Ako darček k Vianociam spoločnosť pre majiteľov programu Zoner Photo Studio X pripravila zbrusu novú sadu zimných presetov. Predvoľby (presety) sú všeobecne  medzi fotografmi obľúbené pre svoju jednoduchosť a skvelý výsledný efekt. Uvedený počin Zoneru je potešujúci a svedčí o dobrom prístupe k majiteľom obľúbeného programu.

Balíček zimných presetov

  • Violet icecream
  • Blue Snowflake
  • Ouiet moment
  • Happy Teal
  • Dragon breath
  • Old Cold days

Nové presety v Zoner ZPS X

Sada šiestich zimných presetov dopĺňa a navyšuje počet doterajších. Novú sadu zimných presetov, si ľahko importujete do vášho ZPS X. Návod na stiahnutie a postup pre inštaláciu nájdete na web. stránkach Zoneru. Prajem vám pokojné sviatky, zábavu a veľa krásnych zimných fotiek!

Nové presety v Zoner ZPS X

Ako presety fungujú?

Presety sú sady prednastavených parametrov z modulu Vyvolať, ktoré vám automatický upravia fotografiu na jedno kliknutie. Predvoľby (presety) ako také sa objavovali aj v predchádzajúcich verziách programu ZPS i vydaniach ZPS X, ale až od poslednej verzie z októbra 2018 majú novú dimenziu: dajú sa používať, ale i importovať a exportovať.

Nové presety v Zoner ZPS X
Obr.: Zvýraznená časť ukazuje, novú sadu zimných presetov.

Na mojich ukážkach boli „originál“ obrázky natiahnuté do modulu „Vyvolať“, to je podstatné! Vyvolať je nedeštruktívna manipulácia s obrazom, po každej manipulácii musíme obrázok uložiť cez export a pôvodný (originál) ostane aký bol, RAW, alebo JPEG. Postupne som aplikoval jednotlivé presety (prednastavenia). Úprava fotiek bola rýchla a jednoduchá, stačilo pár kliknutí.

ZPS_presety_original_01
nová sada zimných presetov
ZPS_original_presety_2
nová sada zimných presetov
Obr.: Výsledok respektíve účinok jednotlivých presetov.

Konštatovanie

Sady presetov a ich prednastavenia, ktoré navyše umožňujú dodatočne upraviť ich parametre je určite výborná vec. Podstatné je, že užívateľovi umožňujú posúdiť efekt už pri náhľade a nie na reálnej fotografii. Je potrebné ale povedať, že presety nie sú  čarovným nástrojom, ktorý bude vyhovovať a fungovať na všetky vaše snímky! Samozrejme program Zoner Photo Studio X disponuje silnými editačnými nástrojmi, ktoré dokážu upraviť fotografiu, tak aby zodpovedala vaším predstavám.

Presety sú jednoduchý spôsob, ako si ušetriť čas pri úprave fotografií. Obzvlášť, ak často používate podobné postupy. Aj náročnejšie úpravy tak zvládnete na pár kliknutí. Stačí len stiahnuť Zoner Photo Studio X na 30 dní zdarma, nainštalovať a pustiť sa do práce.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokTlačiareň Océ Colorado oslavuje prvý úspešný rok
Nasledujúci článokTiskárna Jas-Pol opět investuje do archového ofsetového stroje Koenig & Bauer