Ocenenie “Red Dot Award: Product Design 2020” získali tri produkty spoločnosti Nikon.

Dizajn, spracovanie a funkčnosť nielen fototechniky aj tomto roku hodnotili odborníci pre produktový dizajn. Ocenenie “Red Dot Award: Product Design 2020” získali tri produkty spoločnosti Nikon. Ocenenie udeľované pod záštitou Design-Zentrum Nordrhein-Westfalen získal mirrorless fotoaparát Nikon Z 50, unikátny svetelný objektív NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct a zariadenie na očné vyšetrenie RetinaStation.

Nikon Z 50

Nikon Z 50 je prvým APS-C mirrorless fotoaparátom Nikon, ktorý dizajn, ovládanie a spoľahlivosť zdedil po po oceňovaných full-frame modeloch Nikon Z 7 a Nikon Z 6.
Fotoaparát Nikon Z 50 poskytuje špičkovú kvalitu snímok a sníma dokonale zaostrené fotografie a videosekvencie v kvalite 4K s bohatými detailmi, hĺbkou a farbami. Kompaktné, ľahké a odolné telo, ktoré je skvelé na fotografovanie portrétov, z neho robí vynikajúci všestranný fotoaparát.

Nikon Z 50

NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct

NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct je symbolom vynikajúceho optického výkonu, ktorý dosahujú objektívy NIKKOR Z.
Objektív prináša celkom nové možnosti snímania v slabom svetle. Jeho jedinečnosť spočíva v kombinácii veľkého (55 mm) priemeru bajonetu Z, extrémne krátkej (16 mm) vzdialenosti senzora od bajonetu a maximálnej clony f/0,95. Je tak najsvetelnejším objektívom v histórii spoločnosti Nikon a o jeho optických kvalitách sa už presviedčajú recenzenti a fotografi po celom svete.

NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct

RetinaStation

Automatizované zariadenie RetinaStation pomáha pri diagnostike ochorení oka ako glaukóm, pigmentová degenerácia sietnice, diabetická retinopatia a vekom podmienená makulárna degenerácia.
Detaily očného pozadia sú reprodukované vo vysokom rozlíšení 12 Mpx, ktoré je vynikajúce na analýzu a včasnú diagnostiku problémov oka.

RetinaStation
Red Dot Desing Award

Ocenenia Red Dot Desing Award majú za sebou už 65 ročnú históriu.
Do posledného ročníka 2020 bolo prihlásených 6 500 produktov zo 60 krajín sveta. Z hľadiska inovácie, funkčnosti, ergonómie a životnosti posudzovali produkty uznávaní špecialisti na dizajn z celého sveta.
Víťazné produkty jednotlivých kategórií budú predstavené na výstave “Design on Stage” 22. júna 2020 v múzeu Red Dot Design v nemeckom Essene.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo