Termotransferové pásky v špeciálnych farbách priamo pre Vás.

Investovali ste množstvo času, peňazí a práce do výberu vašej firemnej farby? Viete, že farba zohráva významnú úlohu vo vašom firemnom dizajne a posilňuje povedomie o značke, odlišuje vašu spoločnosť od konkurencie a vysiela správu vašim zákazníkom a zamestnancom. A v neposlednom rade podporuje rozhodovanie o nákupe.

Odtieň farby priamo pre Vás

Čiernu termotransferovú tlač (ďalej TTF) zvládne každý, ale farebná potlač zaiste upúta väčšiu pozornosť. Väčšinu voskovo-živicových a živicových pások preto vyrába KURZ v mnohých farebných variáciách. A v prípade, že vaša požadovaná farba medzi nimi nie je, vyvinieme TTF pásky v špeciálnych farbách priamo pre Vás. Aj preto KURZ vytvoril rad Color your brand®.
Zmyslom je vyrobiť TTF pásky v odtieni exkluzívnej firemnej farby, aj keď ide v týchto prípadoch o veľmi špeciálne farebné zmesi.
Etikety, štítky a čiarové kódy v korporátnych farbách potom urobia vaše produkty ešte jedinečnejšími.

KURZ TTF ribbons
Široké portfólio termotransferových pások pre rôzne využitie.

Ďalšou možnosťou ako zvýšiť atraktivitu produktov a upútať pozornosť je použitie metalizovaných pások. Často sú vyhradené pre špeciálne udalosti, ako napríklad stuhy na večierky a pohrebné služby alebo obaly na luxusné produkty. Vzhľadom k tomu, že je TTF tlač lacná, tieto exkluzívne farbiace pásky nezaťažia váš rozpočet. Naopak, vylepšujú produkty a zvyšujú povedomie spotrebiteľov tým, že podporia vaše marketingové úsilie.

V prípadoch, keď TTF páska nezodpovedá vášmu substrátu a jeho nosnosti, pripadá do úvahy vlastný vývoj a zákazková výroba na vysoko individuálnej báze. Zákazkovo sa dodávajú rolky s individuálne definovanými dĺžkami, šírkami a dutinkami.

Príkladom špeciálnej zákazky je vývoj transparentnej TTF pásky pre plastové karty už potlačené TTF. Priehľadná tlač potom robí plastové karty ešte odolnejšími proti opotrebovaniu, predlžuje životnosť a poskytuje zabezpečenie citlivých dát. Karty sú tak obzvlášť odolné proti poškriabaniu, oteru a chránené pred účinkami chemických látok.

TTF proces: teplo namiesto tlaku

Termotransfer je relatívne nový tlačový proces vynájdený v 80. rokoch minulého storočia japonskou spoločnosťou Sato. Sato hľadal proces, ktorý by bol schopný tlačiť japonské znaky.

Vďaka teplu (nie tlaku), dochádza k prenosu pigmentov na substrát z fóliového nosiča. Pretože proces tlače je suchý, potlačený materiál je okamžite pripravený na použitie a kvalita tlače je všeobecne vysoká. Odolnosť proti rozmazaniu a poškriabaniu, rovnako ako proti UV žiareniu, závisí od zvolenej TTF pásky.

KURZ TTF ribbons
Sortiment farebných dopĺňajú aj metalické TTF pásky.

Poradenstvo priamo od výrobcu

Skupina KURZ je celosvetovo aktívna korporácia a jediný výrobca termotransferových pások v Nemecku od roku 1991. V technológii razby KURZ pôsobí 120 rokov. Skupina KURZ zamestnáva viac ako 5 500 pracovníkov v 14 výrobných závodoch v Európe, USA a tichomorskom regióne, zatiaľ čo celosvetové služby poskytuje 24 medzinárodných dcérskych spoločností a rozsiahla sieť zástupcov.

Neustále sa rozširujúci sortiment produktov a služieb z neho robia lídra na trhu. Hlboké znalosti tlačových procesov a medzinárodná sieť zaisťujú, že je vždy o krok napred v technickom vývoji, aj v divízii TTF pások.
KURZ kladie vysoké nároky na kvalitu produktov, ochranu životného prostredia a bezpečnosť. Väčšina pások je preto bezpečná pre styk s potravinami. Keďže TTF pásky neprodukujú žiadne prchavé organické zlúčeniny (VOC), nevyžadujú špeciálne ventilačné opatrenia, sú vyrábané za podmienok prísnych kvalitatívnych štandardov, nie sú teda nebezpečné pre vašich zamestnancov ani pre životné prostredie.

Dajte nám vedieť akú tlačiareň používate, na aký substrát chcete tlačiť a aké požiadavky tlač musí spĺňať (napr. odolnosť proti poškriabaniu a rozmazaniu, odolnosť proti UV žiareniu). Vieme, čo robí dobrú TTF pásku, a radi vám tieto znalosti odovzdáme. Ak si nie ste istí, aký typ pásky potrebujete, kontaktujte nás.

KURZ Czech & Slovak s.r.o.
David Křivánek
david.krivanek@czkurz.com
+420 731 656 631

Poznámka redakcie: Hlavnou prednosťou termotransferovej tlače, je jej spoľahlivosť, nenáročná údržba, možnosť tlače na širokú škálu materiálov, možnosť tlače grafiky, log, akéhokoľvek textu, ekonomika prevádzky, veľmi dobrá čitateľnosť snímačom čiarového kódu a tiež neopomeňme ekologické hľadisko a zdravotnú nezávadnosť.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: KURZ

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo