Spoločnosť Xerox zvíťazila v súťaži Obal roku 2019 s darčekovým obalom na miniatúrne fľaštičky v kategórii Darčekové obaly. Precízne spracované a vizuálne príťažlivé obaly „Pre neho i pre ňu“, ktoré využívajú výhody digitálnych technológií, ukrývajú miniatúrne fľaštičky ginu alebo whisky.

Xerox víťaz v kategórii Darčekové obaly

„Našou víziou je byť rešpektovanou a inšpiratívnou spoločnosťou. Som ohromne pyšná, že môj tím sa jej drží. Vždy urobia krok naviac a skúšajú, kam až ich naše technológie pustia. Aj tento obal nás presvedčil, že je stále kam sa posúvať a jediným limitom je naša vlastná fantázia a tvorivosť,” hovorí Veronika Brázdilová, generálna riaditeľka Xeroxu Česká republika, Slovensko a Maďarsko.

Prepracované obaly „Pre neho i pre ňu“ využívajú všetky výhody digitálnych technológií. Oba obaly sú potlačené bielou farbou na stroji Xerox® Iridesse™. K vyseknutiu tiel do najmenšieho detailu bol použitý laserový stroj Trotec Speedy 360. S malou úpravou je možné konštrukciu použiť v podstate na akúkoľvek fľaštičku.

Xerox získal ocenenie v súťaži Obal roku 2019
„Nápad vyrobiť obal na miniatúrne fľaštičky vznikol ako prezentácia kvality digitálnej tlače bielou farbou na čierny grafický papier. Kombinácia s laserom umožnila design obohatiť o výsek detailných grafických prvkov a zároveň dosiahnuť priaznivé náklady pri malonákladovej výrobe týchto elegantných darčekových obalov. Získané ocenenie patrí všetkým zamestnancom Xeroxu a našim partnerom za prípravu a výrobu obalu pre návštevníkov expozície Xerox na veľtrhu Reklama Polygraf 2019,“ povedal Petr Jetel, produktový manažér Xerox ČR.

Digitálna tlač obalov ponúka neuveriteľný priestor pre kreativitu a fantáziu. V dnešnej online dobe sa veľa z nás snaží zaujať zákazníkov inak, prebiť konkurenciu. Obal je práve jednou z možností, ako sa stať srdcovkou alebo voľbou číslo jeden pre klienta.

O súťaži Obal roku

Od roku 1995 usporadúva obalový inštitút Syba jedinú certifikovanú obalovú súťaž v Českej republike a na Slovensku. Korene súťaže však siahajú až na začiatok 70-tych rokov minulého storočia. Cieľom je šírenie pozitívneho pohľadu na obaly a predstavenie noviniek ako v obalových materiáloch, tak aj v procesoch a technológiách balenia a výroby obalov. Úspech v súťaži otvára dvere do globálnej súťaže Worldstar Packaging Awards.

Tento ročník súťaže sa konal 18. až 20. júna v priestoroch Obalového inštitútu Syba v pražských Vysočanoch. Zúčastnilo sa jej dokopy 103 spoločností v 11 kategóriách od potravín, cez farmaceutické produkty až po prepravné a priemyselné obaly. Verejné ocenenie práce obalových konštruktérov a dizajnérov prebehne 24. októbra 2019 pri slávnostnom odovzdaní ocenenia na galavečeri obalového kongresu OBALKO.

Xerox patrí k pravidelne oceňovaným spoločnostiam. V minulom roku získal ceny v kategórii Procesy a technológie a cenu sympatie za produkčný tlačový stroj Xerox® Iridesse™.

Zdroj: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo