Variabilita je korením života a tlačiarňam pomáha prispôsobiť sa podmienkam neustále meniaceho sa trhu. Produkuje široké spektrum tlačových aplikácií ale zároveň predstavuje veľké výzvy. Jednou z nich je schopnosť zaistiť trvalú kvalitu farebnej tlače.

Špičková tlačová kvalita a plynulý prechod na digitálnu tlač

Najnovšie riešenie od firmy Xerox – iGen 150 – ponúka poskytovateľom tlačových služieb úplnú kontrolu nad kvalitou každého produktu. Či už sa jedná o fotografie, texty, farby alebo ilustrácie – vždy zodpovedajú požadovanej kvalite. Príkladom môže byť nový tlačový raster 210 lpi, ktorý zdôrazní napríklad jemnosť pokožky, zatiaľ čo detail vlasov a pozadia nechá v pôvodnej podobe. Takéto schopnosti sú pre špičkové tlačiarne v dobe rýchlo sa rozvíjajúceho trhu úplnou nutnosťou! Tlačové riešenie iGen 150 navyše obsahuje novú technológiu Object Oriented Half Toning, ktorá umožňuje tlačiť obrázky v jemnom i ostrom prevedení, podľa potrieb konkrétnych brožúr, katalógov či letákov.

„S riešením iGen 150 už kvalita digitálnej farebnej tlače nie je stávkou v lotérii,“ uvádza Martin Šaněk, analytik XEROX Czech and Slovak Republic. „Postavili sme inteligentné tlačové riešenie, ktoré obsluhu stavia do komfortnej pozície pasažiera. S úplnou dôverou sa môže rozhodnúť, akú produkciu zvolí pre tú ktorú úlohu a ľahšie tak s väčším množstvom zákaziek prejde z ofsetovej na digitálnu tlač.“

Nové funkcie zvyšujúce kvalitu a produktivitu:

Tlačové riešenie iGen 150 zvyšuje produktivitu až o 25% vďaka rýchlejšej príprave opakovanej tlače, automatickej kontrole tlačovej kvality a nastaveniu tlačových zákaziek.

Benefity a špeciálne funkcie:

Rozlíšenie 2400 x 2400 dpi „dostane“ na hárok viac informácií – kvalitnejšiu reprodukciu jemných detailov, konzistentné farby a vysokú ostrosť hrán.

Automatizovaná technológia Image-on-Paper šetrí čas tým, že zbavuje operátora nutnosti manuálneho nastavenia sútlače pre hárky do 66 cm.

Single-point Transfer: 8 220 výtlačkov (4/0) za hodinu alebo 137 hárkov (4/0) za minútu (formátu A4).

Funkcie ako Xerox Confident Control, in-line spektrofotometer, automatická kontrola denzity a matný aj lesklý toner (lesklý toner je k dispozícii na vyžiadanie).


Spoločnosť XEROX
XEROX je popredná svetová spoločnosť pôsobiaca v oblasti riadenia obchodných procesov a správy dokumentov s ročným obratom 22,5 miliardy USD. Široké portfólio technológií a služieb prináša jej zákazníkom takú mieru podpory, vďaka ktorej sa môžu naplno venovať svojmu podnikaniu. Spoločnosť Xerox dodáva špičkové nástroje správy dokumentov a technológie pre produkčnú tlač, služby, softvér a originálny spotrebný materiál pre marketingovú a obchodnú komunikáciu ako aj bežnú kancelársku tlač. Prostredníctvom spoločnosti ACS, ktorá je súčasťou firmy Xerox od februára 2010, ponúka taktiež široký outsourcing obchodných procesov a IT služieb, vrátane spracovania dát, riadenia ľudských zdrojov, podpory procesov v oblasti financií a služieb alebo riadenia vzťahov so zákazníkmi pre komerčné firmy a štátnu správu. 134 tisíc zamestnancov spoločnosti Xerox sa stará o zákazníkov vo viac ako 160 krajinách sveta.

Zdroj TS: XEROX

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokNikon AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G
Nasledujúci článokXerox oslavuje 75 rokov xerografie