Zoner Photo Studio X

Nová jesenná aktualizácia Zoner Photo Studia X, prináša vyšší výkon na nové aj staršie počítače, sprehľadňuje užívateľské rozhranie a ponúka nové funkcie na úpravy fotografií.

GPU akcelerácia: rýchlejšie úpravy vďaka grafickej karte

Zoner Photo Studio X teraz naplno využíva výkon inštalovanej grafickej karty. Aj niekoľko generácií starej hernej GPU, dokáže v závislosti od výkonu procesora, zrýchliť priemerný čas exportu fotografií až dvojnásobne.

Zoner Photo Studio X
Zrýchlenie cca. 2,35x GPU na pracovnom PC.
Optimalizácia pre starší hardware

Nie každý si môže dovoliť v počítači hernú grafickú kartu, alebo najmodernejší procesor. Aj na tieto prípady vývojári mysleli a dôkladne optimalizovali celý proces načítania a upravovania fotiek. To má za následok vyššiu plynulosť úprav pri rovnakej kvalite náhľadu a celkové zrýchlenie spracovania fotografií.

Úprava farebných tónov pomocou 3D LUT

Jesenné Zoner Photo Studio X, prichádza s podporou 3D LUT. Táto technológia z filmárskeho priemyslu prekonáva možnosti obvyklých presetov a umožňuje výrazne zmeniť farebné podanie fotky. Aplikácia kreatívnych 3D LUT navyše nemení východiskové hodnoty jednotlivých parametrov, predstavuje teda skvelý štartovací bod pre ďalšiu úpravu fotiek.

Zoner Photo Studio X - 3D LUTZoner Photo Studio X - 3D LUT
Obr.: Úprava pomocou 3D LUT.

Nová nástrojová lišta a prehľadnejšia navigácia

Nová lišta dostupná vo všetkých moduloch ZPS X, zjednocuje navigáciu a často používané nástroje tak, aby boli vždy dostupné blízko fotiek. Ako už je dobrým zvykom, aj tento nový panel je kompletne užívateľsky prispôsobiteľný.

Zoner Photo Studio X_vinettingZoner Photo Studio X_vinetting
Obr.: Vinetácia (plus/mínus).

Lokálne úpravy teraz so všetkými nástrojmi

Jesenná aktualizácia rozširuje paletu nástrojov použiteľných v lokálnych úpravách modulu Vyvolať. Po novom je tak možné lokálne upraviť vyváženie bielej, redukciu šumu, polarizáciu a rad ďalších parametrov.

Zoner Photo Studio X
Prechodový filter
Úspora času s východiskovými parametrami pre úpravu RAWov

Používatelia môžu teraz ľahko upravovať východiskový stav napríklad expozičných hodnôt, alebo ktorejkoľvek inej sekcie parametrov. Tiež je možné spravovať sady východiskových úprav pre rôzne fotoaparáty. To všetko má za následok úsporu času pri často opakovaných úpravách a fotografi sa tak môžu sústrediť na finálne doladenie fotky.

Príval noviniek pre pohodlnejšiu prácu

Používatelia strihajúci videoklipy, ocenia nové plynulé ovládanie rýchlosti vrátane možnosti cúvania v čase a hromadnú prácu s kľúčovými snímkami (keyframes). Tvorcovia fotokníh a ďalších fotopredmetov potom uvítajú stráženie zmien v použitých fotkách a automatické vyhľadanie prípadných presunov týchto fotiek.

Novinky v Zoner Photo Studiu X si tradične môžu vyskúšať všetci používatelia stiahnutím 7-dňovej skúšobnej verzie. A to dokonca aj tí, ktorí už software predtým skúšali.

Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo