Pantone farba roka 2024.

Spoločnosť Pantone oznámila svoju farbu roka 2024: Pantone 13-1023 Peach Fuzz, zamatový broskyňový odtieň medzi ružovou a oranžovou. Uvedenie na trh zároveň znamená 25. výročie programu Pantone Color of the Year.

Pantone 13-1023 Peach Fuzz

V neustále sa vyvíjajúcom svete dizajnu farba roka Pantone slúži ako maják, ktorý vedie dizajnérov k palete, ktorá zahŕňa ducha doby. Peach Fuzz so svojimi teplými podtónmi a živou dispozíciou sa javí ako farba, ktorá naplní rok 2024 kreativitou a dynamikou. Odborníci v Pantone predpokladajú, že farba bude obľúbená aj na svadbách a kvetinových aranžmánoch.

Pantone 13-1023 Peach Fuzz
Pantone 13-1023 Peach Fuzz.

„Farba je emocionálny zážitok, „Farba k vám hovorí“, pretože má k vám citovú väzbu.“

„Vďaka tohtoročnej Pantone Farbe roka 2024 vidíme zvýšené zameranie na komunitu a ľudí na celom svete, ktorí menia spôsob, akým chcú žiť, a hodnotia to, čo je dôležité – pohodlie byť blízko tých, ktorých milujeme. Farba je taká, ktorej teplé a prívetivé objatie vyjadruje posolstvo súcitu a ktorej útulná citlivosť spája ľudí a obohacuje dušu,“ povedala Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute.

Pantone 13-1023 Peach Fuzz
Pantone 13-1023 Peach Fuzz.

Rovnako ako po minulé roky sa nájdu kritici, ktorí si nekúpia broskyňové interiéry, oblečenie, horské bicykle a doplnky, bez ohľadu na to, ako dobre sa broskyňová atmosféra spája s ostatnými farbami.
Zdroj: Pantone

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo