Po úspešnom testovaní v továrni Koenig & Bauer Celmacch v Desenzano bude expedovaný prvý stroj Chroma Smart 2S zákazníkovi.

Spoločnosť Koenig & Bauer Celmacch ponúkne firmám v oblasti spracovávania vlnitej lepenky novú funkciu vnútornej a vonkajšej potlače jedným priechodom. Obojstranná potlač v jedinom pracovnom cykle umožní nielen zreteľné zvýšenie efektivity, ale prinesie aj výrazné zníženie výrobných nákladov.

• Nová technológia Chroma 2S dostupná pre série strojov Chroma High Tech a Chroma Smart od spoločnosti Koenig & Bauer Celmacch
• Jedinečné High-Board-Line riešenie pre vnútornú a vonkajšiu tlač
• Prvý stroj bol úspešne testovaný v závode Koenig & Bauer Celmacch v Desenzano
• Technológia je k dispozícii pre flexotlačové stroje a rotačné výseky
• Modulárny systém pre jednoduché dovybavenie
• Technológia Chroma 2S otvára nové oblastí trhu

Technológia Chroma 2S spája obojstrannú tlač na lepenku do jedného pracovného cyklu

„Táto novinka úplne zmenila obalový priemysel – a najmä obaly z vlnitej lepenky. Pre výrobcov obalov je dôležité, aby mohli tlačiť rýchlo a lacno a dokonca potláčať aj vnútro obalov“, vysvetľuje Luca Celotti, CEO Koenig & Bauer Celmacch. „Tak je možné dosiahnuť Wow-efektu“ pri vybaľovaní alebo jednoducho tlačiť návody na použitie priamo na vnútornú stranu obalu.“
„Ponúkame všetky cenové a výkonnostné triedy“, zdôrazňuje Hannah Potrawa, riaditeľka sekcie vlnitej lepenky (Corrugated) v Koenig & Bauer. „S prednastaviteľnou výsekovou jednotkou pre stroje Chroma X Pro a obojstrannou tlačou pre série Chroma High-Tech a Chroma Smart môžeme naozaj splniť takmer každú požiadavku našich zákazníkov.“ Po úspešných testoch Chroma Smart 2S v závode Desenzano bude prvý stroj inštalovaný u zákazníka.

Model Chroma 2S je najvyššej úrovni a modulárne rozšíriteľný

Nové riešenie High Board Line Chroma 2S vyrába s maximálnou rýchlosťou 10 000 hárkov za hodinu. Tlačová jednotka na potlač vnútornej strany je navyše vybavená aj známymi automatizačnými prvkami strojov Chroma High-Tech alebo Chroma Smart.
Vďaka inovatívnemu riešeniu nie je potrebná pre inštaláciu jama ani iné úpravy základu/fundamentu.
Napriek tomu má obsluha ľahký a ergonomický prístup k výmenám foriem vo všetkých tlačových jednotkách. Počet farieb je voľne konfigurovateľný, a preto dokáže splniť takmer všetky potreby zákazníkov. Tlačové jednotky pre vonkajšiu tlač, ktoré práve nie sú v produkcii, môžu byť vďaka ergonomickej konštrukcii stroja Chroma High-Tech prednastavené počas produkcie. Tým otvára technológia Chroma 2S pre zákazníkov nové trhové potenciály pri optimálnom pomere cena/výkon.

Koenig & Bauer posilňuje svoju prítomnosť na rastúcom trhu strojov na spracovanie vlnitej lepenky

Zameranie sa na rastúce trhy ako je konvenčná a digitálna tlač obalov patrí k stratégii Koenig & Bauer. Od nového vstupu na trh strojov v oblasti spracovania vlnitej lepenky spoločnosť neustále pokračuje touto cestou. Vďaka novému partnerstvu s talianskou spoločnosťou Celmacch S.r.l. rozšírila skupina Koenig & Bauer v septembri 2022 svoje rozsiahle portfólio.
Obe spoločnosti majú 40 rokov skúseností na trhu strojov na spracovanie vlnitej lepenky a viac ako 200 rokov s tlačovými technikami na rôzne substráty.

Spoločnosť Koenig & Bauer technologicky vyvinula a úspešne uviedla na trh vysoko automatizované stroje radu Chroma X Pro. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Celmacch pribudol do portfólia ChromaCUT Smart a ChromaCUT High Tech jeden manuálny a jeden automatizovaný stroj. Koenig & Bauer Celmacch, tak ponúka obsiahle produktové portfólio vo všetkých cenových a výkonnostných triedach.

Zdroj: Koenig & Bauer Celmacch

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo