Na americkom veľtrhu Graph Expo 2011 bol predstavený prvý vysokorýchlostný produkčný systém využívajúci technológiu tuhého atramentu Xerox CiPress™ 500. Systém s vysokou produktivitou si už stihol získať srdcia zákazníkov, ktorí ho považujú za revolučný.

Zariadenie zvládne, vďaka svojim dvom motorom, vytlačiť za minútu 150 metrov papiera alebo 2 180 farebných strán. Je preto ideálny pre efektívnu tlač personalizovaných marketingových materiálov, transpromo materiálov a publikácií.

Inkjetový systém prešiel prevádzkovými testami spoločnosti dmh Marketing Partners, ktorá sa zaoberá direct mailingom a ročne vyprodukuje 800 miliónov zásielok. Vďaka zariadeniu Xerox CiPress 500 dosiahla spoločnosť konzistentnej kvality všetkých stránok. Obmedzila aj čas potrebný na rekalibráciu tlačových zariadení a maximalizovala svoje ziskové príležitosti.

„Neustále vyhľadávame najmodernejšie technológie, ktoré vylepšia náš výrobný proces. V stroji CiPress 500 sme našli tú najlepšiu technológiu pre oblasť vysokonákladovej produkcie,“ uviedol Randy Seberg, riaditeľ technológií spoločnosti dmh Marketing Partners.

Technológia bez vody

Xerox CiPress 500 je založený na patentovanej technológii tuhého atramentu, ktorá umožňuje tlač na obyčajný lacný papier bez nebezpečenstva rozpíjania alebo presakovania atramentu. Vďaka tejto technológii spoločne so zabudovanými mechanizmami zaručujúcimi autokontrolu a automatické korekcie produkcie, môžeme hovoriť o maximálne spoľahlivom zariadení schopnom tlačiť milióny stránok mesačne. Produktivitu ďalej zvyšuje tlačový server Xerox FreeFlow®, ktorý zvláda spracovať tlačové úlohy s komplexnými premennými bez nutnosti znižovať rýchlosť tlače „Predvídateľnosť a konzistencia sú na svojom maxime, prvá vytlačená stránka vyzerá úplne rovnako ako miliónta. To je niečo, čo by som o ofsete povedať nemohol,“ dodáva Seberg.

Zvládnite viac zákaziek a znížte náklady s programom IntegratedPlus
S novým programom IntegratedPlus, ktorý využíva štandardnú platformu serveru Xerox FreeFlow Print Server a niekoľko ďalších riešení od popredných dodávateľov softvéru, môžu tlačiarne dosahovať ešte vyššiu produktivitu. Prvá podobná ponuka s názvom Xerox GMC IntegratedPlus využíva špeciálne upravený softvér pre Xerox FreeFlow Print Server a zariadenie CiPress 500, čo prináša ďalšie zvýšenie produktivity. Výsledkom je konzistentná kvalita, obojstranná komunikácia, zníženie množstva práce a obmedzenie možnosti výskytu chýb. „Tak, ako rastie dopyt po tlači farebných strán, sa stroje typu Xerox CiPress 500 stávajú strategickými inštaláciami. Vďaka nim môžu tlačiarne získavať viac zákaziek a produkovať ich za veľmi výhodných podmienok,“ uviedol Eric Armour, prezident obchodnej divízie grafickej komunikácie spoločnosti Xerox.

Tlačová jednotka s duplexnou tlačou predstavená na Graph Expo
Xerox predstavil na Graph Expo taktiež tlačovú jednotku s možnosťou obojstrannej tlače stroja CiPress 500, ktorá je odpoveďou na dopyt zákazníkov po lacnejšom nástupnom zariadení. Systém má rovnaké funkcionality ako plnohodnotná dvoj jednotková verzia a umožňuje neskorší upgrade.

zdroj TS: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo