Spoločnosť Nikon víta do rodiny Nikon Z vysoko svetelný štandardný portrétny objektív. Tento plnoformátový objektív pre fotoaparáty mirrorless umožňuje fotografom zobraziť zaznamenávaný objekt s dych berúcou čistotou.

Nikon NIKKOR Z 85 mm F/1,8 S

NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S je objektív s rýchlym zaostrovaním, ktorý poskytuje neuveriteľné detaily v celom obrazovom poli. Či snímate statické snímky alebo videosekvencie, tento plnoformátový objektív pre fotoaparáty mirrorless umožňuje fotografom zobraziť zaznamenávaný objekt s dych berúcou čistotou. Od klasických záberov hlavy s ramenami cez portréty zahŕňajúce okolité prostredie, intímne detaily až po veľké udalosti.

Nikon NIKKOR Z 85 MM F/1,8 S
Pokročilý optický výkon objektívu NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S umožňuje dosiahnuť ohromujúce výsledky na ľubovoľnom mieste. Ponúka vynikajúcu ostrosť až po okraj snímky – dokonca aj keď snímate s najväčším clonovým otvorom f/1,8. Bokeh je krásne prirodzený a závoj účinne potlačený aj pri snímaní v protisvetle.

Nikon NIKKOR Z 85 MM F/1,8 S
Zaostrovanie je rýchle a nová funkcia zaostrovania s detekciou očí fotoaparátov Nikon Z umožňuje zaostriť na oko objektu bez ohľadu na to, či je v zábere sám alebo je jeho tvár súčasťou davu. Používatelia snímajúci videosekvencie môžu využiť 85 mm ohniskovú vzdialenosť na izolovanie objektov a zachytávať videosekvencie s pôsobivou nízkou hĺbkou ostrosti.

Dirk Jasper, Product Manager Nikon Europe, hovorí: „NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S je neuveriteľne všestranný objektív. Vďaka rýchlemu multi-focusing systému a vysokej svetelnosti sa nemusíte obávať náročných svetelných podmienok alebo nečakaných príležitostí. Či snímate na podujatiach, v štúdiu alebo vonku, môžete bez problémov vytvárať jasné portréty, ktoré budú niečím výnimočné.”

Súhrn hlavných funkcií

  • NIKKOR Z: tento objektív určený pre široký bajonet Nikon Z zachytí v celom obrazovom poli viac svetla.
  • Rad S: optická konštrukcia novej generácie. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat. Plynulý, tichý multi-focusing systém.
  • Ostré detaily: výnimočný výkon od okraja po okraj. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 0,80 m.
  • Odolná konštrukcia: každá pohyblivá časť objektívu je utesnená proti prachu a kvapkám vody.
  • Skvelý na filmovanie: nehlučné nastavenie clony a takmer úplne nehlučné automatické zaostrovanie. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je takmer úplne eliminovaná.
  • Prispôsobiteľný ovládací krúžok: možno ho použiť na manuálne zaostrovanie (predvolené nastavenie), nastavenie clony alebo korekciu expozície.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokRudolf Epple has died
Nasledujúci článokRicoh rozširuje portfólio IT služieb akvizíciou spoločností IPM a TotalStor

KOMENTOVAŤ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu