Zoner Photo Studio X prichádza už s druhou rozsiahlou aktualizáciou v priebehu pol roka.

Fotografický program Zoner Photo Studio X prichádza už s druhou rozsiahlou aktualizáciou v priebehu pol roka. Prináša nedeštruktívne lokálne úpravy štetcovým filtrom, prelomové vylepšenia automatických opráv a tiež zjednodušuje zložité výbery. Tvorcovia fotopredmetov uvítajú vyššiu kvalitu výrobkov spolu s nižšími cenami a zásadných zmien sa dočká výukový web Milujeme Ftografii.cz. Zoner Photo Studio tak ďalej upevňuje svoju pozíciu unikátneho všestranného riešenia pre spracovanie digitálnych fotiek.

Vynikajúce automatické úpravy a intuitívny štetcový filter

Najviac ma teší pohľad na zoznam noviniek, ktoré stihol vývojový tím dokončiť za iba šesť mesiacov od vydania ZPS X. Za takýto pokrok by sa nemusela hanbiť ani nová ročná verzia. A to zďaleka nekončíme, „zhŕňa produktový manažér Jan Kupčík.

Modul Vyvolať ponúka štetcový filter a jednoduchšiu prácu s filtrami

Po prechodovom a kruhovom filtri priniesla jarná aktualizácia nový štetcový filter, ktorý umožňuje doslova „maľovať“ úpravu expozície do fotky, čím poskytuje úplnú voľnosť a to aj pri úprave RAW súborov.

Zoner Photo Studio X - práca s filtrami
Práca s filtrami v režime Vyvolať je všeobecne príjemnejšia. Najnovšie je možné masky jednotlivých úprav pomenovať, dočasne skryť alebo duplikovať a pre lepšiu kontrolu zobraziť ich krytie. „Z týchto noviniek bude unesený každý fotograf – bežné editačné workflow teraz zvládne v module Vyvolať a v module Editor sa môže ďalej zamerať na tie najnáročnejšie úpravy,“ opisuje Jan Kupčík.

Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X

V Editore ľahko vytvoríte presný výber

Výmena pozadia s košatým stromom alebo pozadie modelky s kučeravými vlasmi už nebude záležitosťou desiatok minút, ale zvládnete ju za chvíľku. Všetky nástroje pre prácu s výberom v module Editor totiž získali doplnkový nástroj pre spresnenie výberu. Ovládanie nástroja je jednoduché – presný výber pomocou troch posuvníkov zvládne každý. Všetkých užívateľov Editora tiež potešia Rýchle úpravy, ktoré teraz ponúkajú okamžitú odozvu.

Rýchle úpravy - práca s maskou

Chytré automatické vylepšenia

Automatická úprava v module Vyvolať poskočila vo vývoji o míľový krok a je teraz vo svojej najlepšej forme za celú históriu programu. Tlačidlom Auto, ktoré je po novom priamo v nástrojovej lište, program upraví na fotke nielen viac expozičných parametrov, ale aj farbu. Vykonané úpravy navyše môže fotograf jednoducho doladiť v bočnom paneli.

Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X

Práca s tracklogami pre výletníkov

Pre cestovateľov a fotografov v jednej osobe prináša jarná aktualizácia možnosť pracovať s tracklogami a vidieť tak svoje fotografie priamo na trase výletu v náhľade Mapy. Stačí si napríklad v telefóne počas prechádzky zaznamenať trasu a Zoner Photo Studio X fotky a tracklogy spojí a zobrazí vo zvolenom mapovom náhľade. Kľúčovým parametrom pre synchronizáciu je čas vytvorenia fotiek, ak však s tracklogom nesúhlasí, možno fotky po trase jednoducho posúvať.

Zoner Photo Studio X

Správca je chytrejší

Našepkávanie pri vypĺňaní názvu, popisu alebo lokácie fotky ďalej urýchľuje prácu tým, ktorí chcú mať v archíve poriadok. Priraďovanie farebných značiek, hodnotenie alebo GPS nanovo prebieha na pozadí programu. V možnostiach zdieľania pribudla možnosť zdieľať fotky rovno na facebookové stránky, ktoré spravujete, prípadne priateľom do správy.

Lacnejšie fotoprodukty a nový výukový web

Okrem noviniek v samotnom programe potešia užívateľa aj zmeny pri objednávaní fotoproduktov, ktoré sú vďaka novému dodávateľovi 24print kvalitnejšie a až o tretinu lacnejšie. Napríklad fotobraz s rozmermi 40x30cm na kvalitnom fotoplátne vyjde aj s poštovným na Slovensko 21,98 €. Fotopredmety je možné posielať do celého sveta.

Obľúbený fotografický web Milujemefotografii.cz dostane počas najbližších týždňov novú podobu a ponúkne čitateľom lepšiu orientáciu v jednotlivých témach, vždy aktuálne návody a aj nové formáty ako video či infografiku. Tipy na fotografovanie aj návody k úprave fotiek budú klásť väčší dôraz na dopyt čitateľov a predplatitelia ZPS budú mať prístup k unikátnemu VIP obsahu.

Prednostná podpora pre predplatiteľov ZPS X

Zoner Photo Studio X zaobstaráte v podobe predplatenej ročnej licencie za 47,88 €. Počas predplatného máte nárok na priebežné aktualizácie programu, ktoré vychádzajú niekoľkokrát do roka a tiež na prednostnú technickú podporu zadarmo

S úzkym zameraním na rýchly vývoj a podporu ZPS X musia majitelia starších verzií počítať s obmedzenou podporou zastaraných verzií ZPS. Viac informácií nájdete na stránke.
https://www.zoner.sk/podpora/omezeni-vyvoje-podpory-starsich-verzi.aspx

Zoner Photo Studio X sa ďalšej várky noviniek dočká približne začiatkom leta. Vývojári okrem iného pozorne sledujú najnovší vývoj HDR displejov a ich možné použitie vo fotografii. „V tomto nás teraz vývojovo najviac brzdí ešte len chystaná aktualizácia Windows 10, ktorá má pre zobrazovanie HDR ponúkať potrebnú podporu,“ hovorí Jan Kupčík.

Plná verzia Zoner Photo Studia X je na stiahnutie a vyskúšanie na 30 dní zadarmo na adrese https://www.zoner.sk/
Používatelia, ktorým už vypršala skúšobná verzia a ZPS X si nezakúpili, si môžu novú aktualizáciu zadarmo vyskúšať na 10 dní.

Zdroj: ZONER

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo