Portfólio papierov pre profesionálnu tlač.

Mondi, medzinárodná skupina zameraná na výrobu obalov a papiera bude vystavovať svoju širokú škálu riešení určených pre profesionálnu tlač na veľtrhu Drupa v Düsseldorfe, Nemecko, od 31. mája do 10. júna.

Portfólio pre profesionálnu tlač

Ako komplexný poskytovateľ služieb v oblasti výroby papierov ponúka Mondi udržateľné riešenia pre všetky potreby a technológie tlače. V stánku C21 skupiny Mondi, ktorý sa bude nachádzať v blízkosti centra haly 4 nájdu zákazníci polygrafického priemyslu viac, ako by očakávali.

Mondi - Klumpp JohannesJohannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper, Europe and International, vysvetľuje, “Sme schopní ponúknuť to správne riešenie pre akúkoľvek technológiu tlače – či už digitálnu, hybridnú, ofsetovú, HP Indigo alebo vysokorýchlostnú atramentovú tlač. Okrem toho môžu byť naši zákazníci spokojní, že všetky papiere skupiny Mondi majú certifikáciu zodpovedného prístupu k životnému prostrediu a teda majú najlepšie papierové riešenia skombinované s osvedčenou výrobou, šetrnou voči životnému prostrediu. Tešíme sa na veľtrh Drupa, kde predstavíme naše rozsiahle inovatívne papierové riešenia vyvinuté tak, aby vyhovovali náročným požiadavkám profesionálnych tlačiarov a najnovším technológiám tlače.”

Udržateľní. Každý deň.

Udržateľnosť je jedným z kľúčových faktorov podnikania skupiny Mondi a bude kľúčovou témou aj na veľtrhu Drupa. Všetky značkové produkty kancelárskych papierov Mondi sú súčasťou radu Green Range, čo znamená, že im bola udelená certifikácia FSC® alebo PEFC™, 100% recyklovaný alebo bielený bez obsahu chlóru (TCF). Mondi neustále investuje, aby jej závody a prevádzky boli v čo najväčšej možnej miere energeticky účinné a udržateľné. Skupine Mondi dáva udržateľnosť dobrý zmysel podnikať – každý deň.

Dom Mondi na veľtrhu Drupa – inovácie v kontakte s emóciami papiera

Stánok Mondi predstaví návštevníkom technické a emocionálne stránky sveta papiera. Na jednej strane predvedie svoj záväzok voči inovatívnym riešeniam papiera pre najnovšie technológie profesionálnej tlače na vysokorýchlostnej atramentovej tlačiarni Canon Océ ColorStream 3000Z a na tlačiarni Mcor ARKe 3D. Je potrebné však poznamenať, že papier sprostredkováva aj emocionálnu zložku prostredníctvom svojich odtieňov a tým, akým sa javí na dotyk.

Jedným z najpozoruhodnejších súčastí stánku Mondi je „dom Mondi„, ktorý je vyjadrením prístupu skupiny Mondi ako komplexného poskytovateľa výrobných riešení. V tomto dome sa môžu návštevníci cítiť ako doma, bude o nich dobre postarané, objavia kreatívne prostredie umeleckej galérie a budú mať možnosť osobne sa dotknúť celej škály ponúkaných papierov.

Mondi_Powdercloud

Inovatívni. Každý deň.

“Sme pevne odhodlaní neustále rozvíjať naše portfólio, ktoré bude slúžiť potrebám našich zákazníkov. Zároveň prispôsobujeme naše papiere vývoju technológií v odvetví profesionálnej tlače,” vysvetľuje Johannes Klumpp. “Závody Mondi SCP a Neusiedler sú dobre známe pre ich inovatívne, vysokokvalitné papiere vyrábané udržateľným spôsobom. Naše nadšenie pre vedúce postavenie v oblasti kvality preukazujeme jednou z našich najnovších inovácií v segmente premium hybrid.”

Pod heslom „jedna kvalita – jeden závod – jeden vzhľad“, stanovuje Mondi Neusiedler nový referenčný štandard kvality, garantujúci hybridnú ofsetovú, preprint a laserovú tlač. S papiermi DNS® premium, MAESTRO® extra a IQ premium budú mať profesionálni tlačiari, reklamné agentúry a koncoví spotrebitelia úžitok z konzistentnej kvality tlače a jedného odtieňa papiera od 50 – 400 g/m².

Kampaň s papierom určeným na profesionálnu tlač „Máme pre vás dokonalý papie®“
Na veľtrhu Drupa predvedie Mondi svoj kompletný rad profesionálneho tlačového papiera a lepenky. Nová kampaň Pro PaperMáme pre vás dokonalý papie® odráža prístup skupiny Mondi konať ako komplexný poskytovateľ služieb pre odvetvie profesionálnej tlače.

Portfólio Pro Paper v sebe zahŕňa všetky papiere skupiny Mondi optimalizované pre potreby profesionálnych tlačiarov pracujúcich s odlišnými technológiami tlače. Niektoré z najnovších prírastkov portfólia Mondi pre profesionálnych tlačiarov zahrňujú:

NEUJET®
Najnovší papier skupiny Mondi určený pre vysokorýchlostnú atramentovú tlač. Na veľtrhu Drupa bude predstavené kompletné portfólio papierov NEUJET®. Predstavuje ďalšiu generáciu papierov Mondi určených na vysokorýchlostnú atramentovú tlač optimalizovaných pre sýte a stredne sýte farby, aplikácie direct mailingu, grafiky a kníhtlače.

Portfólio je v ponuke v dvoch triedach kvality, v štandardnej a prémiovej kvalite a v dvoch povrchových úpravách, matný a hodvábny, čím sa vyplnila medzera na trhu s natieranými papiermi určenými pre ofsetovú tlač.

Mondi_Neujet_neutral Mondi_Pergraphica

PERGRAPHICA® dizajnové papiere
PERGRAPHICA® sa nazýva ‘Papier pre perfekcionistov’, keďže spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky na sofistikované a elegantne vytlačené dokumenty. Grafici, reklamné agentúry a vydavatelia kvalitných kníh sú len niektoré z celého radu odvetví kreatívneho priemyslu, ktoré ocenia škálu možností papierov PERGRAPHICA®: dve povrchové štruktúry (rough/ drsná a smooth/ hladká), tri odtiene (High White/ vysoko biely, Classic/ klasický a Natural/ prírodný) a šesť plošných hmotností od 90 a 300 g/m2.

Papiere sa vyrábajú v Rakúsku a sú FSC® a EU Ecolabel certifikované. Mondi predáva papiere PERGRAPHICA® výlučne prostredníctvom svojich dlhodobých distribučných partnerov Europapier (Rakúsko a stredná a východná Európa), Papierunion/Inapa Group (Nemecko), Burgo Distribuzione (Taliansko) a Double V (Rusko).

Ukážky tlače naživo na Mondi papieri

Návštevníci veľtrhu Drupa budú mať možnosť vidieť papier Mondi v akcii na rôznych tlačiarenských zariadeniach – tak v stánku Mondi, ako aj v stánkoch výrobcov tlačiarenských zariadení, s ktorými Mondi úzko spolupracuje.

Vlastný stánok skupiny Mondi bude zahrňovať aj ukážky tlače na vysokorýchlostnej atramentovej tlačiarni Canon Océ ColorStream 3000Z s Hunkeler dokončovacím strojom. Návštevníci stánku si budú môcť so sebou vziať výtlačky vyhotovené na celom rade nenatieraných kancelárskych papierov skupiny Mondi na mieru šitých pre vysokorýchlostnú atramentovú tlač. Napríklad, NEUJET® , ako aj DNS® optimalizovaný pre vysokorýchlostnú atramentovú tlač a recyklovaný papier NAUTILUS® budú predvedené v stánku Mondi na tlačiarni Canon.

Na veľtrhu Drupa budú počas svojich ukážok tlače využívať papiere Mondi niekoľké partnerské spoločnosti: Canon (hala 8a stánok B50), Domino (hala 5, stánok A23), FujiFilm (hala 1, stánok B19 a hala 8b, stánok A25), Hewlett Packard (hala 17), Komori (hala 15, stánok D4), Konica Minolta (hala 8b, stánok A65), RISO (hala 5, stánok C20), Screen (hala 8a, stánok C11), Xanté (hala 5, stánok D03), Xeikon (hala 8a, stánok B20) a Xerox (hala 8b, stánok A62).

Semináre manažmentu farieb organizované spoločnosťou X-Rite Pantone

Počas trvania veľtrhu Drupa, spoločnosti Mondi a X-Rite Pantone, svetový líder vedy a techniky zaoberajúcej sa farbami, budú v stánku Mondi usporadúvať niekoľko seminárov manažmentu farieb. X-Rite Pantone odprezentuje teoretickú časť seminárov, ktorú vyvinuli v spolupráci s Mondi a ktorá je založená na profiloch ICC (Medzinárodné konzorcium pre farby). Špecialisti Mondi, ktorí sa venujú manažmentu farieb budú v stánku predvádzať ukážky tlače na živo – počas nich budú mať návštevníci možnosť vidieť špecifickú komplexnosť pri plnofarebnej tlači s technológiou vysokorýchlostnej atramentovej tlače.

Mondi aktuálne zabezpečuje profily ICC pre odlišné technológie tlače a špeciálne pre portfólio papierov Mondi. Cieľom tohto je zabezpečiť stabilné výsledky potlače s ktorýmkoľvek papierom Mondi a s ktoroukoľvek technológiou tlače tak, aby profesionálni tlačiari to mali ešte jednoduchšie pri efektívnom dosahovaní vynikajúcich výsledkov tlače.

Partnerstvo pri vývoji 3D tlače doplňuje ponuku skupiny Mondi

Okrem vyššie uvedeným aktivít, skupina Mondi spolupracuje so spoločnosťou Mcor, inovatívnym výrobcom vo svete najviac cenovo dostupných, plnefarebných, bezpečných a ekologicky šetrných 3D tlačiarní, na vývoji papiera optimalizovaného pre tlačiarne Mcor 3D.

Mcor nedávno uviedol na trh Mcor ARKe, svetovo prvú, plnofarebnú, stolnú 3D tlačiareň a na veľtrhu Drupa predstaví skupina Mondi potlač plnofarebných 3D papierových modelov na tlačiarni Mcor ARKe.

Tlačiareň Mcor ARKe jedinečne využíva farebnú mapu ICC, aby dosiahla čo najpresnejšiu, fotorealistickú 3D tlač a tento rok v januári získala na medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2016 cenu Best of Innovation Awards v kategórii 3D tlače.

Navštívte stánok Mondi na veľtrhu Drupa od 31. mája do 10. júna v hale 4, stánok C21. Tím špecialistov na papier z Mondi sa teší, že vás privíta a ukáže vám, že Mondi pre profesionálnu tlač ponúka viac než ste očakávali. Každý deň.

Mondi predvedie na veľtrhu Drupa svoju inovatívnu ponuku ako komplexný poskytovateľ služieb v oblasti výroby papierov pre polygrafický priemysel.

Zdroj: Mondi

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo