Veľtrhdrupa 2024_Messe Düsseldorf.

Veľtrh Drupa „opäť v štandardnom režime“ po ôsmich rokoch sa bude konať na Messe Düsseldorf od utorka 28. mája do piatka 7. júna 2024. Osem mesiacov od otvorenia jeho dverí sa postupne zverejňujú mena významných hráčov a značiek, ktoré potvrdzujú účasť na podujatí.

Najväčšie plochy stánkov si zarezervovali spoločnosti Koenig & Bauer a HP. Prvý z nich si zarezervoval veľký priestor v hale 16, v blízkosti partnera Durst Group, zatiaľ čo spoločnosť HP rezervovala celú menšiu halu 17.

Plán jednotlivých hál ukazuje niekoľko šedých – alebo momentálne nepridelených – stánkov v niektorých z 19 hál, vrátane nových „digitálnych“ hál – 8a a 8b – hoci Drupa uviedla, že je stále v procese registrácie vystavovateľov „a vidíme veľký záujem, takže databáza vystavovateľov sa bude aj v nasledujúcich mesiacoch napĺňať“.

Canon bude vystavovať v hale 8a. Konica Minolta a Fujifilm obsadia priestor v hale 8b. Landa bude opäť vystavovať v hale 9, zatiaľ čo Heidelberg a jeho partneri sa vrátia do haly 1. V mnohých ďalších halách dominujú vystavovatelia z Číny a Ďalekého východu.
Hala 7 je celá venovaná novej oblasti ‚DNA – Drupa Next Age‘, ktorá poskytne start-upom platformu, kde sa budú môcť prezentovať pred medzinárodným odborným publikom. Oblasť Drupa Cube v hale 6 sa medzitým bude venovať témam vrátane obalov, textílií a udržateľnosti a účastníci dostanú podrobné informácie o relevantných témach a oblastiach potenciálneho rastu.

Digitalizácia bude jedným z ústredných bodov podujatia a bude zahŕňať AI, ekonomiku platforiem a otvorenosť novým produktom v oblasti priemyselných aplikácií. Témy udržateľnosti vrátane obehového hospodárstva, energetickej účinnosti a šetrenia zdrojov budú tiež vysoko na programe.

Sabine Geldermann, riaditeľka Drupa a Portfolio Print Technologies na Messe Düsseldorf, uviedla: „Súčasná úroveň rezervácií a pozitívna spätná väzba, ktorú sme dostali potvrdzuje, že globálny polygrafický a obalový priemysel sa opäť spolieha na Drupu ako svoju obchodnú platformu a najvýznamnejšie priemyselné miesto na svete.“

Celkový počet doteraz potvrdených vystavovateľov Drupa nezverejnila, no v sekcii vystavovateľov Drupy je momentálne uvedených 1 149 spoločností.
Viac informácií o veľtrhu je k dispozícii na: drupa.com.
Zdroj: drupa

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo