Tieto dva fotoaparáty predstavujú fantastické riešenie pre používateľov, ktorí chcú preskúmať svoju kreatívnu stránku. Rozsah priblíženia od širokouhlého po superteleobjektív dáva používateľom slobodu snímať takmer akýkoľvek objekt.

Spoločnosť Nikon predstavuje dva nové superzoom fotoaparáty COOLPIX vybavené užitočnými funkciami a optikou NIKKOR na dosiahnutie úžasných snímok. Od vzdialených panorám až po ulice mesta – tieto ľahké kompaktné fotoaparáty s jednoduchou obsluhou poskytujú ostré snímky od širokouhlého ohniska až po superteleobjektív, a to dokonca aj v slabom svetle.

COOLPIX A1000

Fotoaparát COOLPIX A1000 disponuje 35-násobným optickým priblížením, novým vstavaným elektronickým hľadáčikom a záznamom snímok vo formáte RAW.

COOLPIX A1000
COOLPIX A1000
Tento fotoaparát je vynikajúcim spoločníkom na cestovanie. Používateľom umožňuje prechádzať s ľahkosťou od vzdušných širokouhlých záberov po detailné snímky superteleobjektívom. Dokáže snímať videosekvencie v kvalite 4K a je vybavený výklopným dotykovým monitorom, ktorý uľahčuje vytváranie kompozícií aj z neobvyklých uhlov.

COOLPIX A1000

COOLPIX B600

Fotoaparát COOLPIX B600 je vybavený 60-násobným optickým priblížením, veľkým monitorom a pevným gripom. Či už sa vydávate na rodinný výlet do parku alebo si chcete oddýchnuť od mesta, tento fotoaparát je veľmi všestranný.

COOLPIX B600
COOLPIX B600
Sníma videosekvencie s rozlíšením Full HD a stereofónnym zvukom. Množstvo kreatívnych režimov priamo vo fotoaparáte umožňuje jednoduché pridávanie umeleckých prvkov do fotografií a videosekvencií.

Hlavné funkcie fotoaparátu COOLPIX A1000

 • Objektív NIKKOR s 35-násobným optickým priblížením. Ohnisková vzdialenosť 24 – 840 mm. Rozšírená až na 1 680 mm s funkciou Dynamic Fine Zoom.
 • Videosekvencie v kvalite 4K. Snímajte pôsobivé videosekvencie v kvalite 4K/UHD 30p alebo Full HD (1 080p) s frekvenciou snímania až 60 sn./s.
 • Veľký elektronický hľadáčik. Elektronický hľadáčik s vysokým kontrastom a rozlíšením 1 166 000 bodov ponúkajúci jasný obraz.
 • Výklopný dotykový displej. Jasný 3-palcový LCD monitor s rozlíšením 1 036 000 bodov možno vyklopiť takmer do akejkoľvek polohy.
 • Plynulé ovládanie priblíženia. Bočný ovládač priblíženia a tlačidlá rýchleho dočasného oddialenia uľahčujú rýchle a plynulé nastavenie priblíženia.
 • Podpora formátu RAW. Používatelia môžu ukladať a exportovať nekomprimované obrazové súbory do programov na ďalšie spracovanie či úpravu.

Hlavné funkcie fotoaparátu COOLPIX B600

 • Objektív NIKKOR so 60-násobným optickým priblížením. Ohnisková vzdialenosť 24 – 1 440 mm. Rozšírená až na 2 880 mm s funkciou Dynamic Fine Zoom.
 • Videosekvencie s rozlíšením Full HD. Stačí stlačiť samostatné tlačidlo záznamu videosekvencií a môžete začať snímať videosekvenciu v kvalite Full HD (1080p/30p) so stereofónnym zvukom.
 • Veľký monitor. 3-palcový LCD monitor s rozlíšením 921 000 bodov a nastaviteľným jasom. S antireflexnou vrstvou.
 • Rýchle automatické zaostrovanie. Funkcia Target finding AF (automatické zaostrovanie s vyhľadávaním cieľa) zabezpečí rýchle zaostrenia fotografovaných objektov dokonca aj v slabom svetle.
 • Jednoduché umenie. Kreatívne efekty pre fotografie a videosekvencie. Režim Makro na snímanie skvelých snímok miniatúrneho sveta.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo