Nový Nikon Zf full-frame mirrorless fotoaparát.

Spoločnosť Nikon predstavila fotoaparát Zf, svoj najnovší plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s klasickým štýlom, postavený na 24MP BSI CMOS snímači. Je navrhnutý tak, aby napodobňoval vzhľad firemnej zrkadlovky FM2 zo začiatku 80. rokov minulého storočia.

Nový full-frame mirrorless fotoaparát v sebe spája tradičný dizajn s pokročilými technológiami a vynikajúcim výkonom

Fotoaparát Zf, ktorý je vybavený rovnakým systémom spracovania obrazu EXPEED 7 ako fotoaparát Nikon Z9, umožňuje pokročilé snímanie statických snímok a videosekvencií. Poskytuje štýl, mechanické ovládanie a obsahuje najmodernejšie technológie vrátane výnimočného výkonu automatického zaostrovania a redukcie vibrácií VR.

Nikon Zf
Nikon Zf – plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát.

Tradičný dizajn inšpirovaný ikonickou filmovou zrkadlovkou FM2

V detailoch fotoaparátu Zf je zreteľný vplyv dedičstva spoločnosti Nikon. Jeho retro vzhľad vrátane voličov, tlačidla spúšte a loga Nikon zo 70. rokov 20. storočia je inšpirovaný ikonickou filmovou zrkadlovkou FM2. Všetky jeho voliče sú vyrobené z precízne opracovanej mosadze, ktorá zaisťuje pocit prémiovej kvality. Obrazoví tvorcovia si okrem celočierneho štandardného modelu môžu vybrať zo šiestich rôznych farebných verzií prémiového zovňajška a prispôsobiť si tak fotoaparát svojmu štýlu.

Nikon Zf
Nikon Zf – farebné variácie.

Nikon Zf – Vynikajúci výkon vďaka špičkovým technológiám

Fotoaparát Zf využíva najnovší systém spracovania obrazu EXPEED 7, ktorý umožňuje používať vysokú citlivosť ISO s nižším šumom. Okrem toho, že tento fotoaparát poskytuje rovnakých deväť typov detekcie objektu ako fotoaparát Z8, bol zvýšený výkon sledovania pri používaní detekcie objektu. Stabilizácia obrazu vstavaná vo fotoaparáte a vylepšená elektronická stabilizácia obrazu prispievajú k zlepšeniu kvality snímok v situáciách so slabým osvetlením alebo v tmavých interiéroch.

Nikon Zf
Nikon Zf – plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát.

Nikon Zf – Nové funkcie rozširujúce možnosti obrazového vyjadrenia

Okrem konvenčného nastavenia Picture Control pre monochromatický režim je fotoaparát Zf vybavený dvoma novými nastaveniami Picture Control: plochý monochromatický režim a monochromatický režim s hlbokými tónmi. Na voliči režimu fotografií/videosekvencií pribudla samostatná pozícia pre monochromatický režim, ktorá umožňuje jeho okamžitú aktiváciu. Fotoaparát je vybavený aj množstvom ďalších inšpiratívnych funkcií a vlastností vrátane nastavení Creative Picture Control a snímania s Pixel Shift – funkcia posunu pixelov za účelom zvýšenia rozlíšenia, dynamického rozsahu, potlačenia šumu a vylepšenia farieb. Je to prvý Nikon, ktorý funkciu Pixel Shift podporuje.

Nikon Zf – Lepší výkon pri snímaní videosekvencií pre rôzne potreby

Nový fotoaparát ponúka niekoľko zaujímavých funkcií pri snímaní videosekvencií vrátane záznamu v 10-bitovom formáte H.265 priamo vo fotoaparáte, ako aj možnosti zaznamenať až 125 minút v kvalite 4K UHD. Medzi ďalšie funkcie, ktoré boli prevzaté z fotoaparátu Z9, patrí možnosť úpravy citlivosti ISO s krokom 1/6 EV a zobrazenie červeného rámčeka počas záznamu videosekvencie.

Ďalšie informácie nájdete na: https://www.nikon.sk/sk_SK/product/cameras/z-f
Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo