Všestranný program pre správu a editáciu fotiek Zoner Photo Studio X prináša v letnej aktualizácii nové osobné online úložisko Zoner Photo Cloud zamerané pre potreby fotografov. Prvých 5 GB je zadarmo pre každého užívateľa.

Fotografický cloud, aký tu ešte nebol

Zoner Photo Cloud je navrhnutý špeciálne pre prácu s fotkami, ale nahrávať na neho možno ľubovoľné typy súborov. To znamená, že priamo na Zoner Photo Cloudu môžete s minimálnym oneskorením upravovať raw súbory a zároveň nahrávať do úložiska videa v akomkoľvek formáte, alebo napríklad dokumenty opisujúce výlet či audionahrávky z akcií.

Zoner-Photo-Cloud

Takéto univerzálne úložisko s dokonalou podporou fotiek nikto iný neponúka.

Pracujte s fotkami na cloudu rovnako ako s fotkami na disku

Pri práci na cloude sa ZPS X chová inteligentne – sťahuje len to, čo je potrebné (napríklad náhľad alebo opis) a využíva dočasnú pamäť (cache). Výsledkom je, že práca s fotkami je podobne pohodlná, ako keby boli uložené na lokálnom disku.

Pri tom všetkom nie je potrebné uchovávať kópiu fotoarchívu na lokálnom disku, Zoner Photo Cloud tak výrazne šetrí výdaje za úložisko a vyťaženie dátových liniek.

Upravujte fotky priamo na Zoner Photo Cloudu

S cloudom sa plne uplatní optimalizácia ZPS X pre nedeštruktívne úpravy. Jednoducho povedané, ZPS síce musí fotku z cloudu stiahnuť, ale nemusí ju po úprave naspäť celú nahrávať, odošle len informácie o vykonaných zmenách. To môže v bežnej domácnosti (s pomalým upload) znamenať úsporu aj desiatok sekúnd na jednu fotografiu. Zoner Photo Cloud ďalej samozrejme podporuje aj klasické úpravy v Editore.

Kontrolované zdieľanie s rodinou alebo kolegami v práci

Zoner Photo Cloud nie je nástrojom pre hromadné zdieľanie fotoarchívu a nekrižuje sa tak s online galériou Zonerama. Zložky v cloude možno ale ľahko zdieľať s ďalšími používateľmi ZPS X, typicky s príbuznými alebo kolegami v práci.

Zdieľaným zložkám možno obmedziť veľkosť, používateľ tak získa kontrolu nad využitím zakúpeného priestoru.

Bezpečnosť na prvom mieste

Všetok prenos dát je šifrovaný pomocou SSL certifikátov a zabezpečený proti odpočúvaniu. K dátam majú užívatelia (a všetci s kým zložku nazdieľali) prístup iba prostredníctvom Zoner Photo Studia X. Tým je vylúčený únik prostredníctvom cudzích aplikácií a tiež nehrozí zašifrovanie dát vydieračským ransomware.

Proti náhodnému zmazaniu chráni Kôš, odkiaľ je možné dáta kedykoľvek do 30 dní obnoviť.

Užívateľské dáta sú uložené na serveroch v Českej republike na niekoľkých oddelených úložiskách v zabezpečených serverovniach sesterskej divízie Czechia, ktorá má s poskytovaním webových a cloudových služieb už cez 20 rokov skúseností.

Dostatok miesta pre každého

Základný tarif s kapacitou 5 GB dostane každý predplatiteľ ZPS X zadarmo bez časového obmedzenia. Za tarify s vyššou kapacitou sa pripláca a možno ich zakúpiť priamo z prostredia Zoner Photo Studia X.

Zoner Photo Cloud_PS X Q2 2018 SK
Letná aktualizácia ďalej obsahuje drobné vylepšenia samotného programu Zoner Photo Studio X.

Plná verzia programu ZPS X vrátane základného plánu Zoner Photo Cloudu s kapacitou 5 GB je na stiahnutie a vyskúšanie na 30 dní zadarmo na adrese www.zoner.sk.

ZONER software je autoritou v oblasti digitálnej fotografie

Viac ako dvadsať rokov prináša riešenie pre fotografov, od v Českej republike najpopulárnejšieho fotografického programu Zoner Photo Studio cez online galériu Zonerama až po širokú ponuku fotopublikácií a kurzov.
Je tiež popredným poskytovateľom internetových služieb súvisiacich s prezentáciou na internete a e-komerciou. Spoločnosť sídli v Brne a s pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku a USA zamestnáva vyše 100 pracovníkov.

Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokStátní tiskárna cenin obnovuje ofsetovou technologii
Nasledujúci článok4. Konferencia PrintProgress 2018 v duchu High-Tech umenia