Ocenenie za RICOH THETA X a RICOH Pro Z75.

Spoločnosť Ricoh získala tohtoročnú cenu iF DESIGN AWARD 2023 za RICOH THETA X a RICOH Pro Z75 v kategórii „Produkt“. Spoločnosť iF (International Forum Design GmbH) so sídlom v Hannoveri, najstaršia nezávislá organizácia v oblasti dizajnu na svete, každoročne organizuje súťaž iF DESIGN AWARD.

360-stupňová kamera: RICOH THETA X

RICOH THETA X je pokročilý model série 360-stupňových kamier Ricoh THETA. THETA X zostáva verná pôvodnej koncepcii THETA, ale má nové funkcie, ktoré spĺňajú rastúce potreby v oblasti 360-stupňovej fotografie. Je to prvý model tejto série vybavený veľkým 2,25-palcovým dotykovým LCD panelom a zvýšeným rozlíšením až 60 MP (11008 x 5504, 11K), ktoré vytvára živšie snímky.

RICOH THETA X
360-stupňová kamera: RICOH THETA X

Vymeniteľná batéria podporuje dlhodobé snímanie a externá pamäťová karta okrem kapacity vnútornej pamäte poskytuje ďalšie úložisko.

Produkčná tlačiareň: RICOH Pro Z75

RICOH Pro Z75 (high-end sheet-fed inkjet printer) – je špičková hárková atramentová tlačiareň pre komerčnú tlač. Dokáže vytlačiť až 4 500 hárkov za hodinu na papier do formátu B2.

RICOH Pro Z75
RICOH Pro Z75 – high-end sheet-fed inkjet printer.

Táto používateľsky prívetivá tlačiareň, spĺňajúca potreby tlačiarenských spoločností v čase, keď polygrafický priemysel prechádza digitálnou transformáciou, podporuje širokú škálu typov médií s kvalitou obrazu porovnateľnou s ofsetovou tlačou.

RICOH Pro Z75
RICOH Pro Z75 – high-end sheet-fed inkjet printer.

Počnúc počiatočnou fázou procesu vývoja produktu navštevovali tímy z oblasti dizajnu, plánovania produktov a inžinierstva zákazníkov, aby porozumeli spôsobu ich práce, a získané poznatky využili na to, aby prispeli k lepšiemu vývoju produktu smerom nahor.

|O ocenení iF DESIGN AWARD|
Ocenenie iF DESIGN AWARD je od roku 1954 uznávané ako arbiter kvality za vynikajúci dizajn. Značka iF Design je celosvetovo známa vďaka vynikajúcim dizajnérskym službám a ocenenie iF DESIGN AWARD je jednou z najvýznamnejších cien za dizajn na svete. Oceňuje úspechy v oblasti dizajnu vo všetkých disciplínach: dizajn výrobkov, obalov, komunikácie a služieb, architektúry a interiérovej architektúry, ako aj profesionálny koncept, používateľskú skúsenosť (UX) a používateľské rozhranie (UI).
Všetky ocenené práce sú uvedené na stránke www.ifdesign.com.

|O spoločnosti Ricoh|
Spoločnosť Ricoh posilňuje digitálne pracoviská pomocou inovatívnych technológií a služieb, ktoré umožňujú jednotlivcom pracovať inteligentnejšie odkiaľkoľvek.
Vďaka cibreným znalostiam a organizačným schopnostiam, ktoré spoločnosť Ricoh rozvíjala počas svojej 85-ročnej histórie, je popredným poskytovateľom digitálnych služieb, správy informácií a riešení pre tlač a zobrazovanie navrhnutých na podporu digitálnej transformácie a optimalizáciu výkonnosti spoločností.

Zdroj: RICOH

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo