Verizon Business a CareAR, ktoré spadá pod spoločnosť Xerox, oznámili uzavretie strategického partnerstva. Cieľom spolupráce je zlepšenie služieb, ktoré CareAR ponúka svojim technikom a zákazníkom.

S pomocou 5G siete zlepšia služby zákazníkom

Prepojením 4G a 5G sietí spoločnosti Verizon s možnosťou okamžitého využitia výpočtovej technológie s rozšírenou realitou CareAR a platformy založenej na umelej inteligencii budú môcť technickí pracovníci riešiť problémy so servisom proaktívne aj na diaľku, a to omnoho rýchlejšie, efektívnejšie a bezpečnejšie ako doteraz.

Aby firmy udržali svoju konkurencieschopnosť a dokázali prilákať špičkové talenty vo svojom odbore, musia mať premyslený program digitálnej transformácie a využívať najmodernejšie technológie a riešenia tak, aby vyhoveli globálnym požiadavkám na trhu práce. Spolupráca spoločností Verizon s CareAR chce transformácii bežných pracovných procesov napomôcť využitím jednak sieťovej technológie, ako aj umelej inteligencie a rozšírenej reality. Toto spojenie umožní rýchle vzdelávanie a zaškoľovanie novej digitálne zbehlej generácie pracovníkov, čím dôjde ku zníženiu záťaže zamestnancov v tomto neobvykle náročnom období dynamického rozvoja na trhu práce.

Verizon spoločne s CareAR plánujú v rámci svojho portfólia produktov a služieb poskytovať technickú podporu a odborné riešenia problémov v reálnom čase. Tým chcú vytvoriť nový štandard v podobe samoobslužných funkcií a personalizovaných návodov ako pre zákazníkov, tak aj pre samotných technických pracovníkov v teréne.

V roku 2020 oznámila spoločnosť Verizon Business spustenie virtuálneho asistenta v podobe video chatovacej aplikácie. Tá organizácii pomáha navigovať používateľa v oblasti covidových bezpečnostných opatrení a tiež dištančných požiadaviek na zákaznícku podporu. Spolupráca s CareAR tak umožňuje spoločnosti Verizon urýchliť iniciovanie ich vízie vzdialenej podpory pre zákazníkov, zamestnancov a terénnych technikov a zamerať sa na integráciu pokročilých funkcií rozšírenej reality a umelej inteligencie, ktoré umožňujú vlastné proaktívne riešenia problémov zo strany samotných používateľov.

O spoločnosti Verizon Communications

Spoločnosť Verizon Communications Inc., ktorá bola založená 30. júna 2000, je jedným z popredných svetových poskytovateľov zábavných produktov a služieb v oblasti technológií a komunikácie. V roku 2020 vykázala spoločnosť, ktorá sídli v New Yorku, ale pôsobí po celom svete, zisk 128,3 miliardy dolárov. Verizon ponúka pre svojich zákazníkov dátové, video a hlasové služby na svojich (kritikmi oceňovaných) sieťach a platformách, čím reaguje na dopyt používateľov po mobilite, spoľahlivom sieťovom pripojení, zabezpečení a kontrole.

O spoločnosti CareAR spadajúcej pod Xerox

Firma CareAR, ktorá spadá pod spoločnosť Xerox, je lídrom v oblasti service experience managmentu (SXM). Svojim používateľom poskytuje inštrukcie a sprístupňuje odborné znalosti prostredníctvom vzdialených živých interakcií s rozšírenou realitou a umelou inteligenciou, čím uľahčuje plynulé fungovanie digitálnych procesov. CareAR nastavuje meradlo pre kategóriu SXM tým, že prekonáva kvalifikačnú priepasť, urýchľuje prenos znalostí, zaisťuje vyššiu prevádzkovú efektivitu a zlepšuje výsledky a bezpečnosť zákazníkov. Ďalšie informácie nájdete na CareAR.com.

Zdroj: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo