Mimoriadna aktualizácia Zoner Photo Studio X prináša úplne novú tvorbu fotokníh, pohodlnejšie ovládanie a automatické ukladanie zmien.

Hľadáte najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť fotoknihu, ktorá sa vám bude páčiť? Zoner Photo Studio X môže byť správnou voľbou aj pre vás. Univerzálny program pre správu a úpravu fotiek Zoner Photo Studio X prináša v mimoriadnej aktualizácii prepracovaný spôsob tvorby fotokníh, nový typ lay-flat väzby a ďalšie vylepšenia v module Vytvoriť.

Esteticky atraktívna fotokniha rýchlo a na pár kliknutí? Áno!

Užívateľ si môže vytvoriť fotoknihu jednoducho, automaticky len na pár kliknutí. Pre začiatok si pripravte fotografie, ktoré chcete zahrnúť do projektu.
Nimi následne program ZPS X naplní fotoknihu. Pred tým než sa pustite do vlastnej realizácii knihy, venujte trocha času jej tvorbe, teda vzhľadu ako bude vyzerať kniha vo finále.

Zoner Photo Studio X

Veľkosť knihy, orientácia a väzba

Samozrejme základom je obsah a ústredná téma, ktorá vytvára dej a spája fotografie s textom.
Pri vytváraní fotoknihy je potrebné pamätať na niekoľko základných zásad. Väzba, formát a orientácia je základom. Zoner Photo Studio X ponúka široké možností, ktoré užívateľ si môže vybrať a následne definovať.

Zoner Photo Studio X
Väčšina fotoknih je dnes tvorená a tlačená na šírku. Prevažne veľa fotografií je snímaných na šírku, takže panaromatický formát knihy je žiadaný. V iných prípadoch je vhodnejšie zvoliť formát na výšku, alebo pre niektorých fotografov bude zaujímavý štvorcový formát knihy. Je to vec vkusu, rozhodnutie je len na vás. To platí aj o veľkosti knihy.
Posledným rozhodnutím o samotnej fyzickej knihe je spôsob, akým ju chcete viazať. Máte nejaké štandardné možnosti, ktoré sú buď tvrdá alebo mäkká väzba. Určite tvrdé dosky obálky dodávajú fotoknihe lepší šmrnc aj vizuálnu hodnotu.

Nové HD formáty fotokníh

S aktualizáciou dáva ZPS X možnosť objednať si HD fotoknihu s lay-flat väzbou.
Vysoko kvalitná tlač sa dá realizovať na prémiový matný alebo lesklý fotopapier o vysokej gramáži so životnosťou viac ako 300 rokov. HD knihy sú v ponuke štvorcové, panoramatické a vo formáte na výšku. Fotoknihu si zamiluje každý fotograf, ktorý hľadá vyššiu kvalitu tlače a chce svoje fotografie nechať vyniknúť cez celú šírku knihy.

Ucelený pracovný postup

Výhodou tvorby fotokníh v ZPS X je integrácia priamo v programe bez nutnosti exportovať fotky.
Aj naďalej zostáva efektívna možnosť dodatočnej úpravy fotiek v ďalšej záložke, fotograf sa tak môže kedykoľvek vrátiť do modulu Vyvolať alebo Editor a zjednotiť napríklad expozíciu.
Medzi ďalšie možnosti patrí pridávanie textu a jednotlivých fotografií. Fotkám aj textu je možné definovať vonkajší i vnútorný rám spolu s priehľadnosťou a zaoblením rohov. Kreatívnym prvkom je aj možnosť definovať vlastné pozadie.

Zoner Photo Studio X

Pre lepšiu kontrolu je možnosť pracovať aj s jednotlivými dvojstranami.
Podľa počtu fotiek program ZPS X ponúkne vhodné rozloženie strán. Užívateľ si len vyberie preferovaný štýl alebo zvolí rozloženie s textom. Program sa postará o následné zarovnanie fotografií aj s rozdielnym pomerom strán.
Odpadá tak nutnosť ručného vkladania obrázkov a zdĺhavého zarovnávania. Výsledkom je, že každý užívateľ skončí s estetickou fotoknihou, z ktorej bude mať radosť.

Zoner Photo Studio X

Automatické ukladanie a prehľadné zobrazenie projektov

Projekt s rozpracovanú fotoknihou nie je nutné ukladať, ZPS X novo zaznamenáva úpravy na pozadí a je možné sa vrátiť ku ktorémukoľvek kroku aj po zatvorení projektu.
Spolu s novými fotoknihami prešlo zmenami i hlavné menu modulu Vytvoriť. Na základe požiadavky a odozvy od používateľov sú teraz individuálne projekty uložené v kategóriách medzi foto produktmi a videami.

Dlhšia doba na vyskúšanie noviniek

Novinky v module Vytvoriť si môže otestovať aj užívateľ bez aktívneho predplatného po dobu 15 dní.

Chcete sa zoznámiť so všetkými novinkami?
Navštívte stránku noviniek : zoner.to/NoveHDknihy

Zdroj: Zonner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo