Spoločnosť Mondi, svetový líder v oblasti výroby obalov a papiera, si dláždi cestu, aby sa so svojou etablovanou značkou papierov NAUTILUS® stala jedným z popredných dodávateľov prémiového recyklovaného papiera.

  • Uvedenie troch nových produktov – NAUTILUS® ProCycle, NAUTILUS® ProCycle high-speed injekt a NAUTILUS® SuperWhite for HP Indigo.
  • Okrem nového dizajnu môžu zákazníci využiť aj širokú škálu katalógov vzoriek a spoznať univerzálnosť papiera vďaka novým marketingovým nástrojom a inšpiratívnym príbehom zverejnených na stránke mymondi.net.
  • Vďaka zavedenej distribučnej sieti má rozšírený sortiment dobrú dostupnosť v celej Európe aj mimo nej.

 V posledných mesiacoch spoločnosť podnikla niekoľko krokov na uspokojenie rastúceho dopytu po recyklovanom papieri vysokej kvality, ktorý predstavuje podstatu prístupu spoločnosti Mondi k udržateľnosti.

Aktualizácia značky „Pre lásku k prírode“

V rámci vylepšenia značky NAUTILUS® vyvinula spoločnosť Mondi nový dizajn značky s názvom „Pre lásku k prírode“, ktorý vystihuje fakt, že udržateľnosť je podstatou všetkého, čo robíme. Kľúčové vizuálne zobrazenie predstavuje scenériu jazera Gosau v Hornom Rakúsku, ktoré je domovom značky NAUTILUS®.
Spoločnosť Mondi vyvinula nové nástroje predaja a marketingu a široké portfólio vzoriek na kancelárske a profesionálne tlačiarenské využitie, aby tak svojim zákazníkom poskytla rozmanitú ponuku papierov NAUTILUS®.
V rámci inšpiratívnej platformy mymondi.net môžu zákazníci čerpať inšpiráciu z príbehov o značke a dozvedieť sa viac o jej záväzku k udržateľnosti.

Nové produkty pod značkou NAUTILUS®

V roku 2020 spoločnosť Mondi uviedla na trh troch nových členov rodiny značky NAUTILUS® – NAUTILUS® ProCycle, NAUTILUS® ProCycle high-speed injekt a NAUTILUS® SuperWhite for HP Indigo.

NAUTILUS® ProCycle

Je 100% recyklovaný kancelársky papier, ktorý spĺňa najvyššie environmentálne štandardy. Je CO2 neutrálny a je držiteľom environmentálnej značky EU Ecolabel, certifikácie FSCTM a Blue Angel.
Papier má vysoký stupeň belosti (UV 100/ belosť CIE 135), ktorá je dosahovaná bez použitia optických zjasňovačov vo výrobnom procese.
Preto je NAUTILUS® ProCycle v súčasnosti jediným recyklovaným papierom na trhu, ktorý sa vyrába v súlade s novými štandardmi environmentálneho certifikátu Blue Angel.
Papier je k dispozícii vo formátoch A4 a A3, v plošnej hmotnosti 80 g/m².

NAUTILUS® ProCycle high-speed injekt

Je špeciálne navrhnutý pre vysokorýchlostné atramentové tlačiarenské stroje. Je k dispozícii v kotúčoch s plošnou hmotnosťou 80 a 90 g/m2.
Jeho špeciálna povrchová úprava pre atramentové a pigmentované farbivá zadržiava atrament na povrchu papiera, čím sa dosiahnu jasnejšie farby s nižšou spotrebou atramentu.
Okrem toho je optimalizovaný na rýchlu absorpciu vody a rýchle schnutie,  čo  vedie k zvýšenej produktivite.

NAUTILUS® SuperWhite for HP Indigo

Je ideálnou udržateľnou alternatívou k bielemu papieru vyrobenému z primárneho vlákna, pretože sa vyrába výlučne z odpadového papiera, s belosťou CIE 150.
Celá škála, od 80 do 350 g/m2, je certifikovaná pre tlačiarenské stroje HP Indigo, ideálna pre priechodnosť, kompatibilná s prenosovým pásom a adhéziou tekutého atramentu.

Prémiový recyklovaný papier NAUTILUS®

Dostupnosť

Spoločnosť Mondi spolupracuje s poprednými distribútormi v celej Európe i mimo nej, aby zákazníkom sprístupnila značku NAUTILUS®, vyrábanú v závode spoločnosti Mondi v Neusiedleri.

Mondi je jediný dodávateľ, ktorý ponúka portfólio recyklovaných papierov pre všetky technológie tlače, ako sú vysokorýchlostné atramentové tlačiarne, HP Indigo, laserová a ofsetová tlač.

Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper

„V spoločnosti  Mondi sme presvedčení, že by všetky naše výrobky mali byť vytvorené pre udržateľnosť. Prostredníctvom nášho širokého portfólia, silných dodávateľských a distribučných partnerstiev, ako aj nášho uváženého prístupu k využívaniu prírodných zdrojov, ktorý sa odráža v novom dizajne značky NAUTILUS®, chceme zaistiť, aby naši zákazníci našli ten správny recyklovaný papier na rôzne použitia, či už ide o priemyselné, kancelárske alebo osobné účely.“

Zdroj: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo