Nové portfólio, obsahuje množstvo nových produktov, ale aj nové technológie a riešenia.

V dňoch 11 a 12. mája sa v priestoroch Vígľašského zámku uskutočnilo podujatie, ktoré zorganizovala spoločnosť HP Inc. pre svojich obchodných partnerov a distribútorov. Podujatia sa zúčastnilo viac ako sto zástupcov spojených priamo alebo nepriamo so značkou HP.

Optimistická nálada pretrváva

Prítomných účastníkov pozdravila aj generálna riaditeľka HP Inc. pre Českú a Slovenskú republiku Erika Lindauerová, ktorá vo svojom príhovore informovala o dianí a novinkách spoločnosti.

Ako uviedla od realizovaných zmien v spoločnosti HP uplynulo už osemnásť mesiacov.  Doterajšie výsledky sú optimistické a naznačujú správne smerovanie. „Hodnota akcií HP na burze za uvedené obdobie vzrástla takmer o 50% a pozitívny trend pokračuje smerom nahor, čo nás všetkých teší, ale zároveň aj zaväzuje“ dodala Erika Lindauerová.

Generálna riaditeľka HP Inc. pre Českú a Slovenskú republiku Erika Lindauerová
Spoločnosť HP sa stala svetovým lídrom, nie len na trhu v segmente tlačiarní a tlačových riešení, ale aj v oblasti počítačov.  Nové portfólio, obsahuje množstvo nových produktov, ale aj nové technológie a riešenia, ktoré sú ich súčasťou.

Podujatie bolo spojené s tímom Renault Formuly E, ktorý spoločnosť HP celosvetovo sponzoruje. Formula je športom kde bezpečnosť je na prvom mieste.

„V dnešnej spoločnosti práve bezpečnosť osobných dát je veľkým problémom a tento problém bude narastať. Spoločnosť HP je pripravená čeliť týmto hrozbám svojimi riešeniami a chrániť dáta svojich klientov. Práve tieto riešenia sú výzvou aj pre našich partnerov pre ich biznis“, uviedla Erika Lindauerová.

HP Inc. predstavilo produktové novinky
Z pohľadu očakávaných zmien spoločnosť HP pripravuje kúpu a prevzatie printovej divízie spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd. Akvizícia je už odsúhlasená európskou úniou a mala by prebehnúť na jeseň tohto roka. Z pohľadu hodnoty ide o najväčšiu akvizíciu v tlačovom odvetví v histórii HP.

Smerovanie do oblasti printu potvrdzuje aj informácia, že v novembri minulého roka HP realizovalo prvú inštaláciu premyslenej 3D tlačiarne HP Jet Fusion do automobilovej spoločnosti BMW. Spoločnosť ju používa v rámci výrobného procesu.

Zámerom HP je v krátkej dobe spolu s ďalšími partnermi využívať 3D tlač na priamu produkciu produktov. Podľa slov generálnej riaditeľky Lindauerovej môžeme v tomto smere očakávať revolučné zmeny.

HP Inc. predstavilo produktové novinky

Divízia osobných počítačov a notebookov predstavila viacero noviniek

Herné zariadenia zastúpené notebookom HP Pavilion x360, ale aj top produkty z herného portfólia zariadenia značky OMEN. Zaujali nové počítače typu „všetko v jednom“ HP ENVY Curved All-in-One s 34“ zakriveným displejom a identická zostava s 27“ displejom. Tento typ zariadenia je unikátny tým, že HP všetky komponenty integrovalo do dokovacej stanice.

Vystavené boli aj nové modely dotykových monitorov (iTouch) s novou technológiou dotyku. Tieto monitory sú dodávané ako samostatné, alebo ako stanice All-in-One. V portfóliu nechýbali ani monitory modelového radu ES s elegantným dizajnom vo veľkostiach obrazovky 22-24-27“.

HP Inc. predstavilo produktové novinky

Pozornosť pútal aj nový rad pracovných staníc HP ZBook

Nový rad mobilných pracovných staníc ZBook štvrtej generácie mení zabezpečenie pomocou niekoľkých jedinečných bezpečnostných prvkov vrátane: HP Sure Start Gen3, prvého PC BIOSu s automatickou samoopravou a komplexným šifrovaním, silnou autentizáciou, ochranou proti malwaru, ochranou dát, overovaním identity, detekciou hrozieb a ich riešením. V ponuke sú modely: HP ZBook Studio, HP ZBook 17, HP ZBook 15 a HP ZBook 14u. Prémiový model – HP ZBook Studio je navrhnutý pre kreatívnych vizionárov, poskytuje výkon, ktorý bol považovaný za možný len pri stolných pracovných staniciach.

Tomuto prvému štvorjadrovému Ultrabooku™ na svete s hrúbkou len 18 mm nechýba ani úžasný displej HP DreamColor 4K UHD, ktorý podporuje 100 percent farebného priestoru Adobe® RGB. Predáva sa s procesormi Intel® Xeon® alebo siedmou generáciou CoreTM, profesionálnou grafickou kartou NVIDIA® Quadro® a až s 2TB úložiskom, duálnymi úložiskami HP Z Turbo Drive a dvojicou portov Thunderbolt ™ 3 s plnou podporou pásma 40 Gb/s.

Silné portfólio multifunkčných A3 tlačiarní s novými technológiami

Vďaka rozsiahlym poznatkom, ktoré spoločnosť HP získala pri práci s veľkoformátovými komerčnými tlačiarňami sa mohli zdokonaliť nové modely tlačiarní formátu A3. Zvýšila sa ich rýchlosť a kvalita tlače za nižšiu cenu.

Nové portfólio tlačiarní novej generácie ponúka 54 modelových variantov najpokročilejších a najbezpečnejších A3 tlačiarní a MFP na svete. Multifunkčné podnikové tlačiarne od HP sú vybavené komplexnou sadou bezpečnostných prvkov, ktoré majú za úlohu chrániť zariadenia, dáta a dokumenty proti bezpečnostným hrozbám.

HP Inc. predstavilo produktové novinky
Obr.: Nová generácia HP PageWide a HP LaserJet multifunkčných tlačiarní formátu A3 zásadne mení trh s tradičnými zariadeniami.

HP PageWide Pro farebné atramentové tlačiarne a multifunkčné zariadenia sa môžu pochváliť najrýchlejšou tlačou vo svojej triede. Ponúkajú rýchlosť tlače v rozmedzí 35 a 60 strán za minútu (alebo až 80 strán za minútu v móde General Office). Tlačiarne HP PageWide sú osadené jednou pevnou tlačovou hlavou, ktorá zabezpečuje tlač po celej šírke strany.

Kapacita atramentových CMYK naplní postačuje na 16-tisíc vo farbe a až 20-tisíc strán pre mono č.b. tlač, čo výrazne znižuje cenu za stránku. Technológia PageWide je menej nákladná na spotrebu energie a zároveň vytvára aj výrazne menej odpadu vďaka menšiemu množstvu použitých obalov.

Okrem podnikových tlačiarní a multifunkcií pre formát A4/A3 prezentovalo HP aj veľkoformátovú tlač. Tento segment je v portfóliu zastúpený modelovým radom HP DesingJet, ktorý tvoria tlačiarne určené pre fotografickú a reklamnú tlač modely tlačiarní a MFP so skenerom určené pre technickú tlač.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo