Všestranný program pre správu a úpravu fotiek Zoner Photo Studio X prináša v jarnej aktualizácii kompletnú kontrolu nad farbami vo fotografii, zrýchlenú prácu v module Vyvolať a pokročilé funkcie v online galérii Zonerama.

Totálne prepracované farebné korekcie

Pre rýchle úpravy ponúka Zoner Photo Studio X Základný režim spolu s inteligentným kvapkadlom. Selektívne upraviť Odtieň, Saturáciu a Svetlosť na báze HSL modelu je tak možné priamo v snímke kliknutím a ťahaním.

Zoner Photo Studio X
Pokročilý režim svojimi možnosťami ďaleko prekračuje Základný režim a aj konkurenciu. Jedná sa o jediný fotografický program na trhu, ktorý umožňuje definovať presný výsek vo farebnom kruhu a zmenu odtieňa až o 360 stupňov ťahaním jedného posuvníka.

Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X
Program tiež ponúka možnosť zjednotenia odtieňov – Uniformitu. Spresnenie vlastného segmentu je možné ohraničením sýtosti a určením pozvoľného prechodu. S definovaním výberu ešte pomôžu tri typy masiek.

Farebné tónovanie aj podľa Hollywoodu

Skupinu nástrojov na prácu s farbami doplní Farebné tónovanie, ktoré prináša možnosť vytvoriť obľúbený color grading podľa vzoru filmových štúdií. Nástroj umožňuje upraviť celkovú tonalitu snímky, ale aj tiene a svetlá zvlášť.

ZPS X_farebna korekcia

Posun základných farieb

V jarnej aktualizácii môže užívateľ posunúť odtieň a upraviť sýtosť pre tri primárne farebné kanály zvlášť. Nástroj je možné tiež využiť aj pre korekciu farieb z fotoaparátu. Hodnoty je možné nastaviť ako Predvolené – budú tak aplikované na všetky fotografie automaticky.

Rýchle náhľady v module Vyvolať

Nový rýchly náhľad v module Vyvolať zaručí, že úpravy budú svižné aj na menej výkonných počítačoch. Rýchlosť spracovania si užívateľ môže určiť s pomocou troch nastavení.

Rýchly náhľad
K dispozícii aj naďalej zostáva Plný náhľad pre kritické posúdenie detailov.

Efektívny Katalóg

V jarnej aktualizácii Zoner Photo Studio X monitoruje zmeny v katalógu, urýchli tak presuny a kopírovanie záložiek. Zároveň sa vyhne zbytočnému opätovnému načítaniu náhľadov a ušetrí miesto na disku.

Nové funkcie Zoneramy

Neobmedzená online galéria Zonerama prichádza s pohodlným nahrávaním fotiek do podpriečinkov a rozšírenými možnosťami pre zdieľanie. Teraz môže užívateľ pre jeden album vytvoriť viac odkazov s rozličnými parametrami. Nastaviť sa dá zákaz sťahovania, vloženie vodoznaku, obmedzenie platnosti odkazu, prípadne zabezpečenie albumu špeciálnym heslom.

Automatická anonymizácia ŠPZ

Vo funkcii Anonymizácia pribudla nová možnosť anonymizácie štátnych poznávacích značiek.

ZPS X_anonymazicia
Vďaka strojovému učeniu program automaticky detekuje české a aj väčšinu európskych značiek. Anonymizácia ŠPZ doplní už implementovaná detekcia tvárí a ušetrí tak množstvo času najmä firemným zákazníkom Zoner Photo Studia X.

Predĺžená doba na vyskúšanie noviniek

Používateľom, ktorým už vypršala skúšobná lehota, dávame možnosť otestovať nové funkcie po dobu až 15 dní, namiesto štandardných 10 dní.

Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo