Heidelberg vstupuje na trh priemyselnej digitálnej tlače uvedením rodiny Jetfire.

Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) a Canon, technologickí lídri v oblasti hárkovej ofsetovej tlače a atramentovej tlače, oznámili svoju globálnu predajnú a servisnú spoluprácu v oblasti atramentovej tlače so spoločným zameraním na podporu komerčnej tlače.

Podľa oboch spoločností je cieľom spolupráce „podpora komerčných tlačiarenských podnikov, ktoré sa snažia zaviesť hybridnú ofsetovú/digitálnu produkciu, aby uspokojili meniace sa potreby kupujúcich tlače a zvýšili ich schopnosť zvládnuť nižšie série rôznorodejších úloh“. Obe spoločnosti očakávajú, že vzájomná spolupráca urýchli prechod na kombinovanú ofsetovú/digitálnu produkciu a umožní transformačné inovácie pre mnoho ďalších podnikov s ofsetovou tlačou na celom svete.

Heidelberg vstupuje na trh priemyselnej digitálnej tlače uvedením rodiny Jetfire

Heidelberg rozširuje svoje technologické portfólio predstavením vlastnej rodiny inkjetových strojov (Jetfire 75 a Jetfire 50). Nový rad Jetfire spoločnosti Heidelberg pre priemyselnú digitálnu komerčnú tlač využíva atramentovú technológiu spoločnosti Canon založenú na novo ohlásenom hárkovom atramentovom stroji Canon B2 a dobre zavedenom hárkovom atramentovom stroji B3.

Jetfire 50
Jetfire 50

Nová rodina Jetfire bude integrovaná do ekosystému Heidelberg prostredníctvom pracovného postupu Heidelberg Prinect. Nové digitálne tlačové systémy majú byť tiež plne automaticky prevádzkované v integrovanom systéme spolu s ofsetovými strojmi pomocou Prinect Touch Free prostredníctvom pracovného toku Heidelberg Prinect Workflow.
Spoločnosť tak ponúka komplexné riešenia, ktoré podporujú ofsetovú aj digitálnu tlač z jedného systému, čím zaisťujú maximálnu flexibilitu a hospodárnosť najmä v komerčnom sektore.

Jetfire 50

Jetfire 50 dokáže produkovať 4 560 SRA3 4/4 hárkov za hodinu. Pre tlač využíva inkjet technológiu (Inkjet, Drop-on-demand, piezoelectric) s atramentmi na vodnej báze (polymer pigment water-based inks) s rozlíšením 1200 dpi x 1200 dpi. Tlačiareň umožňuje potláčať nenatierané aj natierané papiere v rozsahu hmotností od 60 – 350 gsm.

Nový Jetfire 75

Nový Jetfire 75 dokáže produkovať 8 700 hárkov B2 4/0 za hodinu (4 350 hárkov B2 4/4 za hodinu), bez ohľadu na hmotnosť média. Rovnako ako Jetfire 50, aj Jetfire 75 využíva technológiu Inkjet, Drop-on-demand, piezoelectric s rozlíšením 1200 dpi x 1200 dpi a možno ju integrovať do Heidelberg Prinect Workflow. Tlačiareň umožňuje potláčať nenatierané aj natierané papiere v rozsahu hmotností od 60 do 450 gsm. a s formátom papiera 61 x 75 cm je možné zariadenie použiť pre celý rad komerčných úloh a špeciálnych formátov.

Nové portfólio atramentových tlačiarní Heidelberg sa predstaví v stánku Heidelberg v hale 1 na veľtrhu drupa 2024. Návštevníci si môžu pozrieť technologickú animáciu nového hárkového atramentového stroja B2 na stánku Canon v hale 8a, pričom tlačové zariadenie bude k dispozícii v 4. štvrťroku 2025.

Heidelberg a Canon vidia rastový potenciál v expanzii atramentovej tlače a chcú spoločne zaviesť túto technológiu v polygrafickom priemysle pre priemyselnú výrobu.
Týmto krokom Heidelberg pridáva do svojho portfólia aj hárkové atramentové riešenia spolu s tonerovými systémami Versafire a hárkovými ofsetovými strojmi.

Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo