových palíc, kladúci dôraz na inovácie a dizajn, si pre svoj vstup do sveta 3D tlače, inovácií a výroby dielov zvolila technológiu HP Metal Jet. Ako popredný inovátor vo svete golfu je spoločnosť Cobra odhodlaná využívať revolučný technologický pokrok a uplatniť ho pri výrobe jedinečných golfových palíc a vybavenia, navrhnutých pre maximálny pôžitok z hry.

Spoločnosti Cobra, HP a Parmatech spolupracujú na strategickom viacročnom produktovom pláne, ktorý maximálne využije všetky výhody, ktoré aditívne technológie spoločnosti HP pri vývoji i výrobe poskytujú a uvedú na trh golfové vybavenie, ktoré posunie herné výkony hráčov aj ich potešenie z hry na novú úroveň.

Zdroj: HP Inc.

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo