Vlajková loď Ricoh Pro™ VC70000, získala certifikáciu Fogra Validation Printing System.

Spoločnosť Ricoh získala certifikáciu Fogra Validation Printing System (VPS) za presnosť farieb a konzistenciu tlače pre svoj atramentový kotúčový tlačový stroj Ricoh Pro™ VC70000, vďaka čomu je jediným v súčasnosti dostupným strojom svojho typu, ktorý má túto certifikáciu.

Fogra potvrdzuje, že Ricoh Pro™ VC70000 spĺňa najvyššie priemyselné štandardy

Certifikácia potvrdzuje súlad s najvyššími štandardmi v odvetví a dáva zákazníkovi dôveru v jej schopnosť produkovať dokonale vyváženú tlač.

Testovanie Fogra VPS, bolo vykonané na kontrolných výtlačkoch vyrobených v zákazníckom centre Ricoh v Telforde. Výtlačky a získané merania boli hodnotené na zhodu s normou ISO 12647-8.

Fogra certifikovala Ricoh Pro™ VC70000 v dvoch rôznych podmienkach tlače:

  • Fogra 59 (výmenný farebný priestor pre tlačiarne s veľkým gamutom)
  • Fogra 51 (pre ISO 12647-2:2013, ofsetový štandard pre tlač na prémiové natierané papiere) 

Clive Stringer, riaditeľ Continuous Feed, High End Software, Graphic Communications Group, Ricoh Europe

„Certifikácia Fogra potvrdzuje vysokú kvalitu výsledkov, ktoré prináša tlačový stroj Ricoh Pro™ VC70000. Našim klientom dáva dôveru v jej schopnosť opakovane a konzistentne produkovať vynikajúcu tlač, s ktorou môžu posunúť svoje podnikanie vpred.“

|Fogra|

Fogra Research Institute for Media Technologies, je popredné výskumné centrum pre polygrafický priemysel. Prísne testovanie Fogra VPS hodnotí, či systémy, ktoré vytvárajú overenú tlačenú kópiu priamo z digitálnych dát, zodpovedajú norme ISO 12647-8. Zohľadňuje širokú škálu kritérií vrátane nátlačku, farby a lesku substrátu, presnosti farieb, svetlostálosti a súladu so štandardom PDF/X.

|Ricoh Pro™ VC70000|

Produkčné inkjet tlačové zariadenie, ideálne pre veľkoobjemové aplikácie. Poskytuje komerčným tlačiarňam možnosť produkovať náročné vysokokvalitné aplikácie, ako sú katalógy a časopisy, tradične vhodné len pre ofsetové tlačiarne. Okrem toho kombinuje vysokú úroveň kvality tlače s požiadavkami vysokorýchlostných produkčných aplikácií, ako je Direct Mail a Critical Communications, čím sa stáva najuniverzálnejším vysokorýchlostným digitálnym tlačovým strojom na trhu.

Ricoh Pro™ VC70000, využíva pre tlač pigmentové atramenty s rozšíreným gamutom farieb, ktoré nevyžadujú úpravu papiera, a tiež pokročilého systému sušenia, čo maximalizuje výrobnú kapacitu, ktorá používateľom umožňuje tlačiť rýchlejšie na širšiu škálu médií, vrátane ofsetových natieraných aj nenatieraných papierov.
Viac informácií nájdete na www.ricoh-europe.com

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo