Mondi SCP organizuje Ekologické dni dvakrát ročne. Zamestnanci tak dobrovoľne pomáhajú zlepšiť prostredie v komunite, v ktorej žijú.

Zamestnanci Mondi SCP so svojimi rodinami sa počas prvej októbrovej soboty stretli v krásnej oblasti nazývanej Lúčny hríb, ktorá sa nachádza za obcou Liptovská Štiavnica.

Mondi SCP
V spolupráci s poľovníckym združením Salatín sa podujali vyzbierať odpadky v okolí, opravili mostík k prameňu Očianka a nainštalovali nový krmelec pre srnčiu zver.

Mondi SCP

„Je veľmi dôležité, aby sme našim deťom už odmalička ukazovali, že o prírodu sa treba starať.“

Je dôležité im vysvetliť, že tie odpadky je potrebné pozbierať preto, lebo ich tam niekto ľahostajný k prírode predtým zahodil, hovorí Marianna Matajová, manažérka Životného prostredia z Mondi SCP.

Mondi SCP

Trvalo udržateľní. Každý deň.

Spoločnosť organizuje takúto aktivitu pre zamestnancov dvakrát ročne – na jar a na jeseň. Zakaždým navštívia zamestnanci inú lokalitu, kde sa snažia zlepšiť kvalitu životného prostredia regiónu, v ktorom žijeme.

„V regióne sme už čistili Ľubochniansku dolinu, vybudovali piknikové posedenie na Liptovskej Mare i v Čutkovskej doline, čistili sme brehy Váhu, či vyčistili obec Vlkolínec.“

Mondi SCP

„Chcela by som všetkým veľmi pekne poďakovať za to, že si aj v dnešnej uponáhľanej dobe našli čas na to, aby urobili niečo prospešné pre svoje okolie“, dodáva Marianna Matajová.

Zdroj: Mondi SCP

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo