Vo výrobnom závode Masterwork Corp s. r. o. v Novom Meste nad Váhom na Slovensku sa vyrábajú zariadenia modelového radu Diana.

Bezprostredne po veľtrhu Interpack v Düsseldorfe, Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) pozval začiatkom júna svojich klientov a potencionálnych zákazníkov do výrobného závodu Masterwork Corp s. r. o. v Novom Meste nad Váhom na Slovensku, kde im ukázal výrobu a predstavil nový model lepiaceho zariadenie pre výrobu škatuliek Diana Easy.

Úspešné partnerstvo medzi Heidelbergom a MK Masterwork

Táto akcia poskytla platformu pre zdôraznenie Heidelbergu a partnerstvo so spoločnosťou MK Masterwork, ktorej portfólio tvoria zariadenia pre dokončujúce spracovanie pre segment výroby obalov. Najnovšie portfólio zahŕňa nové zariadenie pre razbu za tepla s fóliou Promatrix 106 FC a zariadenie Promatrix 106 CSB určené pre plochý výsek.

Súčasťou portfólia je aj rad zariadení Diana určených pre lepenie a skladanie kartónových krabičiek. Všetky zariadenia a riešenia sú vysoko automatizované a ich cieľom je pomáhať zákazníkom dosahovať vysokú produktivitu a získavať nové obchodné príležitosti.

Spolupráca spoločnosti Heidelberg a MK Masterwork v oblasti spoločného vývoja a distribúcie postpressových strojov pre obalový priemysel priniesla obom firmám dobré výsledky. Heidelberg za uplynulých 12 mesiacov dosiahol najlepší predaj strojov pre razbu a od uvedenia modelu Diana Easy očakáva podobný úspech aj v oblasti skladačiek.

Budova spoločnosti MK Masterwork

Nový model – Diana Easy

Pod dizajn lepiaceho stroja Diana Easy sa podpísal tím pracovníkov spoločnosti MK Masterwork z Neuss v Nemecku, vyrábaný je však v slovenskom závode v Novom meste nad Váhom. Aj keď ide o nový stroj, jeho história siaha 60 rokov dozadu, odkedy sa spoločnosť Heidelberg začala venovať vývoju modelov produktovej série strojov Diana.

Výroba v Novom meste má svoju tradíciu a založená bola jednou z najväčších spoločností v rámci obalového priemyslu – Jagenberg. Akvizíciou spoločnosti Heidelberg v roku 2003 sa výrazne zvýšila výrobná kapacita závodu a dohoda o partnerskej spolupráci medzi spoločnosťami Heidelberg a MK Masterwork v roku 2016 prispela k nárastu počtu zamestnancov ako aj k vývoju stroja Diana Easy.

Výrobný závod so 130 zamestnancami sa v súčasnosti podrobuje ďalšiemu rozvoju s cieľom zdvojnásobiť výrobnú kapacitu. MK Masterwork je najväčšou fabrikou pre post-press vybavenie v Ázii, ktorá investovala svoj kapitál do výroby ale aj výskumu a vývoja obalových strojov.

Open days - Diana Easy
Návrh konceptu pre Diana Easy vychádzal z existujúcich modelov Diana X a Diana Smart. Ponúka jednoduché zrýchlenie, maximálna rýchlosť výroby je až 350 m/min. Spracované materiály môžu byť v rozmedzí gramáže od 200 do 600 g/m². Stroj Diana Easy je k dispozícii v pracovnej šírke 85 cm a 115 cm.

Open days - Diana Easy - Výrobná hala
Jedným z kľúčových kritérií pri navrhovaní lepiaceho stroja Diana Easy bolo vytvoriť skutočne modulárny stroj, ktorý zákazníkom umožní zvýšiť výrobnú kapacitu podľa ich obchodných potrieb. Vzhľadom na túto skutočnosť je možné stroj po inštalácii dodatočne modulovať a pridať mu ďalšie funkcie, ako napríklad možnosť vyrábať 4/6 rohové krabičky.

Open days - Diana Easy
Open days - Diana Easy - Výrobná hala
Vedenie spoločnosti informovalo, že nový model zariadenia Diana Easy naplnilo očakávania, dôkazom čoho je veľký záujem zo strany zákazníkov a prichádzajúce objednávky.

Modulárne zariadenie Diana Easy je cenovo atraktívne a dostupné pre tlačiarne zaoberajúce sa výrobou obalov alebo komerčné tlačiarne, ako aj pre špecialistov postpressu, ktorí majú záujem o výmenu starších, menej výkonných strojov, resp. chcú ponúknuť trhu nové produkty.

Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo