Nikon Photo Gallery uvádza pre verejnosť od 8.marca 2018 výstavu fotografií Lucie Vysloužilovej – SOM UNIKÁT. Výstava je inšpirovaná výnimočnými a talentovanými ľuďmi, ktorí – rovnako ako autorka – vzali osud úplne do svojich rúk, vymanili sa zo systému a žijú život svojich snov.

SOM UNIKÁT

Lucie Vysloužilová

Lucie Vysloužilová (1985) je fotografkou z vášne. Vyštudovala Mediálne a komunikačné štúdiá na Karlovej univerzite, jej cesta k profesionálnej kariére teda neviedla cez fotografickú školu, ale cez volanie k niečomu, čo bude prácou a koníčkom zároveň.  V roku 2011 odišla do Kalifornie na kurz inštruktorky bikram jogy a práve túto cestu považuje za zásadný medzník vo svojom ďalšom smerovaní k fotografii. V priebehu 7 rokov sa postupne profilovala z rodinných a lifestyle portrétov k fashion a komerčnej fotografii, ktorá teraz tvorí prevažnú časť jej tvorby.

Lucie Vysloužilová
Za najkrajšie projekty označuje tie, ktoré majú presah za fotku samotnú, posledným takým bolo fotenie kalendára pre České dráhy pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa. Súbor 12 fotografií zo železničného prostredia reprodukuje najdôležitejšie udalosti minulého storočia a každá fotografia funguje ako samostatný príbeh.

Pri fotení sú pre mňa zásadné dve veci. Prvou je práca s človekom. Príde mi extrémne dôležité sa do fotografovanej osoby „vcítiť“, vytiahnuť jej osobnosť a zachytiť ju v najkrajšej polohe. Druhou, nemenej dôležitou záležitosťou, je dostať do fotky emóciu, dynamiku, príbeh,” hovorí o svojom prístupe k tvorbe Lucia.

Jej portréty sa vyznačujú prirodzenosťou a nenúteným umeleckým dojmom a veľmi charakteristickým prvkom je zachytenie pohybu. Ten začala do fotky vkladať najskôr cez jogínky, ku ktorým mala najbližšie a vedela, ako má telo správne v polohe vyzerať, a neskôr k nim pribudli dynamickejšie baletky a tanečnice.

 Lucie VysloužilováLucie Vysloužilová
 Lucie VysloužilováLucie Vysloužilová
 Lucie VysloužilováLucie Vysloužilová
V spojení s milovaným New Yorkom, kam odchádza aspoň raz do roka za inšpiráciou, nafotila v lete 2016 materiály pre svoju prvú výstavu New York vibes (2016). Tá zobrazovala tanečnice, baletky, jogínky a modelky v prostredí mesta miest.

Výstava v Nikon Photo Gallery potrvá od 8. 3. do 15. 4. 2018.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo