Zoner Photo Studio X prináša pred letom užívateľom pohodlnejšie porovnávanie fotiek a novú Zreteľnosť pre pôsobivé fotky.

Zoner Photo Studio X je od začiatku leta bohatšie o množstvo funkcií a vylepšení. V tretej veľkej aktualizácií od svojho vydania umožňuje obľúbený český program porovnávať aj upravovať rýchlo a jednoducho niekoľko fotiek naraz. Funkcia Zreteľnosť prešla zdokonalením a milovníkov tlačených fotiek určite poteší možnosť objednať si tlač fotografií rôznych rozmerov priamo z programu. Skvelou novinkou je možnosť zdieľania fotiek na niekoľkých sociálnych sieťach naraz aj s odloženým publikovaním.

Na jar sa nám podarilo dokončiť jednu z veľkých koncepčných zmien – prácu s viacerými náhľadmi fotografií. V tomto update sa prejaví v moduloch Správca, Vyvolať a Vytvoriť. Ponúkne užívateľom veľa voľnosti a pohodlia pri porovnávaní fotiek a v module Vyvolať dokonca umožní úpravu viac fotografií naraz,“ popisuje produktový manažér Jan Kupčík jednu z veľkých noviniek letnej aktualizácie.

Pohodlnejšie porovnávanie fotiek

Zoner Photo Studio po novom zobrazí náhľady až deviatich fotiek vedľa seba a umožní jednotlivé fotky hodnotiť hviezdičkami či farebne označiť. Pri vyberaní najlepšej fotky zo série sa určite bude hodiť aj nová funkcia Pripnúť súbor, ktorá umožňuje  pripnúť si v náhľade vybranú fotku a postupne ju porovnávať s ďalšími adeptmi.
https://player.vimeo.com/video/220280393

Táto nová funkčnosť plne nahrádza predchádzajúcu funkciu Porovnať v Správcovi, ktorú sa však vývojári rozhodli v programe dočasne ponechať – používatelia si tak môžu novinku v pokoji vyskúšať a dať vedieť vývojárom svoj názor.
https://player.vimeo.com/video/220280283

Zjednoťte štýl fotiek vo Vyvolať

Nový spôsob porovnávania fotiek je dostupný aj v module Vyvolať, kde sa užívateľovi otvára možnosť upraviť naraz niekoľko vybraných fotografií. Možno na ne aplikovať automatické úpravy, efekty či expozičné úpravy a v náhľade pritom kontrolovať, či spolu fotografie štýlovo ladia.
https://player.vimeo.com/video/220279349

„V ďalších aktualizáciách sa tento krok prejaví aj na hromadných úpravách v Editore a Správcovi. Ideme tak v ústrety užívateľom, ktorí sa sústredia na prácu v jednom z modulov –  Vyvolať alebo Editor a chcú tu urobiť väčšinu práce,“ doplňuje Jan Kupčík.

Nová Zreteľnosť vytvorí podmanivé portréty

Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X
Funkciu Zreteľnosť v module Vyvolať nájdu užívatelia na rovnakom mieste ako predtým, jej funkčnosť však vývojári výrazne vylepšili. Novo dodá fotke štruktúru, ostrosť a živosť bez toho, aby zásadne ovplyvnila jej expozičné parametre. „Pri novej Zreteľnosti sa nám podarilo dosiahnuť naozaj revolučné výsledky z pohľadu kvality výstupu. Zamilujú si to krajinári, aj portrétisti,“ hovorí produktový manažér Jan Kupčík. Najmä čiernobielym portrétom dodá Zreteľnosť hĺbku, pri krajinách zase podčiarkne štruktúru scenérie.

Lepšie rozhranie Vytvoriť a tlač fotografií

Zoner Photo Studio X
Modul Vytvoriť dostal vylepšené rozhranie a vedľa tlače fotoobrazov, kalendárov či fotokníh nanovo ponúka aj možnosť objednať si tlač fotiek. Na výber je rad formátov od 10×15 cm až po 30×61 cm. Aktuálny cenník je dostupný tu: https://www.zoner.sk/photo-studio/fotopredmety.aspx.

Naplánujte si zdieľanie fotiek na viacerých sieťach

Bez prezentácie svojej tvorby na sociálnych sieťach už dnes nemôže fungovať takmer žiadny fotograf. Zoner Photo Studio novo umožňuje zdieľanie fotiek na rozličných sociálnych sieťach jedným kliknutím, plánovanie príspevkov na určitú hodinu a dokonca ich analýzu. Je to možné vďaka novo zakomponovanej platforme Pixbuf, ktorá si okrem Facebooku alebo Twitteru aktuálne rozumie aj so sieťami Pinterest, Tumblr, Flickr a dokonca rýdzo mobilným Instagramom. Predplatitelia ZPS X majú zdarma prémiové členstvo v službe Pixbuf v hodnote 48 dolárov. Môžu si tak prepojiť neobmedzené množstvo kanálov či sledovať pokročilé štatistiky.

Prvý krok k videu: orez

Zoner Photo Studio X
Natáčať videá je dnes možné takmer na každom fotoaparáte a rad fotografov tak novo potrebuje spracovávať aj audiovizuálne výstupy. Zoner Photo Studio X chce preto postupne ponúknuť svojim užívateľom všetky základné funkcie pre prácu s videom. Prvým krokom k tomu je aktuálna novinka v podobe orezu videa. K využitiu je v Správcovi. Stačí zvoliť Menu > Upraviť > Orezať video.

Zoner Photo Studio X si je možné zaobstarať v podobe predplatenej ročnej licencie za 47,88 €. Počas predplatného majú užívatelia nárok na priebežné aktualizácie programu, ktoré vychádzajú niekoľkokrát do roka, exkluzívne návody či materiály a tiež na prednostnú technickú podporu zdarma.
Plná verzia Zoner Photo Studia X je na stiahnutie a vyskúšanie na 30 dní zadarmo na adrese www.zoner.sk. Používatelia, ktorým už vypršala skúšobná verzia a ZPS X si nezakúpili, si môžu novú aktualizáciu zadarmo vyskúšať na 10 dní. Viac detailov o letnej aktualizácii si môžete prečítať na https://www.zoner.sk/photo-studio/novinky-2017-leto.aspx.

Ďalšej veľkej aktualizácie sa Zoner Photo Studio X dočká počas septembra, teda rok po svojom vydaní.

Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo