Brnenská spoločnosť ZONER software, a.s., uvádza na trh novú verziu obľúbeného fotografického programu Zoner Photo Studio (ZPS). Verzia 18 tento rok ponúka lákavé novinky ako nedeštruktívne úpravy, tvorbu Full HD videa z vlastných fotiek alebo zjednodušené prostredie a vzhľad programu. Katalóg pre organizáciu a prezeranie fotografií je ešte výkonnejší a zdieľanie fotiek oveľa ľahšie. Tým ale zoznam noviniek zďaleka nekončí.

Zoner Photo Studio 18 – dokonalé fotky na pár klikov


Nové zjednodušené rozhranie programu
Na prvý pohľad vyzerá Zoner Photo Studio 18 inak: „Chceme, aby prostredie programu bolo zrozumiteľné pre každého, aj pre toho, kto ZPS otvorí po prvý raz v živote. Tomu sme prispôsobili grafiku, vytvorili sprievodcu prvým spustením a zaradili funkcie, ktoré využije každý, kto svoje fotky rád zdieľa“, opisuje smerovanie programu produktový manažér Jan Kupčík.


Spôsob práce je zjednotený vo všetkých moduloch: ľavý bočný panel poskytuje prístup k všetkým snímkam, pravý panel potom k editačným nástrojom a ich ovládanie a uprostred vyniká to hlavné – vaše fotografie.

Nedeštruktívne úpravy a samostatný Prehliadač
Nový modul Vyvolať, ktorý nahrádza predchádzajúci RAW modul, ponúka nedeštruktívne úpravy ako aj surových snímok, tak ďalších obrazových formátov, vrátane JPG. „Úpravy sa nezapisujú do súborov, fotografie tak netrpia opakovanou komprimáciou a výsledná kvalita je vyššia“, dodáva vedúci vývojového tímu Aleš Hasala. Modul Prehliadač sa osamostatnil a fotografi e sa v ňom otvárajú bez nutnosti spustenia celého Zoner Photo Studia. Do toho sa ale dá rýchlo prepnúť jedným kliknutím.

Čo nového dokáže katalóg?
• Zobrazí náhľady a metadáta fotografi í aj na odpojených prenosných diskoch.
• Umožňuje ďalší pohľad na katalogizované fotografi e – cez prehľadný strom použitých kľúčových slov, ktoré môžete ťahaním ďalej priraďovať k ďalším snímkam.
• Našepkáva vhodné výrazy pri vyhľadávaní.

Pohodlné zdieľanie
Zdieľanie fotografi í je prístupné cez spoločné tlačidlo. Jednotlivé fotografi e aj objemné albumy jednoducho nazdieľate e-mailom bez posielania veľkých súborov. Fotografi e sa v pozadí nahrajú na Zoneramu do skrytého albumu a príjemcovi e-mailom dorazí len odkaz na otvorenie albumu. Podobne jednoduché je aj zdieľanie na Facebooku, Twitteri alebo posielanie papierových Zoner pohľadníc priamo zo Zoner Photo Studia.

Tvorba videa z vlastných fotiek a ďalšie novinky
Priamo v ZPS 18 vytvoríte zo svojich fotografi í nádherné Full HD video vrátane hudby a efektov. Snímky poskladáte na časovej osi podľa vášho výberu a výsledným videom sa pochválite rodine napríklad na televíznom prijímači, alebo na internete. Medzi ďalšie vylepšenia verzie 18 patrí aj prirodzenejšie expozičné úpravy svetiel a tieňov, nový filter Olejomaľba, plná podpora 4K rozlíšenia a displejov s extrémne vysokým DPI alebo automatická geolokácia snímok.

Zoner Photo Studio 18 má certifikáciu pre Windows 10 a je v predaji za cenu 59 €, rodinné rozšírenie licencie kúpite za 19 €. Užívatelia starších verzií majú pochopiteľne nárok na cenové zvýhodnenie, ktorého ceny začínajú od 29 € pre majiteľov verzie 17. Krabicová verzia za príplatok 13 € obsahuje príručku s praktickými radami na používanie Zoner Photo Studia 18 a program na 8GB fl ash disku vhodnom na ďalšie používanie.

Plná verzia Zoner Photo Studia 18 je na stiahnutie a vyskúšanie na 30 dní zadarmo na adrese: www.zoner.sk

Zdroj: ZONER

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo