Expo 2020 Dubai.

Návštevníci svetovej výstavy EXPO 2020 v Dubaji môžu obdivovať aj krásu slovenskej prírody. Súčasťou nášho pavilónu je aj výstava Amazing Slovakia fotografa a cestovateľa Filipa Kuliseva.

To najkrajšie zo slovenského prírodného a kultúrneho dedičstva na veľkoformátových obrazoch

„Cením si, že mám tú česť prezentovať svoju tvorbu na vrcholnom svetovom podujatí ako je Expo. Musím sa priznať, že roky som fotografoval prírodné scenérie výhradne v zahraničí, no v poslednej dekáde čoraz viac vyhľadávam aj slovenské motívy.“

Expo 2020 Dubai
Výstava Amazing Slovakia.

 

„Slovensko má s výnimkou mora absolútne všetko, čo je atraktívne v turizme. Nie sú to len Tatry, ale aj majestátne historické stavby ako je Spišský hrad, prírodná rozmanitosť Slovenského raja, či technické pamiatky ako sú vodné mlyny na Malom Dunaji. Som veľmi rád, že môžem prispieť k tomu, aby to videl doslova celý svet,“ povedal pri príležitosti Slovenského dňa na Expo 2020 Filip Kulisev.

Výstava je súčasťou expozície Slovakia Travel, ktorá chce odprezentovať Slovensko ako atraktívnu a modernú destináciu, pomôcť cestovnému ruchu, hotelom, aquaparkom a ďalším inštitúciám prežiť ťažké pandemické obdobie a vrátiť zahraničných turistov k nám.

Výstava EXPO 2020 v Dubaji
Filip & Zuzana a Robert Mojsej, riaditeľ expozície SR na Expo Dubai 2020.

„Fotografie Filipa Kuliseva výborne dopĺňajú nielen priestory Slovakia Travel, ale aj celého slovenského pavilónu. Vystavená tvorba má veľkú odozvu u návštevníkov a dotvára tak lepší obraz a predstavu o krásach, ktoré naša krajina ponúka. Môžem potvrdiť, že prezentovaný obsah a moderný vizuálny zážitok sa stáva silnou motiváciou navštíviť Slovensko,“ povedal riaditeľ slovenskej expozície v Dubaji Robert Mojsej.

Výstava EXPO 2020 v Dubaji
Výstava Amazing Slovakia.

Diela Filipa Kuliseva môžu návštevníci z takmer dvoch stoviek krajín obdivovať aj na veľkoplošnej 360 stupňovej obrazovke v rozlíšení 4K. Výstava Amazing Slovakia potrvá do 31. marca, ktorý je aj oficiálny záverom Expa 2020 Dubaj.

|Filip Kulisev|
Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP, sa za uplynulé desaťročie prepracoval do svetovej špičky vo fotografovaní prírodných scenérií. Absolvoval viac ako dve stovky individuálnych výstav na Slovensku a po celom svete. Vydal jedenásť kníh, ktoré ukazujú nádheru a rozmanitosť prírody a rozprávajú aj jeho príbehy z ciest.
Získal najvyšší európsky titul Master QEP (Qualified European Professional Photographer) v kategórii príroda a zároveň aj najvyšší titul Fellowship od Britského inštitútu profesionálnych fotografov. V roku 2020 sa stal držiteľom zlatej kamery a Európskym profesionálnym fotografom roka v kategórii Dron (FEP European Drone Golden Camera Award). Hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody na Slovensku aj vo svete.

Zdroj: Amazing Slovakia

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo