Zľava: Tomáš Kmiť - riaditeľ spoločnosti JUICE, s.r.o., Petra Šebo – Marketing Manager Xerox, Peter Halmo – obchodný riaditeľ Xerox pre SR, Veronika Brázdilová, generálna riaditeľka Xerox pre SR, ČR a Maďarsko, Igor Bozó – National Sales Manager, Xerox.

Rovnako ako v iných oblastiach, tak aj v oblasti polygrafie, sa trh mení závratnou rýchlosťou. V prípade tlačiarní je jedinou možnosťou, ako reflektovať na aktuálne výzvy v oblasti tlače, neustála inovácia technologického vybavenia.

„V polygrafii zaznamenávame zmeny v sortimente zákaziek. Čoraz menej sa tlačia noviny, formuláre ale aj transakčné výtlačky. Marketingové materiály, propagačné tlačoviny a knihy sa držia na približne rovnakej úrovni a výrazne narastá tlač v oblasti obalov.

Priebežne vidíme nárast digitálnej tlače,“ opisuje aktuálnu situáciu Peter Halmo, obchodný riaditeľ spoločnosti Xerox pre Slovenskú republiku. Prieskumy a štatistiky poukazujú na nárast nízkonákladových zákaziek, pričom veľký tlak je kladený na čo najnižšiu cenu a krátke dodacie lehoty.

Možným riešením je automatizácia procesov v tlačiarňach, ktorá nielen urýchli proces spracovania zákazky, ale navyše znižuje nároky na obsluhu, teda je potrebný menší počet zamestnancov, pričom počet vybavených zákaziek sa neznižuje, práve naopak rastie. Automatizácia príjmu zákaziek, ich spracovania, dokončovania až po proces fakturácie a expedície dokáže ušetriť až 80% času pri výrobe zákazky pri výraznom znížení chybovosti a konečných nákladov.

Xerox iGen 150 Press vo firme JUICE
Xerox reflektuje tieto potreby zo strany tlačiarov vo svojom protfóliu moderných digitálnych tlačiarenských strojov. Jedným z popredných je tlačiareň Xerox iGen 5, ktorá sa dostala už aj do slovenskej tlačiarne Juice.

Xerox iGen5 150 Press

Xerox iGen5 150 Press vyniká najmä formátom B3+, pričom dokáže vytlačiť až 3 750 hárkov za hodinu. Unikátna tlačová jednotka tejto tlačiarne pracuje s priamym prenosom toneru, pričom tlačiareň disponuje s piatou doplnkovou farbou – v ponuke je oranžová, modrá, zelená, biela a taktiež číry toner. Súčasťou dodávky tlačiarenského stroja je servisný kontrakt, softvérové riešenie pre tvorbu personalizovaných dát a bezpečnostných prvkov, automatizovaný workflow, komplexné školenia a špeciálny ponuka na tlačové médiá značky Xerox.

Tomáš Kmiť, CEO spoločnosti Juice, s.r.o. informuje, „okrem toho, že ide o prvé takéto zariadenie na Slovensku vôbec, je veľkým benefitom pre nás aj našich zákazníkov práve formát tlače, jej rýchlosť, spoľahlivosť a v neposlednom rade aj kvalita výstupu, ktorá je na úrovni ofsetovej tlače. Cena výstupu zo Xerox iGen5 je navyše na trhu v kombinácii s veľkosťou hárku bezkonkurenčná.“

Xerox iGen 150 Press vo firme JUICE
„Produkty Xerox sa navyše môžu popýšiť najvyšším stupňom automatizácie na trhu. V aktuálnom období hovoríme až o 40% medziročnom náraste nízkonákladovej produkcie kartónových obalov. Práve naše profesionálne digitálne tlačiarne dokážu takéto zákazky vybaviť pri relatívne nízkych nákladoch a vysokej miere automatizácie a splniť požiadavky najnáročnejších zákazníkov,“ hovorí Veronika Brázdilová, generálna riaditeľka spoločnosti Xerox pre Slovensko, Českú republiku a Maďarsko.

„Teší ma, že aj na Slovensku si naša technológia našla miesto v tlačiarni Juice a prispejeme tak k rozšíreniu portfólia ponúkaných služieb a rovnako k spokojnosti jej zákazníkov,“ dodáva Veronika Brázdilová.

Medzi stálych spokojných klientov spoločnosti Juice sa radia predovšetkým veľké medzinárodné spoločnosti, silné spoločnosti zo Slovenska a reklamné agentúry. Tí oceňujú najmä široké technologické portfólio a know-how spoločnosti Juice, vďaka čomu dokážu splniť aj najnáročnejšie požiadavky klientov. Tomáš Kmiť zdôrazňuje:

„Všetci klienti, bez ohľadu na veľkosť, sú pre nás rovnako dôležití. Snažíme sa každému poskytnúť čo najlepší zákaznícky servis a kvalitu tlačových výstupov. Momentálne je naša tlačiareň nadštandardne technologicky vybavená, takže sa sústreďujeme na posilnenie obchodného a produkčného tímu.“

O spoločnosťi Juice

Spoločnosť Juice,s.r.o. bola založená v roku 2011 s 3 zamestnancami s 3 technológiami, medzi ktoré patrilo aj tlačiarenské zariadenie Xerox. V priebehu 7 rokov existencie spoločnosť Juice narástla a momentálne má 22 zamestnancov a 17 rôznych tlačových a dokončovacích zariadení, medzi ktoré sa najnovšie radí aj jedinečný tlačiarenský stroj Xerox iGen5, ktorý je zároveň jediným zariadením tohoto druhu na Slovensku.

Pripravil: František Martančík

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo