Xerox Baltoro HF Inkjet Press ako prvý tlačový stroj využíva automatickú inteligenciu (AI) na optimalizáciu HD kvality farieb a obrazu a samočinnú korekciu v reálnom čase.

Spoločnosť Xerox Corporation oznámila uvedenie nového tlačového stroja Xerox Baltoro HF Inkjet Press, ktorý je určený na tlač veľkoobjemových, transakčných prác a vysoko kvalitných direct mailov a katalógov s vysokou produktivitou. Baltoro HF Inkjet Press je prvým produktom spoločnosti Xerox, ktorý využíva platformu automatizovanej inteligencie (Automated Intelligence).

Baltoro HF Inkjet Press

Baltoro HF prináša HD kvalitu obrazu s vysokým rozlíšením 1 200 x 1 200 dpi bez toho, aby pre tlač bol požadovaný špeciálne upravený povrch papiera primerom alebo inou úpravou. Spoločnosť Xerox v tlačovej správe uviedla, že cieľom nového produktu je znížiť spotrebu energie a náklady na tlač a zároveň zvýšiť produktivitu.

„Pri konštrukcii Baltoro HF sme využili to najlepšie z našich technológií iGen a High Fusion. Výsledkom je revolučná platforma, ktorá sa rozširuje do komerčného tlačového prostredia a podporuje vysoko kvalitnú produkciu s ekonomikou podobnou ofsetovej tlači. Samotné navrhovanie a výroba Baltoro HF nám dáva schopnosť platformu neustále vyvíjať čo najrýchlejším tempom“ uviedla Tracey Koziol, senior viceprezidentka spoločnosti Global Offerings Xerox.

Produktivita na maximum

Vo svojom jadre je Baltoro HF jediný stroj, ktorý používa automatickú inteligenciu k optimalizácii a udržiavaniu kvality farieb a obrazu, a tiež k vlastnej korekcii v reálnom čase. Automatizovaná inteligencia tlače spolu s atramentom High Fusion a atramentovými hlavami rady Xerox High Fusion W-Series prináša skutočnú kvalitu obrazu s vysokým rozlíšením, a to bez nutnosti pred tlačou povrchovo upravovať médiá.
To umožňuje realizovať množstvo aplikácií na rôznych typoch natieraných médií s atramentom High Fusion. Zariadenie ponúka 4,5 pikolitrové kvapky a infračervený systém sušenia. Odstránením potreby povrchovej úpravy sa znižujú prevádzkové náklady, spotreba energie a celkové náklady na zaobstaranie stroja.

„Nový hárkový atramentový tlačový stroj Xerox Baltoro HF ponúka HD kvalitu tlače na natierané médiá bez nutnosti predchádzajúcej povrchovej úpravy. Nový typ atramentu HF sa už osvedčil v tlači z role a teraz po novom rozširuje možnosti v hárkovej tlači,“ povedal Petr Jetel, produktový manažér Xerox ČR.

Xerox Baltoro TM HF Inkjet Press

Baltoro HF ponúka výhody šetriace čas

Jeho rýchlosť, spolu so širokými možnosťami vo svojej triede, umožňujú výrazne zvýšiť produktivitu klientov o viac ako 115 percent. Baltoro HF Inkjet je schopný produkovať až 300 strán za minútu a pojme maximálnu veľkosť hárku 364 mm x 520 mm.
Produkčné tlačové workflow Xerox FreeFlow® Core automatizuje časovo náročnú predtlačovú prácu, zatiaľ čo server Xerox FreeFlow umožňuje klientom pridávať nové úlohy aj v priebehu tlače.

Vlastnosti

Technológia: Piezo drop on demand technológia
Rozlíšenie: True High Definition 1 200 x 1 200 dpi
Atrament: High Fusion – pigmentový vodou riediteľný atrament
Minimálne rozmery médií: 177.8 mm x 254 mm
Maximálne rozmery médií: 364 mm x 520 mm
Hmotnosť médií: 60 gsm – 270 gms
Typ médií: nenatierané, natierané a špec. média s úpravou

Viac o jeho špecifikáciách a možnostiach nájdete na web. stránkach Xerox.

Zdroj: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo