Širokouhlý. Ultraširokouhlý. Rybie oko.

Spoločnosť Nikon rozširuje svoje portfólio objektívov o prvý objektív NIKKOR formátu FX typu rybie oko so zoomom, svetelný objektív formátu FX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 28 mm a ultraširokouhlý objektív formátu DX so zoomom. Tieto tri objektívy otvárajú zaujímavé možnosti pre fotografov, ktorí chcú rozšíriť priestor a zvýrazniť perspektívy.

NIKKOR AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED

Nový objektív AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED poskytne fotografom udalostí či svadieb a portrétnym, cestovateľským a krajinným fotografom väčšiu slobodu na vyrozprávanie príbehov.

NIKKOR AF-S NIKKOR 28 mm f/1,4E ED
Tento objektív, ktorý je najnovším prírastkom do uznávaného radu objektívov NIKKOR so svetelnosťou f/1,4 od spoločnosti Nikon, poskytuje výnimočnú estetickú kontrolu pri akomkoľvek osvetlení.

Využívajte výnimočnú estetickú kontrolu pri akomkoľvek osvetlení a výnimočnú rozlišovaciu schopnosť, a to aj pri snímaní s úplne otvorenou clonou.

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 0,28 m ponúka väčšiu všestrannosť. Pýši sa konštrukciou odolnou voči prachu a kvapkajúcej vode na spoľahlivé snímanie v náročných poveternostných podmienkach.

NIKKOR AF-S FISHEYE NIKKOR 8 – 15 mm f/3,5 – 4,5E ED

Pomocou prvého objektívu typu rybie oko so zoomom od spoločnosti Nikon môžu fotografi, ktorí chcú zachytiť extrémne uhly, prejsť od skutočne kruhovej perspektívy k snímke vypĺňajúcej celé obrazové pole. Pokročilá optická konštrukcia  objektívu zaručuje, že všestrannosť nie je vykúpená stratou kvality.

NIKKOR AF-S FISHEYE NIKKOR 8 – 15 mm f/3,5 - 4,5E ED
Dva efekty rybieho oka v jednom objektíve.
Jednoduchý prechod od 8 mm kruhovej k 15 mm celoplošnej snímke typu rybie oko.

Očakávajte skvelé snímky s vysokým rozlíšením ostré od okraja po okraj, dokonca aj pri najmenšom zaclonení (f/3,5). Využívajte výhody minimálnej zaostriteľnej vzdialenosti 0,16 m.

Tento objektív sa pýši odolnou konštrukciou odolnou voči prachu a kvapkajúcej vode, ako aj slnečnou clonou kombinovanou s krytom objektívu.

NIKKOR AF-P DX NIKKOR 10 – 20 mm f/4,5 – 5,6G VR

Vďaka rozsahu ohniskovej vzdialenosti 10 – 20 mm a najkratšej zaostriteľnej vzdialenosti 0,22 m môžete jednoducho zachytávať pôsobivé snímky, od rozľahlej oblohy až po detailné zábery vypĺňajúce celé obrazové pole.

NIKKOR AF-P DX NIKKOR 10 – 20 mm f/4,5 - 5,6G VR
Stabilizácia obrazu (VR) od spoločnosti Nikon pomáha získať snímky bez rozmazania a ostrejšie zábery pri slabom osvetlení.

Krokový motor AF-P umožňuje plynulé, rýchle, takmer nehlučné automatické zaostrovanie, ktoré je ďalšou výhodou pri snímaní videosekvencií.

Tento jednoducho použiteľný, ľahký širokouhlý objektív so zoomom, ktorý je navrhnutý na cesty, ponúka skvelú kvalitu snímok a vynikajúci pomer ceny a výkonu.

Je dokonalým spoločníkom agilných digitálnych jednookých zrkadloviek formátu DX s vysokým rozlíšením od spoločnosti Nikon.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo