Aj keď je svet plný farieb, čiernobiele riešenia majú stále zelenú. Nový čiernobiely produkčný systém Xerox Nuvera otvára zaujímavé možnosti príjmov na grafickom trhu. Pre poskytovateľov tlače to znamená nutnosť rýchlej produkcie dokumentov s vysokou kvalitou obrázkov na rôznych veľkostiach a typoch papiera, pričom všetky tieto podmienky spĺňajú nové produkčné systémy Xerox Nuvera 157EA a Xerox Nuvera 314EA.

Dokumenty ako napríklad knihy, faktúry, technické manuály a rôzne brožúry aj naďalej zostávajú dôležitými súčasťami biznisu. Podľa výskumu spoločnosti Info Trends porastie produkcia čiernobielych viazaných listov pre produkciu kníh takmer o 10 % do roku 2016.


obr.: Xerox Nuvera 157EA – produkčný čiernobiely systém

Rýchla a flexibilná čiernobiela produkcia

Užívatelia si môžu vybrať systém s jednou alebo dvomi tlačovými jednotkami, ktorý zaistí produkciu obojstranne potlačeného hárka dvakrát rýchlejšie. Systémy Nuvera sú najefektívnejšími strojmi pre čiernobielu produkciu na trhu s rýchlosťou až 157 strán za minútu, resp. 314 strán za minútu (v prípade dvoch tlačových jednotiek). Nový veľkokapacitný vykladač umožňuje vyloženie potlačených hárkov bez prerušenia tlače. Ľahké a prehľadné ovládanie umožňuje tlač väčších objemov bez potreby manuálneho zásahu. Ďalší voliteľný pojazdný vykladací vozík umožňuje ľahší pohyb po tlačiarenskej miestnosti i s väčším objemom papierov. Produkčnou výhodou pre užívateľa je, že systém taktiež zvládne rôznu gramáž papierov bez toho, aby sa znižovala rýchlosť tlače. Veľkosť papierov až 320 mm x 490 mm umožňuje väčšie využitie plochy hárka, čím šetrí náklady užívateľa.

Vysoké hodnotenia Xerox Nuvera 314EA

Na základe testovania systému sa k jeho inštalácii rozhodla americká spoločnosť Matrix Imaging Solutions: „Sledoval som vývoj týchto tlačových strojov od úplného začiatku. S každým vylepšením – od podávačov cez obojstrannú tlač po zásobníky novej generácie – sa rýchlosť a kvalita iba zlepšuje,“ hovorí Kenneth Liszewski, produktový manažér spoločnosti Matrix Imaging Solutions. „Nuvera 314 nie je len spoľahlivá, ale prináša taktiež presne to, čo sľubuje.“


obr.: Xerox Nuvera 314EA – vysoko produkčný čiernobiely systém s dvomi tlačovými jednotkami

Rozšírené funkcie pre celý rad systémov Xerox Nuvera

Okrem vyššie spomenutého produkčného zásobníka, možnosti tlače papierov väčších rozmerov nové funkcie pre celý produktový rad Nuvera zahŕňajú tiež:

• Aktualizácie pre Xerox FreeFlow Print Server: nové zabezpečovacie štandardy, zlepšenie užívateľského rozhrania a ďalšie vylepšenia pre spracovanie obrázkov vo formáte TIFF na vybrané mainframe dátové toky.

• IntegratedPLUS: dané dokončovacie riešenia pre brožúry eliminujú „hluché“ miesta obvykle spojené s in-line a off-line produkciou, čo v konečnej fáze znamená rýchlejší proces dokončovania. Je dostupné pre všetky systémy Nuvera inštalované po októbri 2009.

• Production Information Management System: sleduje informácie o funkčnosti – ako je stav stroja a jeho výkon, čo umožňuje operátorom sledovať produktivitu na viacerých strojoch Xerox naraz, navyše v reálnom čase bez ohľadu na umiestnenie stroja (voliteľná funkcia).

Zdroj: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo